تبدیل سایت وردپرس به شبکه اجتماعی


تبدیل سایت وردپرس به شبکه اجتماعی

تبدیل وردپرس به یک شبکه اجتماعی

موضوعی که ما قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم، تبدیل

چطور سایت وردپرس خود را تبدیل به شبکه اجتماعی کنیم؟

آیا می دانستید که می توانید سایت WordPress خود را به یک شبکه اجتماعی تبدیل کنید؟ یک شبکه اجتماعی وردپرس به کاربران اجازه می دهد تا ثبت نام کنند، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، پیام بفرستند و کار های دیگر. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه سایت وردپرس خود را به یک شبکه اجتماعی تبدیل کنید.

 تبدیل وردپرس به یک شبکه اجتماعی قدرتمند

وردپرس آسانترین راه استفاده از یک cms برای ساختن شبکه اجتماعی خود با استفاده از افزونه رایگان BuddyPress است. این افزونه فوق العاده انعطاف پذیر است و زیبایی با هر نوع وب سایت وردپرس ادغام می شود.
شما برای استفاده از BuddyPress به یک وب سایت وردپرسی برای میزبانی نیاز دارید.
اگر شما هنوز یک وب سایت وردپرسی ندارید، می توانید با خواندن مقاله “آموزش طراحی سایت با وردپرس” برای خود به سادگی یک وب سایت وردپرسی راه اندازی کنید.

BuddyPress چیست؟

طراحان سایت Buddypress را به اصطلاح خواهر وب سایت وردپرسی می دانند. Buddypress یک افزونه است که این افزونه به عنوان یک افزونه وردپرس رایگان است که می توانید در وب سایت خود نصب کنید.

این افزونه سایت وردپرسی شما را به یک شبکه اجتماعی تبدیل می کند که به شما امکان ایجاد جامعه آنلاین خود را می دهد.

برخی از ویژگی های یک وب سایت قدرتمند BuddyPress به شرح زیر است:
  • کاربران می توانند در سایت شما ثبت نام کنند
  • کاربران قادرند یک پروفایل توسعه یافته برای خود ایجاد کنند
  • جریان فعالیت ها به کاربران اجازه می دهد تا بروزرسانی های سایت را دنبال کنند
  • شما قادر به ساخت زیر گروه با گروه های کاربری هستید
  • کاربران می توانند یکدیگر را به عنوان دوست add کنند
  • کاربران می توانند به یک دیگر  پیام خصوصی ارسال کنند
  • قابلیت های BuddyPress را می توان با استفاده از پلاگین های شخص ثالث گسترش داد
  • با تمام تم های استاندارد وردپرس به خوبی کار می کند و سازگاری دارد
  • آن را می توان با سایت WordPress که دارید راه اندازی کنید

راه اندازی شبکه اجتماعی وردپرس شما با استفاده از BuddyPress

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که پلاگین BuddyPress را نصب و فعال سازی کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.
بعد از اینکه افزونه را فعال سازی کردید برای پیکر بندی آن باید به بخش تنظیمات و سپس Buddypress مراجعه کنید.

صفحه تنظیمات به بخش های مختلف تقسیم می شود. ابتدا صفحه اجزاء را که اجزای BuddyPress فعال در سایت شما را نشان می دهد را ببینید.

اجزای پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کنند. با این حال، شما می توانید یک جزء را با چک کردن علامت زدن کادر کنار آن فعال یا غیر فعال کنید.

فراموش نکنید که تغییرات را ذخیره کنید.

در مرحله بعد، شما باید روی برگه صفحات کلیک کنید. در اینجا شما می توانید صفحاتی را که می خواهید برای بخش های مختلف BuddyPress در سایت خود استفاده کنید را انتخاب کنید.

به طور پیش فرض، افزونه به طور خودکار صفحات را برای شما ایجاد می کند. شما می توانید آنها را تغییر دهید و اگر می خواهید از یک صفحه دیگر استفاده کنید.

اگر گزینه انتخاب صفحات ثبت نام و فعال سازی را نمی بینید، پس شما نیاز دارید ثبت نام کاربر را در سایت WordPress فعال کنید.

اکنون شما باید به برگه «گزینه ها» بروید.
در اینجا شما می توانید تنظیمات مختلفی را که می توانید در BuddyPress روشن / خاموش کنید بیابید. تنظیمات پیش فرض برای اکثر وب سایت ها کار می کنند، اما شما می توانید آنها را در صورت نیاز بررسی و تغییر دهید.

نمایش صفحات BuddyPress در وب سایت شما

اگر بعد از راه اندازی BuddyPress از وبسایت خود بازدید کنید، هیچ چیز جدیدی به سایت شما اضافه نخواهد شد. برای تغییر این، شما باید صفحات BuddyPress را به منوی ناوبری وردپرس اضافه کنید.

برای این کار شما باید به روی گزینه نمایش »فهرست بروید. صفحات BuddyPress را از ستون سمت چپ انتخاب کنید و بر روی افزودن به دکمه منو کلیک کنید و در آخر تغییرات را دخیره کنید.
اکنون می توانید از وبسایت خود دیدن کنید تا منو ها در عمل مشاهده شوند.
با کلیک بر روی یکی از  منو ها، شما به صفحه BuddyPress منتقل می شوید. برای مثال، منو activity به شما آنچه در شبکه اجتماعی BuddyPress اتفاق افتاده است را نشان می دهد. شما همچنین می توانید از این صفحه یک استاتوس جدید را پست کنید.
Buddypress با تمام تمپلت های استاندارد وردپرس سازگاری داشته و به خوبی کار می کند. Buddypress خود دارای قالب هایی است که شما می توانید از آن ها استفاده کنید اما این قالب ها قالب های خاصی نیستند.

مدیریت شبکه اجتماعی وردپرس شما در BuddyPress

ایجاد یک جامعه آنلاین نیازمند مشارکت فعالانه توسط مدیران سایت است. زیرا شما باید با هرزنامه ها و محتوا های تولید شده توسط کاربر در حد معقول مبارزه کنید.
اگر در حال حاظر از Akismet استفاده می کنید، BuddyPress از آن برای گرفتن هرزنامه استفاده می کند. با این حال امکان دارد برخی از نوشته ها کمی لغزش کنند.
Buddypress دارای ابزار هایی برای مقابله با آن است.
شما می توانید در صفحه مدیریت وردپرس خود با رفتن به صفحه activity فعالیت های اخیر خود را در وب سایت  با اکشن های مختلف مشاهده کنید.
شما می توانید فعالیت های خود را بر اساس آیتم های مختلف مرتب کنید، آن ها را حذف کنید یا آن ها را به عنوان هرزنامه علامت بزنید.
همچنین برای مدیریت حساب های کاربری به صفحه کاربران بروید. شما می توانید کاربران را حذف کنید، پروفایل های آن ها را ویرایش کنید یا حساب های مشکوک را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنید.

شما می توانید با مراجعه به صفحه ثبت نام مدیریت، کاربران جدید را مدیریت کنید. این به شما اجازه می دهد به طور مستقیم کاربران جدید را فعال کنید، ایمیل های فعال سازی خود را ارسال کنید، یا حساب های اسپم را حذف کنید.

ایجاد و مدیریت گروه ها در BuddyPress

BuddyPress این اجازه را به شما می دهد تا شما و کاربرانتان گروهی ایجاد کنید. این گروه ها به عنوان زیرمجموعه ها در وب سایت شما عمل می کنند. هر گروه می تواند اعضای خود و جریان های فعال مختص به خود را داشته باشد. کاربران می توانند به این گروه ها بپیوندند، از کاربران دیگر دعوت می کنند، پیام بفرستند و کار های دیگری از این قبیل انجام دهند.

برای ایجاد یک گروه جدید، می توانید به صفحه گروه بروید و بر روی دکمه افزودن جدید در بالای صفحه کلیک کنید.
با زدن این گزینه یک صفحه گروه جدید اضافه می شود. ابتدا باید نام و توضیحات گروه خود را ارائه دهید. پس از آن باید بر روی دکمه ایجاد گروه و ادامه کلیک کنید.

در صفحه بعد، می توانید تنظیمات حریم خصوصی گروه را انتخاب کنید و می توانید سایر کاربران را به گروه دعوت کنید. BuddyPress به شما امکان می دهد گروه های عمومی، خصوصی و پنهان را ایجاد کنید.
 
گروه های عمومی برای همه کاربران در دسترس هستند. گروه های خصوصی در دایرکتوری گروه فهرست شده اند، اما کاربران مجبور به درخواست برای پیوستن به آن هستند. در صورت تایید، پس از آن، آنها قادر به مشاهده محتوای آن خواهند بود.
گروه های پنهان تنها توسط اعضای گروه دیده می شوند. این گروه ها در فهرست گروهی فهرست نشده اند و در نتایج جستجو ظاهر نمی شوند.

پس از تنظیم گزینه های حفظ حریم خصوصی، بر روی دکمه بعدی برای ادامه کلیک کنید.

اکنون می توانید یک عکس برای عکس پروفایل گروه استفاده کنید.

در مرحله بعد، شما نیاز به اضافه کردن یک عکس برای گروه دارید بعد از انتخاب عکس، بر روی دکمه بعدی کلیک کنید.

در نهایت، شما می توانید سایر کاربران را برای پیوستن به گروه دعوت کنید. شما فقط می توانید کاربران را که به عنوان دوستان اضافه کرده اید دعوت کنید. اگر هنوز هیچ دوستی را اضافه نکرده اید، باید منتظر باشید که کاربران بتوانند گروه را کشف کنند و  خودشان به آن بپیوندند.

در این مرحله باید بر روی دکمه پایان کلیک کنید تا Buddypress گروه شما را تنظیم کند.
کاربران می توانند گروه ها را با بازدید از صفحه گروه ها در سایت خود مشاهده کنند که دایرکتوری گروه ها را در وب سایت شما نشان می دهد.
شما با کلیک بر روی نام گروه، صفحه گروه، جایی که کاربران می توانند به یک گروه بپیوندند، پست های جدید و فعالیت گروهی را دنبال کنند را می توانید مشاهده کنید.

مدیریت اطلاعیه های ایمیل

 اعلان های ایمیل تنها راهی است که سایت BuddyPress شما کاربران را در مورد فعالیت های جدید در جریان اجتماعی خود با خبر می سازد

برای تشویق مشارکت کاربران، ممکن است بخواهید این پیام های ایمیل را سفارشی کنید.

 بادی پرس این امکان را دارد تا شما بتوانید بر اساس سلیقه و نیاز تجاری خود ایمیل ها و اطلاعیه هایی که برای کاربران شبکه اجتماعی وردپرس خود تعیین کرده اید را تغییر دهید و بر اساس نام تجاری و نوع برند خود شخصی سازی کنید.

شما می توانید به صفحه ایمیل مراجعه کنید تا لیستی از اطلاعیه های پیش فرض ایمیل را مشاهده کنید. شما عنوان ایمیل و وضعیت زمانی که ایمیل به یک کاربر ارسال شده است را خواهید دید.

شما می توانید با کلیک بر دکمه ADD new در بالای صفحه، اطلاعیه ایمیلی جدید درست کنید. شما همچنین می توانید بر روی دکمه ویرایش زیر پیام ایمیل کلیک کنید تا آن را تغییر دهید.

در نهایت، شما همچنین می توانید از customizer ایمیل برای تغییر رنگ ایمیل ها، سرصفحه ها و زمینه های پایین استفاده کنید.

عیب یابی BuddyPress

بسیاری از مشکلاتی که در BuddyPress با آن ها روبرو میشوید، شبیه مشکلات WordPress است. لیستی از خطاهای مشترک وردپرس را بررسی کنید تا ببینید که آیا در لیست وجود دارد یا خیر و از این مورد اطمینان حاصل کنید.
اگر کاربران شما قادر به دریافت اعلان های ایمیل نیستند،  دستورالعمل های راهنمای ما را در مورد چگونگی تعمیر وردپرس و ارسال ایمیل دنبال کنید و به این منظور مقاله “رفع مشکل نفرستادن ایمیل در وردپرس” را مطالعه کنید.
امیدواریم این مقاله به شما کمک کند سایت WordPress خود را به یک شبکه اجتماعی با استفاده از BuddyPress تبدیل کنید.
 با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس