آموزش افزایش سرعت صفحه پیشخوان وردپرس


آموزش افزایش سرعت صفحه پیشخوان وردپرس

یکی از عواملی که در وردپرس باعث می شود سایت ما با سرعت بیشتری روبه بهبودی پیش برود افزایش سرعت پیشخوان وردپرس می باشد که باعث افزایش راندمان کار مدیران در سایت است که یکی از راه هایی که می توان این کار را انجام داد افزایش سرعت بخش مدیریت سایت است.

سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز امروز یک مقاله با مضمون سرعت بخشی به قسمت مدیریت وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم. امیدواریم که بتوانیم توضیحات کاملی در این مورد به شما ارائه دهیم.

چگونه می توان سرعت بخش مدیریت وردپرس را تا حد امکان افزایش دهیم.

این یک امر طبیعی است که وب سایت هایی که با سرعت پایین و به کندی بار گذاری می شوند همواره موجب خستگی کاربران می شوند، اما باید به این موضوع دقت کافی داشته باشید که کندی سرعت در ناحیه مدیریتی وردپرس تنها باعث خستگی کاربر نمی شود، بلکه این مشکل می توان برای شما باعث افزایش هزینه نیز بشود. این موضوع برای شما اصلا به صرفه نمی باشد زیرا شما سایت را برای اهداف کاری خود راه اندازی کرده اید و بروز اینگونه مشکلات و هم چنین صرفه جویی در زمان برای شما بسیار با ارزش می باشد. به همین دلیل اگر خود سایت دارای سرعت نرمال و مناسبی باشد ولی ناحیه ی مدیریتی آهسته و با سرعت پایینی باشد، باز هم شما به عملیات بهینه سازی برای افزایش عملکرد سیستم وردپرس خود احتیاج دارید.
شاید دانستن این موضوع برای شما جالب و مفید باشد که مشکل پایین بودن سرعت داشبورد وردپرس یک مشکل عمومی و همگانی است، که بسیاری از کاربران این سیستم مدیریت محتوا با آن روبرو می گردند.اما نباید به هیچ وجه نگران این موضوع باشید زیرا شما می توانید با اندکی تامل به سادگی این مشکل را برطرف نمایید. پس برای آموزش انجام این کار ما را همراهی کنید.

آماده سازی سایت

سایت در دست تعمیر وردپرس

پیش از اینکه با شما دوستان به دنبال حل این مشکل برویم ؛ بسیار مهم است که ابتدا شما مطمئن بشوید که با انجام این تغییرات سایت شما صدمه نمی بیند و هم چنین هیچ گونه مشکلی در ارتباط کاربران با سایت به وجود نخواهد آمد. باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر در حین رفع این مشکل سایت شما از دسترس خارج شود، شما به طور قطع تمام کاربران خود را از دست خواهید داد، پس برای جلوگیری از این مشکل بهتر است که شما یک صفحه ی در دست تعمیر ایجاد نمایید. شما با انجام این کار به کاربران و بازدید کنندگان خود این آگاهی را می دهید که سایت در حال انجام تغییراتی است و پس از مدتی دوباره سایت به حالت عادی خود باز خواهد گشت. در این صفحه شما حتی قابلیت این را دارید که یک فرم دریافت ایمیل بگذارید تا کاربران شما ایمیل های خود را در آن وارد کرده تا شما بتوانید پس از تعمیرات و راه اندازی دوباره ی سایت به کاربران خود از طریق ایمیل اطلاع رسانی کنید.

بررسی بروز رسانی هایی که اخیرا رخ داده

در اینجا یک سؤال مطرح است ، که شما چند وقت یک بار سیستم وردپرس و پوسته ها و همچنین افزونه های سایت خود را بروز رسانی می کنید؟
باید بدانید که عدم بروز رسانی این موارد می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی در سایت شما بشود. در پس این بروز رسانی ها و ایجاد و منتشر کردن نسخه های جدید دلایل بسیار مهمی وجود دارد، حتی اگر شما فرصت کافی برای بررسی تغییرات به وجود آمده در نسخه های جدید را ندارید، ولی بدانید که همیشه از آخرین و بروز ترین نسخه های منتشر شده استفاده نمایید.

طریقه ی غیر فعال کردن پوسته

حال در صورتی که انجام بروز رسانی نتوانست مشکل شما را حل کند و کمکی به شما نکرد، احتمال این وجود دارد که این مشکل به دلیل پوسته ای باشد که شما از آن استفاده می نمایید. در صورت بروز مواجه شدن با این مشکل پوسته ی سایت خود را به پیش فرض وردپرس ( با نام سال هستند مانند ۲۰۱۶ ) تغییر دهید و ببینید که آیا مشکل شما حل می شود یا خیر؟
توجه داشته باشید که اگر با این کار مشکل شما برطرف شد و سرعت ناحیه ی مدیریت وردپرس به حالت عادی خود بازگشت، پس مطمئن می شوید که مشکل در پوسته سایت شما بوده است. به همین علت در صورت امکان از یک پوسته دیگر را مورد استفاده قرار دهید و یا به جایی که پوسته را از آنجا تهیه کرده اید مراجعه کنید و این مشکل را با آن ها در میان بگذارید.

نحوه ی غیر فعال کردن افزونه ها

حال این امکان هم وجود دارد که وقتی شما بررسی های لازم را انجام دادید متوجه شوید که مشکل از پوسته نبوده است؛ گزینه ی بعدی افزونه ها می باشند و برای حل مشکل باید به سراغ آن ها برویم. برای اینکه بتوانید مشکل را متوجه شوید و آن را برطرف کنید بهتر است که در ابتدا تمامی افزونه ها را به صورت غیر فعال در آورید و بعد بررسی انجام دهید، اگر مشکلتان حل شده بود می توانید دوباره تمام افزونه ها را یکی یکی به صورت فعال در آورید تا به این وسیله بتوانید افزونه ای را که باعث به وجود آمدن این مشکل شده است را پیدا کنید.
در صورتی که شما نمی خواهید برای غیر فعال کردن افزونه ها ناحیه مدیریت انجام دهد و شما مجبور شوید وردپرس را تحمل کنید، می توانید از طریق ( FTP ) به قسمت هاست سایت متصل شده و سپس پوشه ی افزونه ها ” plugins ” را که در پوشه ای به نام ” wp – content ” قرار دارد را تغییر نام بدهید. با انجام این کار تمامی افزونه ها به صورت غیر فعال در خواهند آمد.
حال به یک نکته ی مهم نیز توجه کنید، برای اینکه دوباره بتوانید افزونه ها را به صورت فعال در آورید لازم است که نام پوشه را بعدا دوباره به نام اصلی خود یعنی همان ” plugins ” باز گردانید.

چگونگی تعمیر و بهینه سازی پایگاه داده

“آموزش امنیت وردپرس – جلسه پنجم پایگاه داده”

نکته بعدی این است که در بعضی از مواقع مشکلی که در سرعت ناحیه ی مدیریت به وجود می آید به علت مشکلاتی است که در پایگاه داده وجود دارد. برای اینکه شما بتوانید پایگاه داده را بازسازی کنید می توانید از یک افزونه ی رایگان مانند ” WP – DBManager ” استفاده کنید.

درخواست مشاوره طراح وب

حال ممکن است با انجام تمامی این مراحل هم چنان مشکل شما بر جای خود باقی مانده باشد و مشکل پایین بودن سرعت ناحیه مدیریتی برطرف نشده باشد و هم چنین اطلاعات فنی خودتان هم به اندازه ای نباشد که قادر باشید عملیات اشکال زدایی حرفه ای تر و گسترده تری را انجام دهید، در این حالت می توانید از یک فرد متخصص که اطلاعات و آگاهی کافی در این زمینه داشته باشد در خواست کمک نمایید.
امیدواریم که این مقاله هم بار علمی کافی برای شما داشته باشد و توانسته باشیم قسمت کوچکی از مشکلات شما را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس