یکی از اصلی ترین عوامل موفقبت در وب


یکی از اصلی ترین عوامل موفقبت در وب

برای داشتن کسب و کار مجازی از طریق وب سایت به یک آدرس و فضا نیاز داریم . همانند مکان های تجاری واقعی نیاز به اجاره فضا و خرید آدرس می باشد . فرض کنید آدرس مبنا در مجتمع پارس و فضای اشغال شده را دفتر مبنا تشکیل می دهد . در اینترنت نیز این امر حاکم است . فضای اشغال شده توسط اطلاعات وب سایت مانند ( تصاویر ، صفحات ، فیلم ها ، متون و … ) را هاست می نامند و آدرس وب سایت را دامنه .

یکی از اصلی ترین عوامل موفقبت در وب :

موفقبت در وب به چند عامل مختلف بستگی دارد که یکی از این موارد کیفیت فضای میزبانی و هاست و دامنه می باشد .

فضای میزبانی یا هاست

در قسمت بالا معنی هاست را متوجه شدیم . هاست ها به انواع مختلفی چون هاست اشتراکی ، هاست ابری ، هاست دانلود و … تقسیم بندی می گردند که بنابر نیاز وب سایت از نظر کمیت و کیفیت انتقال داده متغییر است . برای اکثر وب سایت هاست معمولی ولو پر بازدید . هاست اشتراکی مناسب است. از زمانی که افزایش بازدید و درخواست های ارسالی بالا به سرور افزایش داشت میتوانید بر روی سرور های ابری نقل مکان کنید . معقوله هاست . بسیار طولانی و از حوصله این بحث خارج می باشد.  صرف معرفی و توضیح آن نیز برای معرفی خدمات میزبانی وب و هاست در مبنا می باشد.

دامنه

به آدرس وب سایت اطلاق می شود که به اطلاعات ذخیره شده ما اعم از صفحات طراحی شده html می رساند. دامنه از دو بخش اصلی نام دامنه و پسوند تشکیل شده است .

نام دامنه مانند mabnadesign  و پسوند آن نیز مانند ir می باشد که توسط نقطه ای از هم جدا شده اند . پسوند دامنه ها نیز با توجه به نوع کاربری به تقسیم بندی های گوناگونی بخش بندی می شوند مانند com وب سایت های شخص org وب سایت های دولتی  net  برای وب سایت های سازمانی و بزرگ و دامنه ir دامنه ملی ایران می باشد. این در حالیست که استفاده هر کدام برای هر کاربردی بلامانع و مجاز می باشد. به طور مثال میتوان یک وب سایت شخصی را در هر پسوند دلخواهی پیاده کرد و یا یک سایت دولتی میتواند در پسوند ir  و یا هر پسوند دیگری نیز باشد.

خدمات میزبانی وب و دامنه مبنا با کیفیت و ارزان ترین قیمت ها را دارد.

مبنا هاستینگ . ارائه دهنده خدمات هاست و دامین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس