چطور ورودی گوگل سایت را افزایش دهیم؟


چطور ورودی گوگل سایت را افزایش دهیم؟

.افزایش ورودی گوگل چرا اهمیت دارد؟ هر یک از ما به عنوان مدیر سایت تصمیم داریم که سایت خود را ارتقا داده و از رقبای خود جلو بزنیم. رتبه ی خود را در گوگل بالا ببریم تا بدین وسیله بتوانیم به هدف خود دست پیدا کنیم. رسیدن به این مورد کار چندان سختی نیست. ما در این مقاله به این موضوع که چگونه ورودی سایت خود را افزایش دهیم می پردازیم. تا بتوانیم به شکل واقعی در صفحه اول گوگل باشیم.

چطور میتوانیم ورودی گوگل خود را افزایش دهیم؟

افزایش ورودی گوگل و افزایش بازدید سایت در گوگل یک راه حساس و با اهمیتی است. چرا که تاثیر مستقیم بر فروش و بازدید سایت شما دارد. برای آنکه بتوانیم ورودی گوگل را برای سایت خود افزایش دهیم و رتبه سایت را در گوگل بالا ببریم باید به طور همزمان چندین کار را انجام دهید. برخی از این کارها به صورت رایگان و برخی دیگر غیر رایگان هستند که هر دو این بخش ها را باید انجام داد تا نتیجه ی بهتری را به دست آورد.

به طور کلی فاکتور های سئو یک صفحه برای افزایش ورودی گوگل به شرح زیر می باشد :

 1.  آدرس وب سایت
 2.  تگ عنوان
 3. داشتن متا تگ توضیحات مناسب
 4. استفاده از تگ H1
 5. استفاده از کلمات کلیدی
 6. تگ Alt
 7.  لینک سازی داخلی
 8. لینک سازی خارجی
 9. سرعت سایت
 10. نقشه سایت

افزایش بازدید در گوگل

برای افزایش بازدید سایت در گوگل باید دنبال راه هایی باشیم که بتواند بر روی سایت ما تاثیر مثبت داشته باشد. بالا رفتن بازدید بهتر است به صورت طبیعی باشد. یعنی بازدید و ترافیک سایت شما طبیعی و با ورود کاربران انجام شود. هر کس که مدیر و یا مسئول سایتی است و در این حوزه در حال فعالیت است به دنبال راه ها و تکنیک هایی است تا بتواند میزان بازدید از سایت خود را افزایش دهد. توجه داشته باشید همین که بازدید های شما بالا رفت کافی نیست شما باید به هدف های کاربران خود نیز اهمیت دهید وگرنه این بازدید ها برای مدتی میتواند نیاز شما را رفع کند.

در ادامه آموزش قدم به قدم پیش رفته تا کار را برای شما کاربران عزیز راحت تر کنیم…

قدم اول – ثبت سایت در کنسول گوگل

ثبت سایت در کنسول گوگل 

 

ابتدا وب سایت خودتان را در https://search.google.com/search-console ثبت کنید. سپس باید چند روز صبر کرد تا اطلاعات سایت شما در کنسول گوگل ثبت شود. شما حتما باید سایت خود را در گوگل ثبت کنید تا بتوانید اطلاعات ورودی سایت خود را از گوگل دریافت کرده و در بهینه سازی سایت خود تلاش کنید تا ورودی سایت خود را افزایش دهید. پس تا زمانی که سایت خود را در گوکل ثبت نکرده اید به طور واقعی وارد دنیای وب و کسب و کار آنلاین نشده اید. حال به منوی performance در کنسول گوگل مراجعه کنید.

 • ستون position :  این ستون در واقع رتبه سایت شما در نتایج گوگل نشان می دهد.
 • ستون Impressions : شما در این ستون می توانید تعداد نمایش سایت خود را در نتایج گوگل را مشاهده فرمایید.
 • ستون CTR : درصد کلیک یک عبارت را در سایت خود در این ستون می توانید مشاهده کنید توجه داشته باشید هر چقدر این درصد بالاتر باشد یعنی صفحه و لینک شما برای کاربران بهتر و دوست داشتنی تر بوده است ولی اگر در صفحه کلیک کم باشد نشان میدهد که مخاطب دلیلی برای کلیک کردن روی این لینک نداشته است و یا از این صفحه رضایت ندارد و این مورد اصلا نشانه ی خوبی نیست.
 • ستون Click : همانطور که از نام ستون مشخص است تعداد دفعات کلیک در یک بازه زمانی مشخص را می توانید در این سایت مشاهده کنید.

حالا بر روی ستون Impressions کلیک کنید تا نتایج به ترتیب برای شما نمایش داده شود.

قدم دوم – ثبت نقشه سایت در سرچ کنسول

شما با ثبت نقشه سایت خود در گوگل در واقع آدرس نوشته ها و محتواهای سایت خود را به ربات های دیگر می دهید. با استفاده از نقشه سایت شما ربات های گوگل می توانم مسیر های سایت را شناسایی و بررسی کرده و با سایت شما بیشتر آشنا شوند.

برای آشنایی بیشتر با سرچ کنسول و برای دسترسی کامل به آموزش می توانید اینجا کلیک کنید.

قدوم سوم – انتخاب موقعیت جغرافیایی سایت و زبان آن

انتخاب موقعیت جغرافیایی سایت شما برای گوگل بسیار حائز اهمیت است. پس شما باید به گوگل بفهمانید که سایت قرار است در نتایج گوگل در کدام کشور بیشتر نمایش داده شود. پس وارد سرچ کنسول شده و از منوی Search Traffic روی International Targeting کلیک کنید. در اینجا کشور و زبان سایت خود را مشخص کنید. توجه داشته باشید اگر دامنه شما IR  می باشد نیازی به انتخاب کشور نیست. ولی اگر دامنه دات کام یا دامنه های دیگری را در اختیار دارید این بخش را حتما تکمیل کنید.

قدم چهارم – افزایش ورودی گوگل

خب حالا باید موقعیت سایت خود را مشخص کنیم و بدانیم سایتمان در عبارت های مهم در چه جایگاهی است. بعد از بررسی هر یک از عبارت‌های مهم جایگاه سایت خود را در نتایج گوگل مشخص کنید. بدانید که هر یک از صفحات شما در چه صفحه ای از نتایج گوگل نمایش داده می شود.

در این مرحله در قسمت پرفرومنس گوگل سرچ کنسول آمار نمایش داده شده را بر اساس جایگاه کلمات کلیدی مرتب کنید. کلماتی که رتبه 4 به بالا را دارند یعنی 5 و 6 و … را مشاهده می کنیم. با کلیک بر روی این کلمات میتوانیم صفحات و سایر عبارت های مرتبط برای ورود کاربران به وب سایت خود را مشاهده کنیم.

و بعد بر روی این صفحات که ورودی بیشتری داشتند کار می کنیم به این ترتیب ورودی وب سایت خود را افزایش داده ایم.

مهم ترین هدف سئو افزایش ورودی گوگل می باشد. پس لطفا و حتما به این موضوع حساس فکر کنید.

افزایش رتبه سایت

اگر سایت شما در نتایج گوگل وجود نداشت به چند نکته باید توجه کنید

 • عمر سایت شما حداقل از یک ماه گذشته باشد.
 • باید مطالب سایت خود را خود نوشته و سایت دیگر کپی نکنید.
 • محتوا ها و نوشته های با کیفیتی را برای کاربران خود در سایت قرار دهید. از عکس های با کیفیت استفاده کنید و بدانید شما کاربران باهوشی را در اختیار دارید پس به دنبال بهترین ها برای آنها باشید.

قدم پنجم – بهینه سازی ریچ اسنیپت ها

ریچ اسنیپت ها در واقع کدهای نشانه گذاری شده کوچکی برای صفحات شما هستند. این کدها به عنوان یک متن در زیر عنوان لینک در موتورهای جستجو نمایش داده می شوند. زمانی که گوگل محتوای سایت شما را به خوبی درک کند و موضوع ساعت شما را بفهمد، یک ریچ اسنیپت برای سایت شما ایجاد می کند. همین ریچ اسنیپت ها به درک بهتر موضوع صفحه به کاربران کمک بسیاری خواهند کرد.

افزایش ورودی گوگل و افزایش CTR 

یکی از مهمترین فاکتورهایی که کاربران را در نتایج جستجو به سمت سایت شما می کشاند، عنوان سایت یا صفحه ی سایت شما است. پس اگر میخواهید نرخ کلیک در سایت شما بالا برود. باید از یک عنوان جذاب برای مقالات خود استفاده کنید. چرا که با بالا رفتن نرخ کلیک، گوگل سایت شما را نیز پس از مدتی در نتایج بالاتری نشان می دهد. بعد از انتخاب عنوان جذاب و مناسب نوبت به متادیسکریپشن یا همان توضیحات زیر عنوان می رسد. این توضیحات در افزایش ctr بسیار کارساز و مفید است. توضیحات خود را جذاب و مناسب انتخاب کرده و حتما از کلمات کلیدی استفاده شود.

افزایش ورودی گوگل طبیعی و واقعی

روش افزایش ورودی گوگل طبیعی یکی از راحت ترین و بهترین روش ها می باشد. البته این روش را خود گوگل به صورت اعتباری به سایت داده است.  همین امر موجب می شود با استفاده از سیستم امتیاز دهی گوگل رتبه شما به سمت بالا حرکت کرده و بیشتر شود. با این حرکت سایت شما در صفحه اول و لینک های بالا قرار میگیرد و همین باعث افزایش ورودی شما خواهد شد.

افزایش ورودی گوگل غیر واقعی

این روش به این صورت است که سیستم های کاربر محوری با تعداد اعضای بالایی وجود دارند. آنها به منظور کسب درآمد وارد سایت شده اند. از طریق آگهی هایی که در سیستم گذاشته می شود وارد سایت ها شده و هزینه ای که به آن سایت پرداخت شده است بین اعضا تقسیم شده و آن را دریافت می کنند. شما نیز  وارد آن سیستم ها شده و خود را به عنوان یک تبلیغ کننده معرفی کرده و آگهی وب سایتتان را ثبت می کنید. در این زمان افرادی که عضو آن سایت می باشند در صفحات گوگل سایت شما را پیدا خواهند کرد و مبلغ را دریافت می کنند. این روش فقط باعث یک بازدید غیر واقعی است که در الگوریتم ها موجب spam شدن سایت می شود و کارایی دیگری مانند افزایش فروش شما و یا کلیک های بنر بیشتری نخواهد شد.

افزایش وروی گوگل تقلبی و فیک

این روش یکی از بهترین راهکار ها برای بالا بردن spam سایت خود تا بالای ۹۰% می باشد. به طوری که مانند افزایش ورودی گوگل غیر طبیعی است. ولی باید سیستم الکسا بازدید فیک را در s earch trafficثبت کند که این کار به راحتی با اجرا کردن یک لینک ورودی گوگل به شکل سیگنال از طریق فراخوانی های پشت پرده یا پاپ آپ ها انجام می شود.

 

۲ پاسخ به چطور ورودی گوگل سایت را افزایش دهیم؟

 1. DaryaS گفت:

  سلام ممنون بابت مطلب خیلی خیلی خوبتون. لطفا میشه در مورد اینکه چطوری میتونیم سی تی آر یا همون نرخ کلیک سایتمون رو افزایش بدیم هم آموزش قرار بدید. خیلی خیلی ممنون.

  1. با سلام و احترام.
   خواهش میکنم خیلی ممنون از همراهی شما. چشم حتما برنامه ای برای این آموزش اجرا میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس