ارسال ایمیل در وردپرس با استفاده از Gmail SMTP Servers


ارسال ایمیل در وردپرس با استفاده از Gmail SMTP Servers

آیا در ارسال ایمیل از سایت وردپرسی خود مشکلی دارید؟ یک راه بسیار آسان برای رفع این مشکل وجود دارد، ارسال ایمیل توسط وردپرس با استفاده از gmail SMTP servers. در این مقاله ما به شما نحوه ارسال ایمیل در وردپرس با استفاده از gmail SMTP servers را آموزش خواهیم داد.

چرا و چه موقع به gmail SMTP servers برای ایمیل های وردپرس نیاز دارید

سایت وردپرس شما ایمیل هایی را برای ثبت نام کاربر جدید، بازنشانی رمز عبور گمشده، به روز رسانی خودکار و حتی اطلاعیه ها از فرم های تماس شما ارسال می کند.

 به طور پیش فرض، وردپرس از تابع PHP mail برای ارسال اعلان های ایمیل استفاده می کند. با این حال این عملکرد بعضی اوقات به دلایل مختلفی کار نمی کند.

اکثر شرکت های میزبانی وردپرس استفاده از این تابع را محدود می کنند تا از سوء استفاده و هرزنامه ها جلوگیری شود.

فیلترهای هرزنامه در ارائه دهندگان خدمات ایمیل محبوب، ایمیل های دریافتی را برای نظارت بر اینکه آیا آنها از یک سرور معتبر ایمیل ارسال می شوند، بررسی می کنند. ایمیل های پیش فرض وردپرس این بررسی را خراب می کنند و گاهی اوقات حتی ممکن است آن را به پوشه هرزنامه تبدیل نکنند.

(SMTP (Simple Mail Transfer Protocol استاندارد صنعتی برای ارسال ایمیل است. بر خلاف تابع SMTP ،PHP mail  از احراز هویت مناسب استفاده می کند که قابلیت ارسال ایمیل را افزایش می دهد.

Gmail سرویس SMTP را فراهم می کند که می توانید از آن برای ارسال ایمیل از سایت WordPress استفاده کنید. اگر فقط می خواهید ایمیل های اعلان وردپرس را برای خود و چند کاربر در سایت خود ارسال کنید، بهترین گزینه Gmail SMTP Servers می باشد.

با این حال، اگر شما در حال برنامه ریزی برای ارسال ایمیل های خبرنامه با استفاده از وردپرس هستید، باید از یک ارائه دهنده سرویس ایمیل توده ای مانند MailGun یا SendGrid استفاده کنید.پ

سرویس پرداخت رایگان Gmail SMTP برای وردپرس

شما می توانید از حساب Gmail رایگان خود برای ارسال ایمیل های وردپرس استفاده کنید. با این حال، برای تحویل بهتر، ما توصیه می کنیم برای کار با gmail از سرویس پرداختی Google Apps استفاده کنید.

با Google Apps for Work، شما آدرس ایمیل حرفه ای مارک دار خود را مانند (yourname@yoursite.com) دریافت می کنید.
Google Apps نیاز به افزودن اسناد MX به نام دامنه شما دارد تا ایمیل هایتان را با نام دامنه شما دریافت کند تا قابلیت اطمینان بیشتری ارائه دهد.
ما از Google Apps for Work در کسب و کارمان استفاده می کنیم و می توانیم صادقانه بگوییم این بهترین است.
در ادامه با آموزش گام به گام نحوه ارسال ایمیل در وردپرس با استفاده از Gmail SMTP در خدمت شما هستیم.

نحوه ارسال ایمیل های وردپرس با استفاده از Gmail SMTP Servers

اگر تصمیم به استفاده از Google Apps for Work دارید، ابتدا باید دامنه خود را برای کار با Google Apps تنظیم کنید.

دو راه وجود دارد که می توانید سایت وردپرس خود را به Gmail SMTP Servers متصل کنید.

اولین روش استفاده از Authentication OAuth است.این یک روش امن تر برای ارسال ایمیل با استفاده از سرویس های Gmail است.
روش دوم این است که اجازه دهید Gmail از برنامه های کم امنیت استفاده کند. این روش توصیه نمی شود زیرا دارای امنیت کمتری است زیرا شما باید رمز عبور جیمیل خود را در وردپرس تایپ کنید که برای همه کاربران مدیریت قابل مشاهده است. از این روش فقط زمانی باید استفاده کنید که قادر به استفاده از روش اول نیستید.

روش ۱: راه اندازی Gmail SMTP با استفاده از پروتکل OAuth

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که پلاگین Gmail SMTP را برای وردپرس نصب و فعال کنید. برای آگاهی از نحوه نصب افزونه ها مقاله “آموزش نصب افزونه وردپرس” را مطالعه کنید.
بعد از اینکه افزونه را نصب و فعال سازی کردید برای تنظیم و پیکربندی آن باید به بخش تنظیمات و Gmail SMTP مراجعه کنید.
شما یک اطلاعیه را مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید برای ایجاد یک برنامه وب با حساب Gmail خود برای ایجاد API Keys نیاز دارید. این API Keys اعتبار سایت شما را برای استفاده Gmail SMTP Servers تایید می کند.

ایجاد یک برنامه و ایجاد API Keys برای جیمیل

ابتدا باید بر روی یک پیوند وب ارائه شده در تنظیمات پلاگین برای ایجاد یک برنامه کلیک کنید.

این پیوند شما را به سایت Google Developers Console هدایت می کند. شما باید با حساب کاربری جیمیل که میخواهید برای ارسال ایمیل های وردپرس استفاده کنید، وارد سیستم شوید.

هنگامی که وارد سیستم شوید، یک پروژه جدید برای شما بوسیله Gmail API فعال خواهد شد.
 شما باید برای ادامه کار بر روی دکمه go to credentials کلیک کنید.
در صفحه بعد از شما سوال می شود که از چه API استفاده می کنید؟
شما باید از منو کشویی مرورگر وب ( جاوا اسکریپت) را انتخاب کنید. گزینه بعد برای مشخص کردن این موضوع است که ‘شما به چه اطلاعاتی دسترسی دارید؟’، user data را انتخاب کنید.
بعد از انجام این کار ها برای ادامه کار بر روی «چه مدارکی نیاز دارم؟» کلیک کنید.

بعد از اینکه Gmail API را نصب کردید، حالا از شما خواسته خواهد آدرس وب سایت مجاز برای استفاده از این API را ارائه دهید. در زیر ‘Authorized JavaScript origins’ شما نیاز دارید URL وب سایت خود را وارد کنید.

 در قسمت ‘Authorized redirect URIs’، شما باید URL های نشان داده شده در صفحه تنظیمات پلاگین Gmail SMTP را در داشبورد وردپرس خود وارد کنید.

بعد از انجام این کار ها برای ادامه بر روی ‘ایجاد شناسه مشتری‘ کلیک کنید.

اکنون به تنظیمات Screen OAuth دسترسی خواهید داشت. به سادگی آدرس جیمیل خود را انتخاب کنید و یک نام برای برنامه ای که دسترسی به حساب Gmail شما را دارد، ارائه کنید. در این مورد، این نام وب سایت شماست.

پس از اینکه تمام موارد گفته شده را انجام دادید برای ادامه کار بر روی دکمه ‘ادامه’ کلیک کنید.

شما با موفقیت Gmail API را با قابلیت احراز هویت OAuth راه اندازی کردید. در اخر شما باید بر روی دکمه done کلیک کنید.
اکنون لیستی از شناسه های مشتری (برنامه) ایجاد شده برای دسترسی به Gmail API خود را مشاهده خواهید کرد.
برای ادامه کار بر روی نام سایتتان یا پروژه مشتری کلیک کنید.
 
در صفحه بعد، شناسه مشتری و کلید های مخفی مشتری را مشاهده خواهید کرد.
 
به سادگی کدها را کپی کرده و آنها را در صفحه تنظیمات افزونه Gmail SMTP خود در سایت WordPress خود قرار دهید.
 

بعد از آن بقیه تنظیمات پلاگین را پر کنید. شما باید آدرس جیمیل خود را در آدرس ایمیل OAuth از طریق فیلد ایمیل آدرس اضافه کنید. شما می توانید نام یا نام وب سایت خود را در قسمت «Name From» وارد کنید.

بعد، TLS را برای رمزگذاری انتخاب کنید و از ۵۸۷ به عنوان پورت استفاده کنید. در آخر، بر روی دکمه ‘ذخیره تغییرات’ کلیک کنید تا تنظیماتتان ذخیره شود.

پس از بازنگری صفحه تنظیمات پلاگین، شما باید به پایین دکمه ذخیره تنظیمات بروید و بر روی دکمه Grant Permission کلیک کنید.
 

 این شما را به حساب های Google می برد که از شما خواسته می شود به سایتتان اجازه دسترسی به حساب Gmail خودتان را بدهید. برای ادامه کار بر روی دکمه ‘allow’ کلیک کنید.

شما به صفحه تنظیمات پلاگین Gmail SMTP در سایت وردپرسی خود هدایت می شوید. شما متوجه خواهید شد که وضعیت کنونی SMTP سبز شده است.

 

بعد از انجام تمام این کار ها، شما با موفقیت سیستم ارسال ایمیل وردپرس خود را با استفاده از Gmail SMTP Servers راه اندازی کردید. اکنون میتوانید بر روی برگه ایمیل تست کلیک کنید و یک  ایمیل تستی ارسال کنید.

روش ۲: راه اندازی Gmail SMTP با استفاده از برنامه ها کم امنیت

این روش امکان استفاده از Gmail را با برنامه های کم امنیت فراهم می کند. این روش را به هیچ وجه به شما توصیه نمی کنیم، شما فقط موقعی باید از این راه استفاده کنید که قادر به استفاده از راه اول نباشید.

از آنجا که امنیت و هرزنامه یک نگرانی اصلی برای اکثر ارائه دهندگان خدمات الکترونیکی است، احتمال دارد که گوگل این روش را در برخی موارد در آینده متوقف کند.

اگر شما از Google Apps for Work استفاده می کنید، در ادامه به شما می گوییم که چطور می توانید اجازه دسترسی کاربران را به نرم افزار های کم امنیت تر مدیریت کنید.

داشبورد مدیریت دامنه خود را برای Google Apps ببینید. بعد به بخش امنیت سپس تنظیمات پایه بروید و به پایین صفحه مراجعه کنید و در آخر به بخش برنامه های کم امنیت مراجعه کنید.

برای این کار شما باید بر روی گزینه Go to settings for less secure apps کلیک کنید.

در صفحه بعد، گزینه های در کنار “اجازه دسترسی به کاربران برای دسترسی به برنامه های کم امنیت” را بررسی کنید. فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.

بقیه دستورالعمل ها برای حساب های پرداخت شده و رایگان Gmail به یک صورت هستند.

به سادگی صفحه تنظیمات برنامه ها کم امنیت را در تنظیمات حساب Google خود مشاهده کنید و دسترسی به برنامه ها کم امنیت را فعال کنید.
اکنون که برنامه ها کم امنیت را برای دسترسی به حساب Google خود فعال کرده اید، وقت آن است که سایت وردپرس خود را برای اتصال به Gmail SMTP Servers با استفاده از روش های کم امنیت تنظیم کنید.
ابتدا باید پلاگین WP Mail SMTP را نصب و فعال کنید.
بعد از اینکه شما این افزونه را نصب و فعال سازی کردید برای تنظیمات آن باید به بخش تنظیمات و ایمیل بروید.
 
 در ادامه مواردی را که شما باید در فیلد های تنظیمات قرار دهید را می گوییم:
 • From Email: آدرس Gmail خود را وارد کنید
 • From Name: نام یا عنوان وب سایت خود را وارد کنید
 • Mailer:ارسال تمام ایمیل ها وردپرس را از طریق SMTP انتخاب کنید.
 • Return Path: آن را علامت بزنید تا از مسیر Email به عنوان مسیر بازگشت استفاده شود.
 • smtp.gmail.com :SMTP Host
 • SMTP Port: پورت ۴۶۵ را انتخاب کنید
 • Use SSL encryption :Encryption
 • Yes, use SMTP authentication :Authentication
 • Username: آدرس کامل Gmail شما، برای مثال john@yourdomain.com یا john.smith@gmail.com
 • Password: رمز عبور حساب Gmail شما

برای ذخیره تنظیمات خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بعد از ذخیره کردن تنظیمات خود به پایین صفحه بروید، بخش “ارسال ایمیل آزمون” را در آنجا مشاهده خواهید کرد. آدرس ایمیل را وارد کنید تا ببینید آیا همه چیز خوب کار می کند.

 بعد از انجام تمام این کار ها شما با موفقیت از سایت وردپرس خود برای ارسال ایمیل با استفاده از Gmail SMTP Servers استفاده می کنید.

عیب یابی Gmail SMTP در صورت کار نکردن آن

ما مسائل مربوط به Gmail SMTP را با تنظیمات میزبانی وب خاصی آشنا کرده ایم.
مراحل زیر را برای رفع مشکل SMTP Gmail انجام دهید:
 1.  به حساب cPanel خود وارد شوید و یک حساب ایمیل ایجاد کنید که با آدرس ایمیل شما در Google Apps مطابقت دارد. این ممکن است عجیب و غریب به نظر  برسد زیرا شما از سرور خود استفاده نمی کنید، این گام اساسا سرور شما را به اعتقاد بر این که ایمیل شما را از طریق سرور ارسال می کند، ترسیم می کند.
 2. در حساب cPanel خود، به MX Records بروید و مسیر MX را از حالت خودکار به Remote تغییر دهید.ممکن است mx را در کنترل پنل cpanel و یا سرویس میزبانی خود پیدا نکنید یا سرویس دهنده شما این امکان را محدود کرده باشد به جای آن می توانید از دیگر تنظیمات cpannel مانند فوروارد و هدایت آدرس های ایمیل های دیگر استفاده کنید.
 3. پس از آن دوباره به سایت وردپرس خود وارد شوید و یک ایمیل تست ارسال کنید.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس