معرفی ۳ افزونه برای کاهش حجم تصاویر هنگام آپلود در وردپرس


معرفی ۳ افزونه برای کاهش حجم تصاویر هنگام آپلود در وردپرس

همه ما می دانیم حجم تصاویر در سرعت سایت بسیار تاثیر گذار هستند و اگر دارای حجم زیادی باشند سرعت بارگذاری سایت را کاهش می دهند.
برای رفع این مشکل باید از روشی استفاده کنیم که قبل از آپلود عکس حجم آن را کاهش دهیم. چند راه برای این مشکل وجود دارد که آسانترین آنها استفاده از افزونه است. افزونه هایی برای این کار وجود دارند ولی همه آنها با نسخه آپدیت وردپرس سازگار نیستند.
افزونه wp image size limit برای کاهش حجم تصاویر مناسب است. افزونه بعدی max image size control می باشد که بر روی محدودیت گذاشتن ابعاد تصویر تمرکز دارد ما در این آموزش از این افزونه استفاده خواهیم کرد.
نکته: توجه داشته باشید هر دو افزونه را نمی توانید نصب کنید چرا که در کار یکدیگر اختلال ایجاد می کنند.

افزونه max image size control را نصب و فعالسازی کنید سپس وارد تنظیمات شده و پیکربندی افزونه را انجام دهید گزینه های بسیاری برای محدود کردن تصاویر وجود دارد که بر اساس نیاز می توانید آنها را انجام دهید امکان تنظیم سایز دلخواه، بریدن خودکار تصویر، امکان تنظیم دستی در این افزونه قابل دسترسی است.

Reduce-Upload-Image-Size-مبنای وردپرس
تغییر سایز توسط imsanity

اگر از افزونه بالا راضی نبودید می توانید از افزونه های دیگر استفاده کنید. Imsanity کار مشابهی را انجام می دهد با این تفاوت که عکس را نمی برد فقط کوچکتر می کند فقط کیفیت و سایز تصاویر را کم می کند.
در صورتی که بخواهید از افزونه استفاده نکنید می توانید در تنظیمات تصاویر و در کتابخانه در سایت امکان تنظیم طول و عرض تصویر وجود دارد و همچنین می توان ماکزیمم سایز تصویر را تنظیم کرد.

Reduce-Upload-Image-Size-مبنای وردپرس ۲
توجه داشته باشید که با کاهش حجم تصاویر سرعت سایت بیشتر شده و در نتیجه سئو وردپرس خود را بهبود می بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس