چگونه حجم آپلود در وردپرس را نامحدود کنیم ؟


چگونه حجم آپلود در وردپرس را نامحدود کنیم ؟

وردپرس به صورت پیش فرض مقدار حجم آپلود فایل را متناسب با هاست و فضای میزبانی شما در نظر میگیرد. یعنی بسته به نوع هاست شما مقدار حجم مجاز برای آپلود فرق می کند. یکی از خطا های رایج در وردپرس که خیلی از ما کاربران با آن روبرو می شویم خطای مربوط به زیاد بودن حجم فایل‌های در حال آپلود است که با استفاده از افزایش محدودیت آپلود می توان از این خطا ها نیز پیشگیری کرد.

افزایش محدودیت آپلود در وردپرس با استفاده از کد

ممکن است شما هم گاها هنگام بارگذاری تصویر و یا قالب و افزونه با خطایی رو به رو شده باشید که نشان دهنده بیشتر بودن حجم فایل نسبت به حداکثر حجم آپلود دروردپرس باشد. این مشکل به طور معمول با تغییر میزان حجم آپلود توسط پی اج پی حل می شود در غیر اینصورت با مدیریت هاست خود تماس بگیرید. افزایش حجم آپلود در وردپرس یکی از مشکلاتی است که تمامی کاربران با آن مواجه شده اند برای رفع این مشکل راه حل هایی وجود دارد که به شرح آنها می پردازیم .

افزایش محدودیت آپلود با استفاده از htaccess

یکی از ساده ترین روش ها، این روش می باشد. برای ویرایش این فایل به مدیریت فایل هاست خود بروید . و در پوشه ای که وردپرس رو نصب کردید فایل htaccess را پیدا کنید در صورتی که این فایل مشاهده نمیشد . نمایش فایل های مخفی را فعال کنید . میتوانید برای آموزش مقاله آموزش نمایس فایل های مخفی در سی پنل را مطالعه کنید . این فایل را ویرایش و کد زیر را داخل آن قرار دهید .

php_value upload_max_filesize 100M
php_value post_max_size 100M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

افزایش محدودیت آپلود با استفاده از فایل php.ini

این روش یکی از مرسوم ترین روش ها برای افزایش آپلود فایل است، این فایل در وردپرس ممکن است در پوشه wp-admin باشد و یا در دایرکتوری که وردبرس را نصب کرده اید. اگر نبود میتوانید این فایل را ایجاد کنید و کدهای زیر را در داخل آن بگذارید. در صورتی که کد ها کار نمیکردند فایل جدیدی با نام user.ini . را بسازید و کد های زیر را در آن جای دهید .

upload_max_filesize = 64M
post_max_size = 64M
max_execution_time = 300

افزایش محدودیت آپلود با استفاده از فایل  functions.php

این روش یکی دیگر از روش هایی است که می توان استفاده کرد ولی در صورتی که از روش های بالا جوابی نگرفتید از این مورد استفاده کنید. خود وردپرس نیز برای حل این مشکل راه حلی را پیش بینی کرده است تنها کافیست تا کد زیر را در فایل توابع خود ذخیره کنید. وارد فضای میزبانی خود یا هاست شوید به مسیر /public_html/wp-content/themes/ مراجعه کنید و کد های زیر را در فایل مورد نظر قرار دهید.

@ini_set( 'upload_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

چنانچه کد بالا مشکل شما را حل نکرد، پیشنهاد می کنم کد پایین را نیز امتحان کنید.

function upload_size_limit_filterw( $size ) {
return 1536000*14;//Size in Kb
}
add_filter( 'upload_size_limit', 'upload_size_limit_filterw',12 );

در گاهی از موارد وب هاست ها امکان ایجاد چنین فایل هایی را می بندند. در این صورت با مدیر هاست خود تماس بگیرید. چنانچه خطایی دریافت کردید یعنی امکان این کار وجود ندارد.

افزایش محدودیت آپلود با استفاده از فایل wp_config.php

فایل wp_config. Php را یافته و کد زیر را وارد کنید.

;( 'ini_set( 'upload_max_size' , '12M@ ;( 'ini_set( 'post_max_size', '13M@ ;( 'ini_set( 'memory_limit', '15M@

تنظیمات nginx

بر روی این وب سرور که از آپاچی های دیگر بهتر و سریعتر است کلیک کنید و به دنبال php.ini بگردید و کد زیر را وارد کنید

{ ;http { client_max_body_size 13m

با موارد ذکر شده می توانید مشکل بارگذاری فایل با حجم بالا را در وردپرس رفع نمایید.

روش های ساده تر برای افزایش حجم آپلود در وردپرس

امکان دارد شما در مرحله قبل نتوانید عدد مورد نظر خود را وارد کنید. این به این علت است که محدودیت هایی از سمت سرویس هاست شما وجود دارد. به همین علت است که بهترین راه حل این مشکل صحبت و تماس با آن هاست تا مشکلتان در افزایش حجم بارگذاری در وردپرس رفع شود.

تنظیم کردن سرور

بسیاری از سرور ها امکان ست کردن این موضوع را به شما میدهد اما شما برای افزایش حجم بارگذاری فایل در وردپرس باید برخی موارد را بدانید و راجع به آن ها اطلاعات داشته باشید. ما این موارد را در ادامه به شما میگوییم:

POST_MAX_SIZE
VPLOAD_MAX_FILeSIZe
Memory_limit

شما برای رفع حجم بارگذاری فایل ها باید این سه مورد را تنظیم کنید که روش های حل این مشکل را ما در ادامه شرح داده ایم:

تغییر تنظیمات PHP در سی پنل

اگر شما از هاست لینوکس استفاده میکنید به سادگی میتوانید UI آن را تغییر دهید. برای انجام این کار روی گزینه ی select php version در پنل کلیک کنید.

select-php-version-مبنای وردپرس

سپس برروی گزینه ی switch to php options کلیک کنید.

switch-to-php-مبنای وردپرس

در این مرحله شما میتوانید بخش های مربوط به حجم بارگذاری فایل را در این بخش یافته و آن را تغییر دهید و سپس تنظیمات خود را ذخیره کنید .

file-on-cpanel-مبنای وردپرس

این آموزش برای افزایش محدودیت آپلود در وردپرس با استفاده از کد می باشد ولی شما با روش های دیگری نیز می توانید این کار را انجام دهید. افزونه هایی برای انجام این کار نیز وجود دارد که می توانید از آنها در این زمینه استفاده کنید .

باتشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس