آموزش اصولی افزودن سایت به کنسول سرچ گوگل


آموزش اصولی افزودن سایت به کنسول سرچ گوگل

شما سایتی را طراحی و ایجاد می کنید تا با استفاده از آن بتوانید کسب و کار خود را رونق بخشید موتورهای جستجو درگاه و یا رابطی هستند که بازدید کنندگان را به سایت هدایت می کند و شما باید برای کسب و کار خود حتما این رابط را در اختیار داشته باشید با استفاده از گوگل وبمستر تولز میتوانید سایت خود را به صورت اصولی در گوگل ثبت کنید.

استفاده از ابزار وبمستر برای ثبت سایت

ابزار وبمستر تولز دارای ابزارهایی برای مدیریت و ثبت کردن سایت و ایندکس صفحات در گوگل است و همچنین با این ابزار می توان بسیاری از مشکلات سایت و صفحات را شناسایی و آنها را رفع کرد حتی اگر صفحاتی از سایت که توسط گوگل شناخته نشده اند را پیدا کرد و مشکل آنها را برطرف کنیم.

افزودن سایت به گوگل وبمستر

وارد صفحه گوگل وبمستر سپس حساب گوگل خود شوید بعد از ورود Url سایت یا همان آدرس سایت را وارد کنید و گزینه add site را بزنید در صفحه بعد گوگل مالکیت سایت را بررسی خواهد کرد سپس کدی را در اختیار شما قرار می دهد که میتوانید فایل html را به دایرکتوری سایت خود با استفاده از ftp و یا مدیریت فایل در سی پنل آپلود کنید و یا بر روی گزینه alternate method of کلیک کرده و برچسب متا را کپی و آن را در فایل وردپرس اضافه کنید.

برای افزودن برچسب متا به وردپرس می توانید از یک افزونه مانند headers and footers بهره بگیرید بعد از نصب افزونه کد متا را کپی و وارد تنظیمات و سپس بخش insert headers and footers شوید و کد را در هدر قرار دهید تغییرات را ذخیره و وارد گوگل وبمستر شده و بر روی دکمه verify کلیک کنید.
اگر دارای افزونه WordPress seo by yeast هستید می توانید کلید تایید را در متاباکس آن افزونه قرار دهید و آن را ثبت کنید. در صفحه ادمین وردپرس وارد بخش سئو شوید سپس بر روی تب ابزارهای وب مستر کلیک کنید و در بخش برچسب را در فیلد Google search console قرار دهید و تغییرات را ذخیره کنید.
در گوگل وبمستر ابزارهای بسیاری وجود دارد شما در اینجا می توانید نقشه سایت خود را ایجاد کنید و صفحات سایت خود را بررسی کنید و رتبه سایت را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس