آموزش نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی پست ها با کد و افزونه


آموزش نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی پست ها با کد و افزونه

زمانی که ما سایت را در اختیار داریم و تصمیم داریم مطلب و پست های خود را در آن و در اختیار کاربران خود قرار دهیم باید زمان بندی آن ها را نیز در سایت قرار دهیم چرا که کاربر شاید متنی را در سایت خوانده باشد و بعد مدتی شما آن را آپدیت کنید و کاربر از بروزرسانی با خبر نباشد به همین خاطر نمونه کامل شده متن را از دست خواهد داد پس بهتر آخرین زمان آپدیت پست ها را در وب سایت نمایش دهید. با انجام این کار کاربران از زمان آپدیت پست ها با خبر خواهند شد.
در این پست و مقاله آموزشی تصمیم داریم در مورد این موضوع با شما صحبت کنیم.

نمایش تاریخ آخرین بروزرسانی پست ها

اکثر قالب ها معمولا تاریخ پست ها را نمایش می دهد همچنین وب سایت هایی هستند که پست های گذشته خود را نیز آپدیت می کنند تاریخ بروزرسانی را نیز نمایش می دهند. البته سایت هایی نیز وجود دارد که هیچ گونه تاریخ و زمانی را نشان نمیدهد و این مورد وابسته به قالب و سلیقه مدیر سایت است ولی وجود تاریخ و زمان پست و بروزرسانی آنها دارای اهمیت است و بهتر است که در سایت وردپرسی شما موجود باشد.
نمایش آخرین تاریخ آپدیت مطالب

برای انجام این کار دو روش را به شما معرفی می کنیم.
روش اول: نمایش آخرین تاریخ آپدیت مطالب قبل از محتوای پست . برای انجام این روش کد زیر را به functions. Php اضافه کنید

function wpb_last_updated_date( $content ) { $u_time = get_the_time('U'); $u_modified_time = get_the_modified_time('U'); if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { $updated_date = the_modified_time('F jS, Y'); $updated_time = the_modified_time(); $custom_content = '  Last updated on'. $updated_date . 'at'. $updated_time .'  ';  }    $custom_content .= $content;   return $custom_content; } add_filter( 'the_content', 'wpb_last_updated_date' );

کد بالا تاریخ انتشار و تاریخ ویرایش را بررسی می کند در صورت اختلاف تاریخ آخرین ویرایش را قبل از محتوای داخل پست نمایش خواهد داد.

lastupdated-post-mabnawp.ir
اگر مایل بودید استایل سفارشی css را به آن بیفزایید میتوانید از کد زیر کمک بگیرید.

.last-updated {
  font-size: small;
  text-transform: uppercase;
  background-color: #fffdd4;
}

روش دوم: نمایش آخرین تاریخ آپدیت در کدهای قالب
برای استفاده از این روش باید فایل تم وردپرس خود را ویرایش کنید و تغییراتی را در آن ایجاد نمایید برخی از قالب ها از محتوای تم ها برای نمایش پست ها استفاده می کند و قالب های بسیاری کمی هستند که از فایل های single. Php و archive. Php برای تغییرات و نمایش اطلاعات متا و پست ها استفاده می کنند.
در واقع شما باید در سایت خود به دنبال قطعه کدی باشید که تاریخ و زمان را در سایت نمایش می دهد پس از یافتن آن کد زیر را جایگزین آن کنید.

$u_time = get_the_time('U'); 
$u_modified_time = get_the_modified_time('U'); 
if ($u_modified_time >= $u_time + 86400) { 
echo "
 
Last modified on "; 
the_modified_time('F jS, Y'); 
echo " at "; 
the_modified_time(); 
echo "
 
 "; } 

روش سوم: نمایش آخرین بروزرسانی پست ها با استفاده از افزونه
نکته مهمی که در این افزونه وجود دارد این است که این افزونه حدود دو سال است که بروزرسانی نشده است و ممکن است دارای حفره های امنیتی باشد به همین خاطر زیاد توصیه نمی شود ولی ما وظیفه خود می دانیم که آن را نیز به شما معرفی کنیم.
افزونه wp last modified برای انجام این کار در خدمت شماست می توانید با این افزونه تاریخ و زمان دقیق آخرین ویرایش هر صفحه و پست را در بالا و پایین محتوا نمایش دهید و حتی استایل و متن آنها را نیز تغییر دهید.

WP-Last-Modified-mabnawp
با تشکر فراوان از همراهان همیشگی مبنای وردپرس.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس