چگونگی بالا بردن رتبه صفحات با استفاده از SERP در وردپرس


چگونگی بالا بردن رتبه صفحات با استفاده از SERP در وردپرس

با یکی دیگر از مقالات آموزشی سئو در خدمت شما هستیم همانطور که می دانید موضوع سئو و بهینه سازی سایت برای همه ما مهم و ضروری است پس با این آموزش نیز ما را تا انتها همراهی کنید. SERP  مخفف کلمه Search Engine Results Page می باشد و به معنی صفحه نتایج موتور جستجو است یعنی همان صفحه ای که بعد از تایپ و جستجوی یک کلمه گوگل به ما نشان می دهد.

در نظر بگیرید که شما فقط قسمت وبلاگ خود را به عنوان قطعه ویژه و یا بخش خاص سایت خود در نتایج گوگل دارید و تنها این بخش از سایت شما از نظر سئو بهتر و دارای رتبه بالایی است این مورد بسیار سرد و بی معنی می باشد چرا که شما باید علاوه بر قسمت وبلاگ سایت خود قسمت های دیگر سایت که حتما بسیار مهم و اساسی هستند به طور مثال قسمت مقالات سایت شما مانند میلیارد ها نفر دیگر که قسمت مقالات سایت خود را در نتایج گوگل برجسته کرده اند باید دارای رتبه بالایی باشد و در نتایج حضور یابد.

به سوالات زیر توجه کنید.

  • چگونه می توان سایت خود را برای قطعه های ویژه گوگل بهینه سازی کرد؟
  • چگونه در صفحه اول نتایج گوگل حضور پیدا کنیم؟
  • ویژگی های خاص و ویژه برای سایت شما در سئو چیست؟
  • بهینه سازی برای جعبه سریع پاسخ گوگل به چه صورت است؟
  • و…

ما به خوبی میدانیم که بخش های ویژه گوگل در صفحه نتایج جستجو چیست کاملا واضح است که نتیجه یک از نتایج دیگر بهتر و دارای رتبه بالاتری است.
Snippet های ویژه یک نتیجه جستجو توسط گوگل می باشد که به کاربر سوالاتی از جمله چگونگی پاسخ، چه، چه نوع و سوالاتی در این مورد را پاسخ می دهد. Snippet ها شامل بهترین پاسخ ها از پست وبلاگ، ارسال لینک و پست عنوان علاوه بر تصویر برجسته از پست است.
ایده قطعه برجسته این است که بهترین پاسخ را به کاربران خود بدون خروج از صفحه نتایج جستجو ارائه میکند.

برای قرار دادن پست در Google Snippet باید چه کرد؟

به این نکات کلیدی که در رده بندی های آموزش mvc spring نیز آمده است دقت کنید.
۱_ عنوان خود را طوری شروع کنید که به گوگل کمک کند تا سوالاتی همچون چگونه، چیست؟ چطور می توانم؟ و… را پاسخ دهد.
۲_ مقاله شما باید بسیار دقیق باشد و دارای تعدادی تصاویر و جزییات باشد دقت داشته باشید که مقاله ای که شما می نویسید باید توسط کاربران تازه کار نیز،به راحتی قابل خواندن و فهم باشد چرا که اگر مقاله شما به دیگران کمک کند به گوگل نیز کمک خواهد کرد و همین امر موجب آمدن تعداد بیشتری کاربر به سایت می شود و در نتیجه رتبه صفحه ها نیز بالا می رود.
۳_ از کلمات کلیدی استفاده کنید چرا که این کلمات هستند که در گوگل جستجو می شوند برای یافتن کلمات کلیدی آنلاین از ابزار های آنلاین بسیاری می توانید استفاده کنید.
۴_ از دانش های خود استفاده کرده و بهترین پاسخ ها را دهید و این مورد را همیشه مدنظر خود داشته باشید که هیچ راهی برای آنکه شما بتوانید مقاله خود را به صورت دستی در صفحه جستجوی گوگل نشان دهید وجود ندارد چرا که Google programmatically تعیین می کند که یک صفحه آیا حاوی پاسخ احتمالی به نیاز و سوال کاربران است یا خیر و سپس نتیجه را به عنوان یک قطعه برجسته نشان می دهد. زمانی که مقاله ای را منتشر می کنید چند روز صبر کنید اگر مقاله برای کاربران ارزشمند و مفید باشد به طور خودکار نمایش داده خواهد شد. حتما به این مسئله توجه داشته باشید که ممکن است نتیجه تغییر کند و هیچ تضمینی برای نتایج و ثابت ماندن آن وجود ندارد.

نتیجه گیری

سعی کنید به صورت صادقانه پاسخ های خود را ارائه کنید مطالب را بهینه سازی کرده و مطالب خود را تجزیه کنید و در آن از تصاویر بهره بگیرید.
با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس