برچسب Hreflang چیست و چگونه به وردپرس اضافه کنیم ؟


برچسب Hreflang چیست و چگونه به وردپرس اضافه کنیم ؟

اگر شما دارای سایتی هستید که در آن محتوای خود را به زبان های مختلف منتشر می کنید به برچسب hreflang نیاز دارید چرا که در ارتقا سئو وردپرس شما برای زبان های دیگر تاثیر زیادی دارد. در این آموزش استفاده از این برچسب را به شما یاد خواهیم داد.

برچسب hreflang چیست؟

این برچسب به شما کمک می کند تا به موتورهای جستجو بگویید که کدام یک از محتوای شما را با زبان مورد نظر نمایش دهد

این برچسب برای سایت های چند زبانه کاربرد دارد و تاثیر بسیاری را می تواند بر بهینه سازی وب سایت وردپرسی چند زبانه داشته باشد. این برچسب در html به این صورت است:

<link rel="alternate" href="example.com" hreflang="en-us"/>
<link rel="alternate" href="example.com/fr/" hreflang="fr-fr"/>
<link rel="alternate" href="example.com/pt/" hreflang="pt-pt"/>

برچسب hreflang ترکیبی از کد زبان و منطقه است بطور مثال en-us نشان دهنده زبان انگلیسی و منطقه ایالات متحده است. وردپرس در ۶۰ زبان مختلف موجود است که شما میتوانید از آن به زبان های خودتان استفاده نمایید بسیاری از افراد سایت چند زبانه دارند یا برخی سایت های با زبان های مختلف در اختیار گرفته اند و کسانی نیز هستند که محتوای خود را به چند زبان ارائه می دهند. موتورهای جستجو به راحتی می تواند زبان صفحات را تشخیص دهد و آنها را با زبان مرورگر کاربر تنظیم نماید. ممکن است صفحات شما در نتایج جستجو با یکدیگر در حال رقابت باشند که این مورد تاثیر منفی در سئو سایت خواهد داشت به همین خاطر برای رفع این مشکل از برچسب hreflang می توان استفاده کرد.

افزودن برچسب hreflang با استفاده از افزونه

شما برای اینکه یک سایت چند زبانه در اختیار داشته باشید می توانید از افزونه های چند زبانه بهره مند گردید این افزونه به شما کمک میکند تا محتویات خود را به چند زبان ایجاد نمایید و آنها را مدیریت کنید در واقع با این افزونه شما فقط کافی است تا محتوا خود را ایجاد کنید و بقیه کارها از جمله سئو محتوا را به افزونه بسپارید.
افزونه polylang از جمله افزونه های رایگان است که دارای قابلیت های بسیاری در جهت مدیریت محتوا زبان های مختلف دارد.
بعد از ایجاد محتوا در زبان های مختلف در مرورگر خود بر روی view page source یا inspect element کلیک کنید با انجام این کار شما کد صفحات را می توانید ببینید و کد hreflang را یافته و از کار کردن آن اطمینان حاصل نمایید.

افزودن برچسب hreflang بدون افزونه

برای اینکار ابتدا افزونه hreflang tags lite را نصب و فعالسازی کنید سپس در پیشخوان خود بر روی hreflang کلیک و وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.
در این صفحه بخش هایی را که می خواهید hreflang برای آنها استفاده شود را انتخاب کنید و تغییرات را ذخیره کنید سپس مطلب و صفحه ای را که می خواهید hreflang در آن استفاده شود را ویرایش کنید در صفحه ویرایش خواهید دید که یک متا باکس hreflang tags به این صفحه افزوده شده است.
در این قسمت ابتدا آدرس پست خود را اضافه نمایید سپس زبان را مشخص کنید سپس بر روی دکمه + کلیک کنید تا برچسب hreflang برای مطلب شما اعمال شود و تغییرات را ذخیره کنید.
به همین سادگی شما بدون کد نویسی توانستید برچسب hreflang را در سایت خود اعمال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس