تغییر نام تصاویر در وردپرس با افزونه Media File Renamer


تغییر نام تصاویر در وردپرس با افزونه Media File Renamer

تغییر نام تصاویر در وردپرس و نوشتن نام و متن جایگزین در عکس باعث میشود که تصاویر ما بهینه شوند یعنی میتوانید کاری کنید که موتور های جستجو گر با سرچ کلمه به تصاویر شما برسند. تگ img در html دارای ویژگی هایی همچون title (عنوان) و alt (متن جایگزین) است کمه میتوانید با نوشتن محتوای مناسب در این ویژگی ها عکس خود را بهینه کنید.

افزونه media file renamer این امکان را برای ما فراهم کرده است که بتوانیم به تغییر نام تصاویر در وردپرس بپردازیم.

افزونه media file renamer

برای تغییر نام تصاویر در وردپرس ابتدا باید افزونه media file renamer را نصب و فعال کنیم (آموزش نصب افزونه) سپس از قسمت رسانه ها میتوانیم تنظیماتی که این افزونه برای ما فراهم کرده است را مشاهده کنیم.

برای دیدن اطلاعات کامل تصاویر باید آن را از شکل نمونه کار در بیاوریم و روی لیست بگذاریم برای این کار همانطور که در تصویر زیر مشاهده میفرمایید دو آیکون وجود دارد که ما آن را با مربع قرمز مشخص کرده ایم باید روی آیکون سمت چپ کلیک کنیم تا مانند تصویر اطلاعات عکس برای ما به نمایش دراید.

سپس بعد از این که تصاویر به صورت لیست درامد یک گزینه با نام Rename now برای ما به نمایش در می آید که میتوانیم تغییر نام تصویر در وردپرس را اعمال کنیم امکانی که افزونه Rename now برای ما ایجاد کرده است.

افزونه تغییر نام تصاویر در وردپرس Media File Renamer

افزونه media file renamer به صورت اتوماتیک با زدن دکمه rename  عنوان تصویر را مشابه با اسم تصویر تغییر میدهد و این تغییر به منظور بهینه کردن تصویر انجام میشود برای این که این تغییر به صورت اتوماتیک اعمال نشود میتوانید به آسانی عنوان تصاویر را تغییر دهید و با آپدیت کردن عنوان تصاویر این افزونه هماهنگی را بین عنوان ها ایجاد میکند.

افزونه media file renamer قادر است تا نام تصاویر قدیمی را در برگه ها یا نوشته های شما با فایل جدید جایگزین کند.

به روز رسانی خودکار نام فایل در زمان ذخیره ی پست ها

نکته: امکان تغییر نام به صورت خودکار در این افزونه فعال نیست برای این کار باید به در قسمت تنظیمات>> file renamer آن را فعال کنید. مانند تصویر زیر یک گزینه در آخر تنظیمات وجود دارد که با فعال کردن آن میتوانید این امکان رو ایجاد کنید.

امیدوارم این آموزش وردپرس برای شما کاربردی بوده باشد.

با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس