آموزش نصب پلاگین و افزونه های ضروری وردپرس


آموزش نصب پلاگین و افزونه های ضروری وردپرس

تا حالا شده به این فکر کنید که چه افزونه هایی برای سایت شما ضروری است؟ و یا چه افزونه ای تاثیر در سایت ندارد و حتی ممکن است موجب ضرر رساندن به سایت شود؟ و سوالاتی از این موارد در ذهن شما به وجود آمده است که به دنبال راه حل و یا پاسخ آنها باشید. در این مقاله می خواهیم در این زمینه با شما صحبت کنیم. این یک موضوع مهم است که شما افزونه ها را بشناسید بخصوص مدیران سایت باید با افزونه ها آشنا باشند.
بعد از روی کار آمدن وردپرس افزونه های بسیاری در جهت تکمیل وردپرس نوشته و به بازار عرضه شد و بسیاری از کارها را برای مدیران سایت ساده و آسان کرد در واقع می توان گفت وردپرس بدون افزونه ها کاربردی ندارد. شما فروشگاهی را در نظر بگیرید اگر این فروشگاه دارای محصولات نباشد هیچ کاربردی ندارد وردپرس بدون افزونه نیز مانند این فروشگاه است اما باید در انتخاب افزونه ها از دقت و وسواس بسیاری استفاده شود.

هدف افزونه ها

هدف پلاگین ها توسعه وردپرس است به گونه ای که بسیاری از موارد را امکان پذیر و بهبود ببخشد و امکاناتی را در اختیار سایت قرار دهد اما نصب و راه اندازی افزونه ها مهم است و همچنین انتخاب آنها چرا که افزونه های مخرب بسیاری وجود دارد و می تواند به سایت شما ضرر بزند. برخی از کاربران به جای افزونه از کد استفاده می کنند اما باید بگویم این کار نیز خطرناک است چرا که ممکن است امنیت سایت از دست برود و یا کد ها مخرب باشند و موجب بهم ریخته شدن سایت گردند به همین خاطر با کمی تامل می توان بهترین افزونه را انتخاب و از آن استفاده کرد.
نکته دیگری که وجود دارد و باید به آن دقت کرد این است که نباید بابت هر موضوعی افزونه ای را نصب کرد چرا که این کار نه تنها فضایی را اشغال می کند بلکه سرعت بارگذاری سایت را نیز کاهش می دهد پس باید از افزونه های ضروری در وردپرس استفاده کرد.
چه تعداد افزونه را می توان در وردپرس نصب کرد؟ شما برای جواب به این سوال باید سرعت سایت خود را بسنجید و سپس با توجه به نیاز خود اقدام به نصب افزونه ها کنید.
امروزه افزونه های بسیاری وجود دارد که دارای تاثیرات مختلفی هستند و هر یک کارایی خاص خود را دارند که این کارها را با توجه به موارد زیر انجام می دهند:
درخواست پروتکل http: بسیاری از افزونه های سمت کاربر نیازمند سفارش سازی هستند به همین خاطر بخش هایی را برای افزودن js یا css دارند.
افزودن کوئری های پایگاه داده: برخی از افزونه ها کوئری های پایگاه داده را افزایش می دهند.

افزونه و امنیت

بحث امنیت و ایمنی یکی از با اهمیت ترین موضوع در وب سایت است یکی از مواردی که ممکن است این امنیت را از بین ببرد افزونه ها هستند که باید در انتخاب آنها دقت شود مزیتی که افزونه ها دارند متن باز بودن آنهاست که میتوان مشکلات امنیتی، آنها را برطرف ساخت.

افزونه و اعتماد

مورد بعدی اعتماد به افزونه هاست. آیا افزونه به خوبی کار می کند؟ آیا دارای به روز رسانی منظمی است؟ آیا با راه اندازی آن مشکلی در کارایی سایر افزونه ها به وجود نمی آید؟ ما به واسطه وردپرس به افزونه ها اعتماد می کنیم. مشکلی که برای کاربران وجود دارد در انتخاب بهترین افزونه می باشد برای انتخاب پلاگین ها باید به تعداد دانلود آنها و رتبه افزونه توجه کرد و همچنین حتما به پشتیبانی آن در انجمن اصلی وردپرس توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس