افزونه LearnDash ساخت آموزشگاه مجازی


افزونه LearnDash یا افزونه ساخت آموزشگاه مجازی، لرن دش یکی از افزونه های کاربردی وردپرس است که با استفاده از آن می توان یک آموزشگاه آنلاین برای برگزاری انواع دوره های آموزشی ایجاد کرد. این افزونه برای تمام سایت هایی که به دنبال ایجاد و آموزش و دوره های آموزشی به صورت رایگان و یا پولی هستند مناسب است.

با ظهور آموزش الکترونیکی، دوره های آنلاین و آموزش از راه دور نسبت به آموزش های سنتی به مراتب کارآمدتر و در دسترس عموم قرار گرفت.علاوه بر این، در میان وضعیت فعلی ویروس کرونا ویروس همه گیر، آموزش الکترونیکی اساساً به موسسات و آموزشگاه ها برای برگزاری کلاسها و ادامه دوره ها کمک کرده است.

این روند آموزش الکترونیکی توسط سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) پشتیبانی می شوند که به عنوان بستری برای برگزاری دوره ها و جلسات یادگیری آنلاین همراه با راه اندازی کلاس های درس مجازی عمل می کنند. LearnDash به عنوان متنوع ترین راه برای ایجاد این سیستم های مدیریت یادگیری ارائه شده است.

LearnDash چیست؟

LearnDash سایت وردپرس شما را به یک سیستم مدیریت یادگیری قدرتمند (LMS) تبدیل می کند. LearnDash افزونه ای است که توسط WordPress برای ایجاد و ارائه دوره های آنلاین و راه حل های آموزش الکترونیکی ارائه شده است.

در عرض چند دقیقه می توانید دوره هایی ایجاد کنید و هر یک را بفروشید، پیشرفت کاربران را ردیابی کنید، گواهینامه ها را تنظیم و به دانش آموختگان خود اعطا کنید و خیلی ویژگی های دیگر که همگی در یک افزونه جا داده شده است.

آموزشگاه ها و اساتیدی که به دنبال راه اندازی آموزشگاه های مجازی هستند حتما باید این افزونه را امتحان کنند چرا که تمام نیاز های آنها را به راحتی رفع می کند. دوره های آموزشی خود را که حتما برای آن سالهاست زحمت کشیده اید و حاصل تجریبات و دانش چندین ساله شماست را در یک آموزشگاه آنلاین قرار دهید و بفروشید. آزمونهای آنلاین برگذار کنید، گواهینامه اعطا کنید، کاربران را مدیریت کنید، گزارش ها را بارگیری کنید و … همه کارهایی که نیاز است را در این افزونه به راحتی تنظیم و انجام دهید.

با استفاده از لرن دش برای ایجاد تجارب قوی به جدیدترین روند صنعت آموزش الکترونیکی دسترسی دارید. برای دوره های آموزشی خود قیمت و مدل قیمت گذاری (یک بار مصرف، بازه زمانی، اختصاصی اعضا، عضویت و … ) تعیین کنید و آن را منتشر سازید. شاگردان و دانش آموختگان خود را در کلاس های آنلاین تشویق کنید و برای آنها گواهینامه، امتیاز و نشان تنظیم کنید و با همه آنها تعامل داشته باشید.

برگزاری دوره های آموزشی ویدئویی و تعاملی

ارزش یک دوره و محتوای آن از نحوه ارائه آن ناشی می شود. در بسیاری از سایت های آموزشی، دوره ها به گونه ای طراحی شده اند که فقط شامل متن ساده هستند که این امر منجر به عدم تجربه بصری و تعاملی در دانش آموزان و شاگردان می شود و کاربران دوره های آموزشی را اصولا جذب نمیکند. افزونه لرن دش در نسخه های جدید الگو هایی را در نظر گرفته است که بتوان دوره های آموزشی را همراه با محتوای بهینه و تصاویر، گرافیک، ویدئو و چند رسانه ای طراحی نمود. این به دوره های جذاب کمک می کند و برای تجربیات بصری و تعاملی در یادگیری خدمت می کند.

حالت تمرکز LearnDash برای تجربه یادگیری بدون حواس پرتی

هنگامی که از محلول های learndash استفاده می کنید ، دیگر نگران چنین حواس پرتی ها نباشید. در نسخه 3 ببعد افزونه یک حالت تمرکز را معرفی کرده است که می توانید برای یک تجربه یادگیری بدون حواس پرتی آن را فعال کنید. این به شما کمک می کند تا تمرکز داشته باشید و میزان یادگیری و میزان تکمیل دوره را افزایش می دهد.

افزونه LearnDash ساخت آموزشگاه مجازی

امکان استفاده از آموزشگاه مجازی در موبایل

با توجه به افزایش استفاده از تلفن همراه برای دسترسی آسان به دوره ها و کلاس های یادگیری آنلاین، یک طراحی پاسخگو  و کاملا رسپانسیو برای تلفن همراه ارائه شده است. این بدان معنی است که شما آموزشگاه و دوره های خود را به همان صورتی که در صفحه لب تاپ و کامپیوتر خود مشاهده می کنید، می توانید ببینید و هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

امکان ورود و ثبت نام به ساده ترین شکل

ورود و ثبت نام کاربر اغلب مانعی در استفاده از آموزشگاه های مجازی است. افزونه LearnDash فرآیند ورود و ثبت نام کاربران را بسیار ساده و سفارشی کرده است به طوری که کاربران خیلی راحت و سریع بتوانند در دوره ها و کلاس های مجازی ثبت نام کرده و وارد شوند.

 UI / UX بهتر و پیشرفته تر برای اساتید و ادمین پنل

یک پنل مدیریت قوی و کاربردی با ویژگی های پیشرفته به شما کمک می کند تا در ارائه دوره های و کلاس های آموزشی موفق تر باشید و به راحتی بتوانید این دوره ها را پشتیبانی کنید.

 1. کشیدن و رها کردن
  پنل مدیریت LearnDash دارای یک UI / UX آسان و راحت برای سازنده دوره خود است که از ایجاد دوره ها در عرض چند دقیقه پشتیبانی می کند تنها با کشیدن و رها کردن این امکان را در اختیار ادمین قرار می دهد.
 2. امکان استفاده مجدد از محتواها
  با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی به کپی یا جایگذاری مطالب دوره برای هر دوره مختلفی که طراحی می کنید نیست. به سادگی می توانید از محتوا با گزینه های کشیدن و رها کردن استفاده کنید و دوره خود را در کلاس دیگر نیز ارائه دهید.
 3. امکان افزودن لایه های دیگر به دوره ها
  شما با این امکان می توانید لایه ها یا برگه های بهم پیوسته در دوره های خود ارائه کنید به طوری که علاوه بر دوره های آموزشی برای تقویت کاربران نمونه سوال، آزمون و … را نیز پیوست کنید.
 4. تقسیم محتوای دوره های آموزشی
  علاوه بر ایجاد لایه هایی برای دوره ها، شما حتی می توانید دوره های خود را به بخش های جداگانه ای تقسیم کنید تا کاربر درک راحت تری داشته باشد.

افزونه LearnDash ساخت آموزشگاه مجازی

بدون محدودیت و کاملا حرفه ای

تمام آموزشگاه ها، دانشگاه ها، مدارس و حتی افرادی که به صورت شخصی دوره های آموزشی تهیه می کنند می توانند از افزونه آموزشگاه مجازی استفاده کنند و هیچ محدودیتی برای هیچ یک ندارد. اگر در ارائه دوره های آنلاین جدی هستید، LearnDash افزونه WordPress LMS برای شماست.با استفاده از LearnDash همیشه کنترل را در دست دارید چرا که با استفاده از قابلیت های ساده و در عین حال قدرتمند مدیریت کاربران و دوره های خود را انجام دهید.

ثبت نام اعضا و شاگردان خود را انجام دهید و قیمت دوره های خود را برای افراد مهمان و یا اعضای خود اختصاصی کنید. همچنین گروه های درسی با یک مدیر گروه ایجاد کرده و پیشرفت هر یک از شاگردان و دانش آموزان خود را کنترل نمایید حتی برای آنها مسیر یادگیری می توانید تنظیم کنید و درس و تکالیف هر یک را علامت گذاری و موارد ارسالی را مرور کنید. داده‌های آماری مانند داده‌های تعداد ثبت‌نام کاربران، داده های پیشرفت تحصیلی و همچنین داده های مربوط به نتایج آزمون ها به شما کمک می کند تا سایت خود را پیشرفته تر کنید و آن را در مسیر مورد نظر هماهنگ نمایید. همچنین شما می توانید راه های ارتباطی را برای دانش آموزان و کاربران خود تعیین کرده و برای آنها ایمیل خودکار ارسال کنید و زمان آموزش های آنلاین و یا دوره های جدید را اعلام کنید.

تعیین دروس و آزمون پیشنیاز

در دانشگاه ها و آموزشگاه ها دانش آموزان زمانی که درسی را پاس و یا قبول نشوند اجازه ندارند درس بعدی و یا کلاس بعدی را شرکت کنند این بدان معنی است که ابتدا باید پیشنیاز را قبول شوید. در امکان در این افزونه نیز وجود دارد و شما می توانید درس، دوره و یا آزمون پیشنیاز تعیین کنید و دانشجویان بعد از گذراندن دروس پیشنیاز مجاز به انتخاب دروس و آزمون های بعدی هستند.

 

افزونه LearnDash ساخت آموزشگاه مجازی

ساخت گروه و تالارهای گفتگو

تالارهای گفتگو ایجاد کنید و دانشجویان خود را ترغیب کنید تا در این تالارها به پرسش و پاسخ بپردازند. این گروه ها می تواند کاملا اختصاصی و مربوط به دوره های خاص باشد تا هر دانشجو با اساتید و دیگر دانشجویان ارتباط داشته باشد. گروه های خصوصی و یا عمومی ایجاد کنید و سئو سایت خود را نیز ارتقا بخشید.

تعیین نمرات دانشجویان بعد از آزمون

با استفاده از این قابلیت افزونه لرن دش دانشجویان بعد از هر آزمون می توانند نمرات خود را دریافت کنند و کارنامه برای آنها ارسال شود و تنها دانشجویانی که در درس مورد نظر قبول شده اند اجازه ورود به کلاس بالاتر و یا دوره آموزشی پیشرفته را داشته باشند. این افزونه نمرات دانشجویان شما را بایگانی کرده و به صورت دسته بندی شده آنها را در اختیار اساتید قرار میدهد.

جنبه دیگری که افزونه لرن دش را به گزینه مناسبی برای طراحی LMS تبدیل می کند، بروزرسانی هایی است که این پلاگین را بسیار کاربردی تر می کند تمام مشکلات و باگ های افزونه را رفع میکند.

آموزشگاه مجازی با افزونه LearnDash 

با افزونه LearnDash میتوانید هر نوع آموزش ها ویدئویی، پادکستی و یا متنی را ایجاد کرده در سیستم آموزشی خود قرار دهید و سپس از کاربران خود تست و آزمون بگیرید و در انتها نیز به آنها گواهی تحصیلی ارائه دهید. حتی می‌توان از کاربران خود خواست تا دوره های آموزشی خود را در سایت قرار داده و از این طریق کسب درآمد کنند چرا که افزونه LearnDash از درگاه پرداخت نیز پشتیبانی می کند پس می توان دوره های آموزشی پولی را نیز در این سایت ها و با استفاده از این افزونه به فروش رساند.

افزونه LearnDash

سیستم آزمون افزونه یکی از حرفه ای ترین سیستم هاست که جزو مهم ترین قابلیت در این افزونه است. از دیگر ویژگی هایی که در این افزونه بسیار کارآمد است این است که این افزونه با افزونه های محبوب وردپرس سازگار و امکان اتصال افزونه با هر یک از آنها وجود دارد .

 1. افزونه woocommerce : بسیاری از فروشگاه های اینترنتی از ووکامرس استفاده می کنند این افزونه کاملا با ووکامرس سازگار است.
 2. افزونه Easy Digital Downloads : افزونه لرن دش به افزونه EDD متصل شده و می‌توان دوره های خود را در این افزونه و سایتی که از این افزونه استفاده می کند به فروش رساند.
 3. افزونه نمایش دوره ها به صورت شبکه ای (Grid View) : می‌توان تمام دوره ها را به همراه دسته بندی و تصویر به صورت شبکه ای و به طور دلخواه نمایش داد.
 4. افزونه اعلانات LearnDash : کاربران و شرکت کنندگان خود را به وسیله Notification از هر گونه تغییرات و نتایج آزمون آگاه سازید.
 5. افزونه اتصال LearnDash به bbPress، BuddyPress : می‌توان یک تالار گفتگو ایجاد کرد و از این طریق با کاربران خود به گفتگو پرداخت.  همچنین با افزونه BuddyPress میتوانید شبکه های اجتماعی را نیز در کنار دوره های خود داشته باشید و از این طریق نیز با کاربران در ارتباط باشید.
 6. افزونه Restrict Content Pro : می‌توان فروش دوره های پولی خود را با استفاده از این افزونه انجام داد و این کار را بر عهده افزونه گذاشت.
 7. افزونه فرم ساز گراویتی : هر نوع فرم دلخواه و اختصاصی را ایجاد کنید و بنابر نیاز خود آنها را در صفحه عضویت و ثبت نام نمایش دهید.
 8. افزونه Visual Customizer : با صفحه ساز ویژوال کامپوزر می‌توان صفحات خود را اختصاصی و با ظاهری متفاوت ایجاد کرد و آزمون ها و دوره ها را نمایش داد.
 9. و …

افزونه LearnDash ساخت آموزشگاه مجازی

امکانات موجود در افزونه LearnDash

 • کاملا فارسی سازی شده
 • امکان ارائه گواهی تحصیلی
 • سازگار با انواع افزونه ها
 • اطلاع رسانی از طریق ایمیل
 • پشتیبانی از تمام قالب ها
 • قابلیت ایجاد آزمون و تست
 • امکان فروش آنلاین دوره ها
 • سازگار با افزونه MailChimp
 • تعیین مدت زمان برای هر آموزش
 • پشتیبانی از رسانه های مختلف
 • امکان ایجاد محدودیت برای کاربران
 • قابلیت ساخت پروفایل های کاربری
 • قابلیت تنظیم مدت زمان دسترسی
 • قابلیت اجباری کردن دروس برای کاربران
 • امکان ایجاد دوره های آموزشی حرفه ای
 • امکان برگزاری آزمون میان دوره و پایان دوره
 • سیستم گزارش درآمد به صورت گرافیکی
 • امکان ایجاد انجمن های گفتگو برای هر دوره
 • قابلیت ایجاد بی نهایت دسته بندی ، دوره و…
 • امکان ایجاد آزمون های با موضوعات مختلف
 • امکان پرداخت آنلاین وجه از طریق درگاه Pay.ir
 • دارای گزارشات نتایج آزمون ها و ردگیری کاربران
 • درج تاریخ انقضاء برای دسترسی کاربران به دوره ها
 • هماهنگ سازی شده با WooCommerce ، Easy Digital Downloads ، BuddyPress ، MemberPress ، PayPal ، Stripe ، bbPress ، GravityForms ThriveCart ، Mailchimp و 300+ برنامه دیگر
 • و …

با تشکر از همراهی شما .

۱۱ پاسخ به افزونه LearnDash ساخت آموزشگاه مجازی

 1. مهدی گفت:

  با سلام این افزونه فارسی نیست ؟

  1. با سلام و احترام. .کاملا فارسی سازی می باشد.

 2. با سلام و احترام.
  برای این مورد عذرخواهی می کنم. بروزرسانی ها انجام شد.
  با تشکر از همراهی شما.

 3. جواد رضایی گفت:

  ممنون از سایت خوبتون و پاسخگوییتون در بخش تیکت ها . سپاس

  1. خانم نوروزی گفت:

   خواهش میکنم باعث افتخاره همراهی شما.

 4. احمدزاده گفت:

  سلام ببخشید قیمت ها داخل این افزونه به ریال یا به تومن هم میتوانیم بزاریم . ممنون

  1. خانم نوروزی گفت:

   با سلام . شما هم با ریال و هم با تومان می توانید قیمت ها را وارد کنید.
   با تشکر از همراهی شما.

 5. عماد احمدوند گفت:

  ممنون از سایت خوبتون . قیمتاتونم خیلی خوبه .

  1. خانم نوروزی گفت:

   سلام و درود بر شما. خوشحالیم از رضایت شما .ممنون از همراهیتون .

 6. علیرضا گفت:

  من لرن دش رو خریداری کردم ولی هیچ لینک دانلودی برام نیومد؟؟؟؟

  1. با سلام علیرضا جان.
   لطفا با ایمیل alirezama……..19@gmail.com توی سایت ثبت نام کنید و تیکت بدید براتون لینک دانلود قرار داده میشه فکر میکنم شما بعد از پرداخت صفحه را بستید چون لینک دانلود پس از پرداخت در دسترس خواهد بود اما چون به صورت مهمان خریداری کردید امکان استفاده مجدد از اون صفحه نیست یا ایمیلتون رو چک کنید و یا اینکه ثبت نام کنید تا براتون فعال بشه.
   با تشکر از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس
خرید این محصول