نصب و راه اندازی wordfence


نصب و راه اندازی wordfence

امنیت یکی از مهم ترین بخش های سایت است شما بعد از طراحی و ساخت وب سایت خود باید گزینه های امنیتی و حفاظتی آن را نیز فعال و مورد توجه قرار دهید ما امروز تصمیم داریم در این زمینه با شما صحبت کنیم.

نصب و راه اندازی wordfence امنیت در وردپرس

Wordfence یک افزونه یا پلاگین محبوب وردپرس است که در امنیت سایت و محافظت از هک شدن سایت جلوگیری میکند.
در این مقاله ما به شما نحوه نصب و راه اندازی این پلاگین امنیتی را آموزش خواهیم داد.
نحوه نصب و راه اندازی wordfence چگونه است؟
چگونه wordfence موجب حفاظت از سایت وردپرسی شما میشود؟
این سوالاتی است که ما می خواهیم جواب آنها را در اختیار شما قرار دهیم.
این پلاگین امنیتی وردپرس به شما کمک میکند که وب سایت خود را در برابر تهدیدات امنیتی مانند هک، تروجان و حملات نیروی بی رحم ddos محافظت کنید و مانند یک دیوار آتش که درخواست های مشکوک را بلوک میکند به گونه ای که تمام فایلهای هسته وردپرس، تم ها، پلاگین ها و… را در برابر کدهای مشکوک اسکن میکند این کمک میکند که شما یک سایت تمیز و عاری از هر گونه عیب در اختیار داشته باشید.
این پلاگین در حالت اولیه رایگان است اما نسخه پیشرفته آن پولی است که دارای ویژگی های پیشرفته تر مانند: مسدود کردن دسترسی، قواعد فایروال، اسکن برنامه ریزی شده و… می باشد.

نصب و راه اندازی wordfence

بعد از دریافت پلاگین آن را نصب و فعال کنید ( آموزش نصب و فعال سازی افزونه وردپرس ) بعد از انجام این کار یک آیتم به منو مدیریتی اضافه می شود با کلیک بر روی آن وارد داشبورد تنظیمات پلاگین می شوید.

داشبورد تنظیمات wordfence

در این صفحه یک مرور کلی از تنظیمات امنیتی وب سایت شما را نشان میدهد همچنین شما می توانید آمار اطلاعات امنیتی مانند مسدود کردن ip های شکست خورده در ورود به سیستم، کل حملات مسدود شده و…
تنظیمات wordfence به بخش های مختلفی تقسیم می شود. تنظیمات پیش فرض برای بسیاری از وب سایت کار میکنند ولی شما باز هم نیاز به بررسی و تغییر گزینه ها دارید.

اسکن سایت وردپرسی با wordfence

در صفحه wordfence بر روی شروع یک اسکن کلیک کنید بعد از فشردن این دکمه فایل های وردپرس مورد اسکن قرار میگیرد و به راحتی کدهای مشکوک، آدرس های مخرب و… را شناسایی می شوند.این اسکن مقدار زیادی از منابع سرور را مورد بررسی قرار میدهد مدت زمان لازم برای تکمیل یک اسکن به اطلاعات شما بستگی دارد و باید منابع سرور در دسترس باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس