کد محدود کردن پیشخوان وردپرس برای مدیران سایت وردپرس


کد محدود کردن پیشخوان وردپرس برای مدیران سایت وردپرس

با سلام.
امروز تصمیم داریم آموزش های لازم را در زمینه محدود کردن پیشخوان سایت را به مدیران سایت ها با استفاده از کد و بدون افزونه ارائه دهیم.
اول باید به این سوال پاسخ داد.

چرا باید از ورود کاربران به مدیریت وردپرس جلوگیری کنیم؟

اگر شما دارای یک سایت وردپرسی هستید و در آن قسمت ثبت نام داشته باشید و یا بترسید از اینکه کاربران شما متوجه cms سایت شما شوند و یا به هر دلیلی لزومی ندانید که کاربران شما وارد بخش مدیریتی وردپرس شوند برای جلوگیری از این کار شما باید از طریق افزونه و یا کد اجازه ورود به بخش مدیریت سایت را تنها به کاربرانی که دارای رتبه مدیریتی هستند بدهید که حتی می توانید ای پی های متفاوت را محدود کنید و یا بر روی پوشه Wp_admin رمز بزارید ولی با انجام این کارها در برخی مواقع مشکلاتی نیز دیده شده است.

کد محدود کردن پیشخوان وردپرس برای مدیران

شما باید وارد هاست خود و قسمت فایل منیجر شوید سپس فایل functions.Php قالب خود را باز کرده و کد زیر را در آن کپی کنید و سپس آن را ذخیره نمایید. این قطعه کد وظیفه دارد تا چک کند که آیا کسی که می خواهد وارد پیشخوان شود مدیر سایت است و یا نقش دیگری دارد اگر مدیر باشد به او اجازه می دهد در غیر این صورت او را به صفحه اصلی سایت منتقل خواهد کرد.

add_action( 'init', 'blockusers_init' );
function blockusers_init() {
if ( is_admin() && ! current_user_can( 'administrator' ) &&
! ( defined( 'DOING_AJAX' ) && DOING_AJAX ) ) {
wp_redirect( home_url() );
exit;
}
}

نکته مهم: این قطعه کد را باید در شرط if قرار دهید یعنی بین <?php در ابتدای فایل و?> در انتهای فایل. که اگر مابین این ها نباشد ممکن است کد کار نکند.
یادتان باشد همیشه قبل از قرار دادن هر کدی در سایت ابتدا از سایت خود بک آپ تهیه کنید که در صورت ایجاد مشکل بک آپ سایت را برگردانید.

 

پیشنهاد مطالعه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس