ایجاد سازگاری در ووکامرس با قالب‌ های وردپرسی


ایجاد سازگاری در ووکامرس با قالب‌ های وردپرسی

ایجاد سازگاری در ووکامرس با قالب‌ های وردپرسی یکی از موارد مهم در فروشگاه های اینترنتی است چرا که در حال حاضر بسیاری از قالب هایی که طراحی می شوند، به طور کامل با ووکامرس سازگاری دارند ولی دیده شده برخی از قالب های وردپرسی از ووکامرس پشتیبانی نکرده و کسانی که از این قالب ها استفاده می کنند نمی توانند فروشگاه ساز ووکامرس را نصب و فعال سازی نمایند . خب چنین افرادی باید چه کنند ؟ فرض کنید شما دارای یک سایت شرکتی هستید و حال تصمیم گرفته اید برخی از محصولات خود را نیز در این سایت به فروش برسانید و از قالب فعلی سایت خود نیز راضی هستید و نمی خواهید آن را تغییر دهید در صورتی که قالب فعلی شما از ووکامرس پشتیبانی نمی کند و شما با ایجاد فروشگاه و نصب ووکامرس مشکل دارید . راه حل چیست ؟؟؟

ما قصد داریم که در این مقاله به شما عزیزان کمک کنیم که به روشی آسان و ساده بدون حتی کوچکترین تغییرات در افزونه ها ، امکان سازگاری وردپرس و قالب را با ووکامرس افزایش دهیم .

سازگاری در ووکامرس با قالب‌های وردپرسی

شما برای آنکه قالب خود را گسترش دهید باید برخی از قابلیت های کاربردی را که مورد نیاز است را به آن اضافه کنید و برخی از عملکرد ها را نیز سفارش سازی نمایید که برای این امر باید مراحل زیر را انجام دهید :

در قدم اول باید فایل function.php را ویرایش کنید و ووکامرس را با قالب خود تنظیم کنید . در همین مرحله باید اعلام سازگاری ووکامرس را با قالب را فعال کنیم برای همین از قطعه کد زیر برای مخفی سازی پیغام ” قالب شما از ووکامرس پشتیبانی نمی کند ” استفاده کنید .

add_action( 'after_setup_theme', 'woocommerce_support' );
function woocommerce_support() {
   add_theme_support( 'woocommerce' );
}

حال برای غیر فعال کردن تنظیمات و حالت پیش فرض ووکامرس از قطعه کد زیر استفاده می کنیم :

if (class_exists('Woocommerce')){
    add_filter( 'woocommerce_enqueue_styles', '__return_empty_array' );
}

با عملگر ()class_exists بررسی می‌کنید که افزونه ووکامرس نصب و فعال شده است یا خیر . در مرحله ی اول بعد از فعال شدن ، باید استایل پیش فرض را غیر فعال کنیم و عملیات را به صورت زیر پیش ببریم .

ایجاد برگه جدید قالب

یک کپی از فایل page.php قالب خود تهیه کرده و نام آن را به woocommerce.php تغییر می دهید و آن را در مسیر wp-content/themes/YOURTHEME/woocommerce.php قرار دهید . یک فایل متنی یا ویرایشگر مانند notepad،notepad++  را باز کنید  و قطعه کد زیر را در آن قرار دهید .

<?php if ( have_posts() ) :

و با کد زیر آن را ببندید .

<?php endif; ?>

در اینجا باید فایل حلقه را که عموما همان function.php می باشد را پیدا کرده و آن را حذف کنید سپس کد زیر را در آن قرار دهید .

<?php woocommerce_content(); ?>

شما با استفاده از ()woocommerce_content امکان بارگذاری لیست محصولات فروشگاه خود را در صفحه اصلی ، دسته بندی محصولات ، جستجوی محصولات و صفحه توضیحات محصول خواهید داشت .

افزودن قابلیت های مختلف به فایل woocommerce.php

در این مرحله نوبت به سازگاری در ووکامرس با قالب های وردپرسی می رسد که باید این کار را در فایل woocommerce.php انجام داد که مانند یکی از فایل های موجود در قالب وردپرسی بوده و شما می توانید آن را سفارش سازی کنید . برای مثال تابع اضافه کردن صفحه بندی محصول با استفاده از کد زیر امکان پذیر است :

<?php if (is_product()): ?>
 // your navigation function goes here.
 <?php endif ?>

استفاده از hook و Action در ووکامرس

در ووکامرس مجموعه ای از hook، Action و Filter وجود دارد که می توان از هر یک از آنها استفاده کرد . به طور مثال اگر بخواهید تنظیمات سفارش محصول را از صفحه ی فروشگاه حذف کنید باید از کد زیر استفاده کنید .

remove_action( 'woocommerce_before_shop_loop', 'woocommerce_catalog_ordering', 30 );

سعی کردیم در این مقاله آنچه که لازم بود را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم . امید است از آن بهره کافی را برده باشید . شاد باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس