چگونه تعداد کاربران سایت را افزایش دهیم| روش های افزایش ترافیک سایت


چگونه تعداد کاربران سایت را افزایش دهیم| روش های افزایش ترافیک سایت

ترافیک وب سایت یک شاخص مهم و محرک رشد کسب‌ و کار است. که همین افزایش کاربران سایت می‌ تواند به شما کمک بسیاری کند از جمله اطلاعات خوبی را درباره مخاطبین خود به دست آورید، SEO و بهینه سازی سایت خود را بهبود ببخشید و محتوا های مناسب کاربران خود را ایجاد و در سایت قرار دهید. در این مقاله، ما راه‌ های رایگان برای هدایت ترافیک به وب سایت خود را بیان خواهیم کرد اگر آنها را انجام دهید حتما بر روی سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.

حجم ترافیک مهم است یا کیفیت ترافیک

ترافیک وب سایت شما به بهبود رتبه شما کمک می‌کند که به نوبه خود سایت شما در جهت رسیدن به موفقیت کمک میکند، اما شما باید مطمئن شوید که افزایش ترافیک با افزایش سئو و بهینه سازی سایت شما هم راستا است یا خیر ؟ اگر ترافیک سایت شما در حال افزایش است اما نرخ تبدیل شما در حال کاهش است، ترافیک سایت شما یک عامل بیهوده و پوچ خواهد بود.

روش های افزایش ترافیک سایت

  • مطلب گذاری با محتوای خوب

مطلب گذاری مفید اولین راه برای موفقیت سایت شماست و مهندسان وب شعاری دارند تحت عنوان محتوا پادشاه است البته باید به این نکته دقت کرد مطلب گذاری ضمن اینکه باید مفید ، با محتوای بسیار ساده و اینکه مفهوم مطلب را به کاربر برساند ، باید اصولی در آن رئایت شود تا وقتی که توسط موتور های جستجو بررسی شد یک نمره ی سئوی مثبت به سایت شما داده شود مانند:

  1. bold کردن کلمه های کلیدی
  2. رعایت تیتر گذاری مطلب : باید دقت کنیم که اندازه ی تیتر در صفحه ما باید از بالای صفحه به سمت پایین صفحه از بزرگ به کوچک باشد.
  3. لینک گذاری داخل مطلب

ایجاد محتوای مفید رایگان است و آنقدرها که به نظر می‌رسد سخت نیست. شما در محصول یا خدمات خود متخصص هستید؛ وظیفه شما این است که آن را برای مخاطبین خود ساده کنید.

  • انجام تکنیک های سئو در هر صفحه سایت

بسیاری از تاکتیک‌های SEO در دسترس کاربران است که می توان به راحتی هر یک از آنها را در هر یک از صفحات وب سایت خود انجام داد تا رتبه صفحات خود را در موتورهای جستجو  افزایش بخشید و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کرد. این شامل تولید محتوای با کیفیت بالا است که مخاطب شما به دنبال آن هستند. همچنین نوشتن متا descriptions مناسب با صفحات شما که می تواند تاثیر خوبی در دیده شدن صفحات شما در نتایج جستجو داشته باشد.  توضیحات متا در زیر نشانی اینترنتی صفحات در نتایج جستجو نمایان می‌شود. دانستن اینکه یک صفحه درباره چه چیزی است و چه چیزی منجر به یک کلیک می‌شود در توضیحات صفحه نهفته است. چرا که اگر توضیحات متا بتواند خوب و مناسب باشد کاربر را جذب خواهد کرد در غیر این صورت تاثیری نخواهد داشت. انجام برخی از موارد برای سئو در صفحات رایگان است ولی باید زمانی را برای تغییر آنها در نظر گرفت.
  • شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در این چند ساله یکی از عوامل بسیار موثر در افزایش کاربرن است. اینکه در این چند ساله مردم دنیا مخصوصا مردم ایران از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند یک امتیاز بزرگ برای ما محسوب میشود البته باید دقت داشته باشید که بیشتر روی کدام شبکه های اجتماعی مانوور دهید. پس از اینکه بررسی کردید که کدام شبکه های اجتماعی کاربران بیشتری دارد پست های سایت خود را در آن بچرخانید. البته باید بتوانید افراد و دسته هایی از کاربران پیدا کنید که مربوط با کاربرد سایت شما باشند. از شبکه های اجتماعی می توان برای ترویج پست‌ های وبلاگ و دیگر صفحات مفید در وب سایت خود استفاده کرد. به این ترتیب می‌ توانید مخاطبین رسانه اجتماعی خود را به بازدیدکنندگان وب سایت خود تبدیل کنید.

  • تجزیه تحلیل محتوا

بعد از این که شبکه های اجتماعی مناسب را پیدا کردید باید بدانید که هر پست را در چه زمانی انتشار دهید و همچنین باید نظر کاربران خود را بدانید. این که پس از انتشار یک پست کاربران به شما اهمیت بدهند یا خیر عاملی است که شما متوجه بشوید پست شما برای آنها مفید بوده است یا خیر ، یا اگر کانال دارید ممکن است کاربران شما ریزش کند این دلیلی است مبنی براینکه کانال شما نتوانسته برای کاربرانتان مفید بوده باشد.

  • ایجاد لینک سالم

دقت داشته باشید وقتی یک لینک را همراه با مطلب در شبکه های اجتماعی انتشار میدهید سعی کنید این لینک ها سالم باشد ، زمانی که کاربر روی این لینک ها کلیک میکند به not found برخورد میکند و همین عاملی بر تخریب رشد تعداد کاربران میشود.

باتشکر از همراهی شما-شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس