امکان خروج اتوماتیک کاربران وردپرس با افزونه Idle User Logout


امکان خروج اتوماتیک کاربران وردپرس با افزونه Idle User Logout

سلام !

یکی از امکاناتی که میتواند به مدیریت کاربران در وردپرس به شما کمک کند ایجاد امکان خروج خودکار کاربران وردپرس است چرا که کاربران همیشه سعی براین دارند که در حالت لاگین بمانند و پس از اینکه از سایت خارج شدند و دوباره به آن برگشتند بازهم لاگین باشند و نیازی به لاگین کردند نداشته باشند که اکثر کاربران این را میپسندند. اما این کار شاید به راحتی کاربران ما کمک کند اما اگر دستگاهی که با آن ورود میکنند به دست فرد خرابکای بیفتد قطعا برای مدیران سایت دردسر ایجاد میشود. این دید شاید کوچک به نظر برسد اما در نگاه کلی به یک سایت پر بازدید خروج خودکار کاربران از سایت یک اقدام امنیتی محسوب میشود.

به طور مثال شما به تعدادی ازکاربران دسترسی نویسندگی داده اید و حال اگر دستگاهی که ا آن ورود میکنند دست شخصی مخرب بیفتد میتواند یک فاجعه را درسایت ما به بار بیاورد. پس باید کاری کنیم تا کاربران زمانی که از سایت خارج میشوند چندی بعد از آن در یک زمان معین به صورت اتوماتیک خروج کنند. خروج خودکار کاربران وردپرس امکانی است که امروز قصد داریم با افزونه idle user logout آن را ایجاد کنیم پس همراه ما باشید.

افزونه idle user logout

افزونه idle user logout

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم افزونه idle user logout یک افزونه با کاربرد ایجاد امکان خروج خودکار کاربران وردپرس میباشد که در مخزن وردپرس نیز به ثبت رسیده و دارای بیش از ۱٫۰۰۰  فعال میباشد که همین دلیلی بر قدرت این افزونه میباشد.
اولین گام برای استفاده از هر افزونه در وردپرس نصب آن میباشد پس افزونه idle user logout را نصب میکنیم و پس از نصب بخشی مانند تصویر زیر با عنوان idle user logout در قسمت تنظیمات پنل مدیریت وردپرس (پیشخوان) اضافه خواهد شد که باید روی آن کلیک کنید تا به بخش تنظیمات افزونه idle user logout ورود کنید.

 

خروج اتوماتیک کاربران وردپرس

در این بخش از تنظیمات همانطور هم که مشاهده میکنید یک بخش با عنوان auto logout duration  وجود دارد که میتوانید از طریق آن تعیین کنید که پس از خروج کاربران وردپرس پس از چه مدت زمانی از حالت لاگین خارج شوند و بازدن تیک گزینه disable in wp admin  میتوانید خروج خودکار کاربران با نقش مدیر کل را بردارید.

سپس بعد از اعمال تنظیمات بالا روی idle behavior کلیک کنید تا به تنظیماتی ورود کنید که میتوانید در آن جا به تعیین مدت زمان خرج به صورت دقیق تر و صفحه ای که برای انواع نقش های کاربری پس از خروج برای آن ها به نمایش در میاید بپردازید.

خروج خودکار کاربران وردپرس

تنظیماتی که در عکس بالا مشاهده میکنید عبارتند از :

  • خروج کاربر و ریدایرکت آن به صفحه ورود با قابلیت تنظیم زمان
  • خروج کاربر با قابلیت تنظیم زمان
  • خروج کاربر و ریدایرکت وی به صفحه مورد نظر با قابلیت تنظیم زمان
  • عدم خروج کاربر و نمایش صفحه خروج به صورت پاپ آپ
  • عدم خروج کاربر و ریدایرکت وی به صفحه دلخواه

تبریک ! شما به همین سادگی توانستید امکان خروج اتوماتیک کاربران از وردپرس را امکان پذیر سازید ، امیدوارم این آموزش وردپرس برای شما مفید بوده باشد با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس