ایجاد محدودیت در تعداد محصولات در ووکامرس


ایجاد محدودیت در تعداد محصولات در ووکامرس

محدودیت در تعداد محصول بعد از راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی به سراغ ما می آید. گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که برخی از محصولات دارای قیمت های پایینی هستند و شما مجبور هستید خرید را تا دو محصول تعیین کنید. یعنی شما ترجیح می دهید مشتری به جای یک محصول ۲ یا تعداد بیشتری خریداری نماید. به عبارتی شما قصد دارید بر روی برخی محصولات شرایط ویژه و تخفیفاتی را اعمال کنید ولی در صورتی تخفیف شامل محصول می شود که مشتری بیش از دو محصول خریداری کند.

محدودیت در تعداد محصول در ووکامرس

اگر بخواهیم موضوع را با دید دیگری بیان کنیم می توان اینطور نیز گفت که ممکن است حتی شما بخواهید حداکثری برای خرید محصول، با توجه به تعداد موجود در انبار تعیین کنید که مشتری بیش از آن تعداد را سفارش ندهد. حال این سوال پیش می آید که در همچین شرایطی چه باید کرد؟ در پاسخ به این سوال در همچین شرایطی به یک عبارت می رسیم: “ایجاد محدودیت در تعداد محصول” به این معنی که شما براساس امکاناتی که در فروشگاه خود دارید باید برای محصولات خود ایجاد محدودیت خرید نمایید.

چرا که در این حالت اگر مشتری بیشتر از تعدادی که توسط شما برای محصول محدودیت ایجاد کرده اید سفارش دهد به صورت خودکار یک اخطاریه برای مشتری داده می شود. برای این که بتوانید برای امکاناتی که توضیح داده شد را در فروشگاه خود اجرا نمایید باید گفته شود که این امکانات در ووکامرس به صورت پیش فرض وجود ندارد. ولی به کمک افزونه ای از سری افزونه های yith می توان اینکار را انجام داد.

محدودیت در تعداد فروش خوب یا بد ؟

محدودیت در تعداد فروش خوب یا بد ؟

همواره زمانی که نامی از وجود محدودیت به میان می آید جلوه ای ناخوشایند شاید برای برخی ایجاد کند. این به دلیلی میتوان گفت که درست است به این صورت که زمانی که محدودیتی در انجام کاری دارید. به دلیل ذات و فطرت انسانی که کمال طلب و بی نهایت طلب است کمی دلزدگی ایجاد میکند. در زمانی که شما فروشگاه اینترنتی دارید باید به دو نکته توجه کنید.

 1. محصولی و خدماتی که شما ارائه میدهید

  در نکته اول شما باید تعیین کنید که این روند فروش و ارائه خدمات به چه صورتی می باشد به نحوی که قوانین حاکم را شما تعیین میکنید برای مثال در کالایی که به صورت اختصاصی تولید می شود میتوانید محدودیت هایی را در نظر بگیرید که باعث افزایش فروش شما شود به طوری که کمترین مقدار را بیشتر از یک و بیشترین مقدار را متناسب با موجودی محصول خود لحاظ کنید .

 2. محصول و خدماتی که کاربران به دنبال آنها هستند

  در این نکته شما به نگاه کاربران توجه میکنید که آیا نیازی به ایجاد محدودیت در تعداد فروش دارید یا خیر. تعیین کننده اصلی این مورد کاربران هستند. چرا که اگر نمودار تقاضای شما بالا باشد و محصول هم از تامین کنندگانی تامین شود یا حتی تولیدات داخلی شما نیز باشد. میتوانید بر اساس میزان تقاضا این محدودیت را افزایش دهید و در برخی از موارد نیازی به تعیین حداقل برای محصولی نیست مانند یک خودرو که عملا در این مورد ایجاد محدودیت کاری بی فایده می باشد.

محدودیت تعداد فروش در ووکامرسمحدودیت تعداد فروش در ووکامرس

حس رقابت و نکته ای که در محدودیت فروش وجود دارد. برای اینکه اولین نفراتی باشند که از محصول و خدمات شما استفاده میکنند و یا تنها فردی که این محصول خاص را تهیه کرده است باعث میشود تا فروش شما افزایش پیدا کند. با توجه به این نکته و مباحث بالا میتوانید در فروشگاه اینترنتی ووکامرس نیز محدودیت هایی تعیین کنید. به خودی خود ووکامرس این امکان را در قسمت انبار داری لحاظ کرده است. به طوری که تنها میتوان تعداد مشخص انبار را لحاظ کرد. اما اگر میخواهید به صورت حرفه ای میزان حداقل و حداکثر تعداد خرید محصولی را تعیین کنید به یک افزونه نیاز دارید.

 

افزونه YITH WooCommerce Minimum Maximum Quantity

برای این که محصولات خود را حرفه ای تر به فروش برسانید، می توانید از این افزونه کمک بگیرید. این افزونه فارسی سازی شده است و این قدرت را دارید تا امکانات گفته شده را در فروشگاه ووکامرس خود ایجاد نمایید و همچنین می توانیم بازه ای برای تعداد محصول تعیین کنیم تا دقیقا طبق نظر ما محصولات به فروش برسند.

پس در نتیجه باید گفت در زمان های مختلفی مثل موجودی انبار و فروش ویژه و…شما می توانید برای تعداد خرید از یک محصول محدودیت بگذارید و مشتری را قانع کنید در همان بازه ی مورد نظر شما خرید را انجام دهد. که با کمک این افزونه این کار به راحتی میسر می شود.

افزونه YITH WooCommerce Minimum Maximum Quantity

نصب و فعالسازی افزونه تعیین حداقل و حداکثر سفارشات در ووکامرس

مطابق با معمول به پیشخوان وردپرس می رویم. افزونه را از مخزن نصب و فعال می کنیم بعد از این که افزونه را فعال سازی کردیم به سراغ منوی yith plugins می رویم و سپس گزینه ی “حداقل و حداکثر تعداد محصولات” را مشاهده می کنیم.

در ادامه با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل می شویم. گفتنی است که مثل همیشه در این بخش ما با دو گزینه ی رایگان و غیر رایگان مواجه می شویم که ما با بخش رایگان آن کار داریم.

تب تنظیمات اصلی

زمانی که به تنظیمات می رویم با چند گزینه مواجه می شویم که برای آموزش بهتر هرکدام را برای کاربران به اختصار توضیح می دهیم :

ایجاد محدودیت در تعداد محصولات در ووکامرس

 • فعال سازی افزونه ی محدودیت در تعداد محصول : این گزینه اولین گزینه ای است که در تنظیمات با آن رو به رو می شویم که برای اجازه دادن برای فعالیت باید با علامت زدن این گزینه افزونه را فعال کنیم.
 • حداقل محدودیت برای محصول: در این گزینه این امکان برا شما وجود دارد تا حداقل تعدادی که مد نظر شماست را وارد کنید.
 • حداکثر محدودیت تعداد برای محصول: در گزینه آخر حداکثر تعداد برای فروش یک محصول را نیز می توانید وارد نمایید. این را به خاطر داشته باشید که وارد کردن عدد 0 در هیچ یک از گزینه ها امکان پذیر نمی باشد.
  هنگامی که تنظیمات را مرحله به مرحله انجام دادید، تمام تغییرات را ذخیره می کنید.

با تشکر از همراهی شما شاد باشید.

۱ پاسخ به ایجاد محدودیت در تعداد محصولات در ووکامرس

 1. آرش گفت:

  این افزونه دیگر وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس