آموزش OneSignal – Free Web Push Notifications فعال سازی نوتیفیکیشن وردپرس


آموزش  OneSignal – Free Web Push Notifications فعال سازی نوتیفیکیشن وردپرس

فعال سازی نوتیفیکیشن در وردپرس

بروزرسانی شده در تاریخ ۱۹-۰۴-۱۳۹۶

آیا شما تا بحال متوجه Web push notification بر روی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک شده اید؟ اخیرا یکی از خواننده های ما از ما پرسید که آیا میشه Web push notification را در وردپرس اضافه کنیم؟ البته آن امکان پذیر است.در این مقاله ما به شما نشون میدیم که چگونه Web push notification رو به وردپرس سایتتان اضافه کنید.

چرا Web push notification را به وردپرس اضافه میکنیم؟

Web push notification ها پیام های قابل کلیکی هستند ، که در بالای صفحه ی دسکتاپ کاربر نشان داده میشود.آن ها حتی زمانی که مرورگر کاربر باز نمی شود، میتوانند نشان داده شوند.

گذشته از دسکتاپ Web push notification ها روی مرورگرهای تلفن همراه هم کار میکنند.

سایت های محبوب از جمله فیسبوک،پینترست و لینکدن و بسیاری دیگر در حال حاضر از web push notifications ها استفاده میکنند.ثابت شده که آن از اسمس و بازاریابی ایمیلی و دیگر شبکه های اجتماعی جذاب تر است.

با توجه به بررسی های انجام شده web push notifications ها یک نرخ باز ۵۰ درصدی را روی دستگاه های موبایل دارند.

این به این دلیل است که مخاطبان بیشترخود را برای سایت وردپرس شما درگیر میکنندو افزایش قابل توجهی در بازدید کلی شما و بازدیدکنندگان قبلی دارد.

با این حال،اجازه دهید یک نگاهی به چگونگی اضافه کردن web push notifications به سایت وردپرس بیاندازیم.

راه اندازی web push notifications با OneSignal در وردپرس

OneSignal یک سرویس رایگان است که به شما اجازه میده notification ها را به هر وب سایت ،وب، با هر اپکیلیشن موبایل اضافه کنید.

اولین چیزی که شما باید انجام بدید اینه که افزونه One Signal را نصب و فعال سازی کنید.برای اطلاعات بیشتر راهنمایی های مرحله  به مرحله ما را ببینید برای اینکه چگونه یک پلاگین وردپرس را نصب کنید.

بعد از فعال سازی این پلاگین یک آیتم منوی جدید بابرچسپ  OneSignal در نوار مدیریت وردپرس شما  اضافه می کند.با کلیک بر روی آن شما به صفحه تنظیمات پلاگین می روید.

صفحه ی تنظیمات به زبانه (tab) های راه اندازی و پیکربندی تقسیم شده است.زبانه تنظیم در واقع اسناد و مدارکی را در مورد اینکه چگونه OneSignal push notifications را در وردپرس نصب کنید را دارد.این کار همان مراحلی را دارد که ما در این آموزش به شما مرحله به مرحله آموزش می دهیم.

برای راه اندازی OneSignal باید کلیدهای API و شناسه ی نرم افزارهای مختلف را به نرم افزار اضافه کنید.

اجازه بدید که شروع کنیم:

مرحله اول :ایجاد کلیدهای گوگل

در ابتدا باید وارد سایت Google Services Wizard شوید. بدلیل اینکه این سایت در ایران تحریم است باید از نرم افزار دور زدن برای وارد شدن به این سایت استفاده کنیم!


به عبارت ساده یک اسم به برنامه ی خود( name for your app) ارائه کنید و یک Android package name (نام بسته ی اندرویدی )را به آن اضافه کنید. OneSignal به عنوان نام بسته اندرویدی استفاده نمی شود ولی آن یک فیلد ضروری است.
سپس your country and region (کشور و ناحیه خود) را انتخاب کنید،سپس روی ” Choose and configure services (انتخاب و پیکربندی سرویس)” کلیک کنید.
این شما را به صفحه ی بعدی میبرد جایی که از شما پرسیده می شود که کدام Google services را شما می خواهید برای برنامه ی تان انتخاب کنید. شما نیاز دارید که روی دکمه ی ‘Enable Google Cloud Messaging’  (فعال سازی پیام انبوه Google) کلیک کنید.

شما اکنون کلید API سرورتان و ID (شناسه) فرستنده را خواهید دید.

شما نیاز دارید که ID فرستنده را کپی و در زبانه plugin’s Configuration (تنظیمات پلاگین) زیرفیلد Google Project Number آن را paste کنید.
شما همچنین نیاز دارین که کلید API سرورتان را کپی و آن را در یک فایل متنی روی کامپیوتر خود وارد کنید.شما در ادامه ی این آموزش به این کلید API نیاز پیدا میکنید.

مرحله دوم : راه اندازی Push Notifications کروم و فایرفاکس

ما اکنون push notifications را روی کروم وفایرفاکس راه اندازی خواهیم کرد.در ابتدا شما نیاز دارید تا وب سایت OneSignal را بازدید کنید و حساب کابری رایگان را ایجاد کنید.
زمانی که شما حساب کاربری خود را ایجاد کردید شما نیاز دارید که به سایت وارد شده و روی دکمه ی ‘Add a new app’(اضافه کردن یک برنامه جدید) کلیک کنید.
push notification mabnawp
از شما خواسته می شود که یک نام را برای برنامه تان وارد کنید.شما میتوانید از هر نامی استفاده کنید و سپس روی دکمه ی ‘Create’ برای ادامه کلیک کنید.
push notification mabnawp

در صفحه باز شده، New push notification را انتخاب کنید.

push notification mabnawp

اگر تنظیمات web push را هنوز انجام نداده باشید، پیغامی با عنوان “You must configure at least one platform to deliver push notifications to. Settings” به شما نشان داده می شود و گزینه ی Settings نمایش داده می شود که باید روی آن کلیک کنید.

push notification

در صفحه ی بعدی از شما خواسته می شود تا یک platform را برای پیکربندی انتخاب کنید.شما باید بر روی ‘Website Push کلیک کنید و سپس دکمه ی continue را بزنید.

push notification
سپس از شما خواسته می شود تا پلت فرم مرورگر را انتخاب کنید.شما گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس را در یک جعبه و سافاری را در جعبه ی دیگر خواهید دید.
شما نیاز دارید که روی جعبه ی گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس کلیک کنید.بعدا در این مقاله ما به شما نشان خواهیم داد  که چگونه  Safari را راه اندازی کنید.
push notification

برای ادامه روی دکمه ی save کلیک کنید.
در مرحله بعدی از شما خواسته می شود تا URL سایت وردپرس تان، کلید API سرور گوگل و URL  را وارد کنید.برای پیش فرض تصویر آیکون notification را وارد کنید.
اگر وب سایت شما SSL/HTTPS را پشتیبانی نکند، شما نیاز خواهید داشت تا کادر بعدی را برای گزینه ‘My site is not fully HTTPS’ چک کنید.اگر شما دوست داشته باشید شما همچنین می توانید SSL را روی وب سایتتان نصب کنید،اما آن لازم نیست.

گوگل کروم web push notifications را برای وب سایت های بدون SSL یا HTTP پشتیبانی نمی کند. OneSignal این مشکل را با عضویت کاربران برای یک زیردامنه در دامنه ی HTTPS  خود حل میکند.
چک کردن گزینه ی ‘My site is not fully HTTPS’  گزینه های مجدد HTTP را نشان خواهد داد.شما نیازخواهید داشت تا یک زیر دامنه (Subdomain) برای برنامه ی تان انتخاب کنید و نام پروژه گوگل یا شناسه گوگل را که شما  در اولین مرحله تولید کرده اید را وارد کنید.

 push notification

برای ادامه روی دکمه ی save کلیک کنید .اکنون شما می توانید از این کادر محاوره ای خارج شوید.شما با یک آگهی که راه اندازی هنوز کامل نشده و بعدا می توانید آن را از سر بگیرید شروع  ب کار می شوید.روی گزینه YES برای بستن کادر محاوره ای کلیک کنید.

مرحله سوم: گرفتن کلید های OneSignal

اکنون شما نیاز دارید تا کلیدهای OneSignal را برای وب سایتتان بگیرید.از قسمت dashboard  برنامه روی App Settings کلیک کنید.

push notification
این به شما صفحه ی تنظیمات برنامه را می دهد.شما نیاز دارید روی زبانه Keys  و ID کلیک کنید.

push notification
این به شما شناسه ی برنامه های OneSignal و Rest API Key را نشان خواهد داد.

شما نیاز دارید آن ها را در زبانه OneSignal WordPress plugin’s configuration بر روی سایتتان کپی و Paste کنید.

مرحله چهارم: راه اندازی Web Push Notifications های سافاری (Safari)

آموزش وردپرس ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ، هک وردپرس ، سئو وردپرس

به یاد داشته باشید که ما از تنطیمات Web Push Notifications سافاری صرف نظر کردیم.اکنون به شما نشان می دهیم که چطور Web Push Notifications های سافاری را راه اندازی کنید.

به حساب کاربری  OneSignal خود وارد شوید و به صفحه ی App Settings برید.بر روی پلت فرم (سیستم عامل) وب به قسمت پایین بروید وسپس  بر روی دکمه ی configure  (تنظیمات) Apple Safari کلیک کنید.

push notification

این به شما یک کادر محاوره ای را نشان میدهد و از شما خواسته می شود تا نام سایت و URL سایتتان را وارد کنید.

push notification

سپس شما نیاز دارید که  گزینه های ‘I’d like to upload my own notification icons’ درکادر بعدی را برای آپلود بررسی کنید .
شما در حال حاضر یک گزینه برای آپلود اندازه های مختلف آیکون میبینید.این ها تصاویر مربعی هستند که از فتوشاپ یا هر برنامه ی ویرایش تصویر برای ایجاد آیکون در اندازه های مختلف استفاده شده است.
روی دکمه ی choose file (انتخاب فایل) برای آپلود همه ی آیکون هایتان کلیک کنید .

push notification

بر روی دکمه ی save  کلیک کرده و کادر را ببندید.

صفحه ی App Settings را  Refresh  کنید و به قسمت پایین به قسمت Web Platforms بروید.در این موقع شما ‘Web ID’  را زیر Apple Safari خواهید دید.

push notification
شمما نیاز دارید که web ID را کپی کرده و در زبانه Configuration (تنطیمات) پلاگین OneSignal روی سایت Paste  کنید.

با همه ی این ها شما موفق خواهید شد تا OneSignal web push notifications برای سایت وردپرس تان راه  اندازی کنید
مرحله پنجم:تست Web Push Notifications بر روی سایت وردپرس تان

به طورپیش فرض پلاگین OneSignal یک آیکون اشتراک را به سایت وردپرس تان اضافه میکند.سایتتان را در یک مرورگر پشتیبانی بازکنید و سپس روی دکمه subscribe (اشتراک) کلیک کنید.

شما به طور پیش فرض پیام ‘thank you for subscribing’ را میبینید.
اکنون به حساب کاربری OneSignal وارد شوید. بر روی دکمه ی app name و سپس بر روی App Settings کلیک کنید.
به پایین صفحه به قسمت web platforms بروید و بر روی دکمه configure در قسمت Google Chrome and Firefox کلیک کنید تا به قسمت بعدی بروید.

شما صفحه ی platform configuration را که قبلا پر کرده اید را خواهید دید ،به سادگی روی دکمه ی Save  کلیک کرده و سپس روی دکمه ی Continue کلیک کنید.

از شما select target SDK خواسته می شود.شما باید WordPress   را انتخاب کرده و روی دکمه ی Next کلیک کنید.

ازآنجایی که شما تنها یک اشتراک (subscriber)   دارید درحال حاضر شناسه ی اشتراک شما( subscriber ID) به طور خودکار پر خواهد شد.
بر دکمه ی Next کلیک کنید و شما به مرحله ی ‘Test Settings’ می روید.
برروی دکمه ی ‘Send Test Notification’ کلیک کنید.

One Signal  الان به web push notification ارسال می شود.ظاهرا notifications ها بسته به مرورگری که شما استفاده می کنید،برای عضویت متفاوت است. زمانی که notifications ها بر روی صفحه نمایش کامپیوتر شما ظاهر می شوند شما باید روی آن کلیک کنید.

این شما را به صفحه ی تایید (confirmation) میبرد و به شما نشان می دهد که شما با موفقیت OneSignal web push notifications را برای سایتتان راه اندازی کرده اید.
به صفحه ی configure( پیکربندی ) در وب سایت OneSignal برگردید و روی دکمه ی Check Notification Status‘(چک کردن وضعیت Notification ) کلیک کنید.

شما اکنون یک پیام موفقیت آمیز دیگری را خواهید دید که به شما نشان می دهد که شما با موفقیت web push notifications به سایت وردپرس تان اضافه کرده اید.

چگونه ارسال کنید Web Push Notifications را در وردپرس با OneSignal

پلاگین web push notifications  برای OneSignal بر روس سایت وردپرس شما به طور خودکار یک notification  (هشدار) به همه ی مشترکین (اعضا) زمانی که یک پست جدیدی منتشر می شود، ارسال می کند.
شما همچنین می تونین به صورت دستی ازOneSignal قسمت App Dashboard هشدارها (notifications  ) راارسال کنید.به حساب کاربری OneSignal وارد شده و بر روی دکمه ی App name کلیک کنید.
از منوی سمت چپ روی دکمه ی ‘New Message’ کلیک کنید.

این به شما یک صفحه ی نمایش پیام جدیدی را باز می کند.شما می توانید یک Title (عنوان)  و Content (محتوا) را به notification تان اضافه کنید.

شما همچنین می توانید روی Options, Segment, Schedule/Send Later برای سفارشی کردن web push notification تان استفاده کنید.
برای مثال شما می توانید آن را به صفحه ی خاص در سایت خود لینک دهید، آن را به یک سری کاربران خاص ارسال کنید یا برنامه در یک زمان خاص فرستاده شود.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کنه که web push notification را به سایت وردپرس تان اضافه کنید.شما می توانید لیست ما را که شامل بهترین پلاگین های عضویت برای وردپرس هست رو ببیننین.

آموزش وردپرس ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ، هک وردپرس ، سئو وردپرس

با عرض پوزش به دلیل تغییر سرور تصاویر قسمت آخر از بین رفته اند . ما به درخواست شما عزیزان در حال تدوین ویدئو آموزشی هستیم . با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس