اثر افزونه ها بر سرعت سایت بخش اول


اثر افزونه ها بر سرعت سایت بخش اول

تا حالا شده به چگونگی تاثیر سرعت سایت توسط افزونه ها فکر کنید؟ آیا تا کنون فکر کرده اید که چگونه به وسیله پلاگین ها زمان لود شدن سایت را کاهش دهید؟
باید به شما این نوید را بدهیم که افزونه های وردپرس به شما این اجازه را میدهند که ویژگی هایی را به سایت خود اضافه کنید که با استفاده از این ویژگی ها میتوانید سرعت سایت خود را تحت تاثیر قرار دهید. ما در این مقاله به شما نشان میدهیم که چگونه با استفاده از پلاگین ها سرعت لود شدن سایت خود را تحت تاثیر مثبت قرار دهید.

چگونه پلاگین وردپرس کار میکند؟

افزونه ها مانند برنامه هایی می باشند که برای سایت های وردپرسی در نظر گرفته شده اند شما میتوانید آنها را نصب کنید و ویژگی هایی را با همین افزونه ها به سایت بیفزایید مانند فرم تماس،، گالری عکس، و یا فروشگاه تجارت الکترونیک.
برای اطلاع از چگونگی نصب و فعال سازی افزونه ها می توانید اینجا کلیک کنید.

اما سوال اینجاست که چگونه با پلاگین ها زمان بارگذاری سایت را کاهش دهیم؟

هر پلاگین وردپرس قابلیت ها و ویژگی های مختلفی را در اختیار ما قرار میدهند همه ما به خوبی می دانیم که داده های بارگذاری شده  درون سایت نقش بسزایی در لود شدن سایت دارد بطور مثال افزونه ها، اسکریپت، css و تصاویر هر یک زمان لود شدن سایت را افزایش می دهند.


ابزار دیگری که برای سنجیدن سرعت سایت وجود دارد pingdom و gtmetrix است این ابزارها علاوه بر اطلاعات مفیدی که در اختیار شما قرار میدهند بلکه زمان لود شدن و بارگذاری سایت را نیز نشان میدهد.


پلاگین های بسیاری است که برای افزایش سرعت سایت در دسترس است ولی باید بدانید که خود این افزونه ها نیز می توانند در افزایش سرعت سایت دخیل باشند همچنین استفاده از هر افزونه ای نیز پیشنهاد نمیشود چرا که ممکن است اثر مخرب داشته باشند پس نکته مهم در زمینه افزونه ها این است که باید به خوبی بررسی شده و از مراکز قابل اعتماد گرفته و استفاده شوند.

عواملی که در سرعت سایت شما موثر است

ممکن است یکی از این عوامل افزونه ها باشند ولی قبل از نصب آن مطمین شوید که در کاهش سرعت سایت موثر است ولی در صورتی که می توانید این کار را خود در سایت استفاده کنید از نصب افزونه نیز خودداری کنید. یکی دیگر از عوامل میزبانی وی سایت شماست اگر سرور میزبانی شما به درستی انتخاب و بهینه شده باشد در زمان پاسخ گویی سایت تاثیر بسیاری دارد پس مطمین شوید که سایت شما بر روی یکی از بهترین سرورهای میزبان وردپرس است. چاره بعدی پلاگین های نصب شده بر روی سایت را مورد بررسی قرار دهید و چنانچه پلاگین نصب شده ای در سایت شما کارایی ندارد آن را حذف کنید که این یک راه ساده و ایده آل است.

پیشنهاد مطالعه :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس