رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس


رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس

رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس: یکی از موضوعاتی که کاربران را به خود درگیر کرده رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس است. این مشکل را می توان با استفاده دو راه برطرف کرد. راه اول: استفاده از mail gun و راه دوم: استفاده از gmail SMTP servers است. در این مقاله ما قصد داریم در رابطه با رفع مشکل عدم ارسال ایمیل در وردپرس به وسیله gmail gun بپردازیم.

یکی از سوالات متداولی که در بین کاربران وجود دارد این است که چطور مشکل نفرستادن ایمیل توسط وردپرس را رفع کنیم. بسیاری از کاربران سطح مبتدی ما از ما میپرسند چرا Gravity Forms یا WPForms آنها ایمیل ارسال نمی کنند و یا چرا آنها هیچ گونه اطلاعیه وردپرس را نمی بینند. در این مقاله ما به شما آموزش خواهیم داد که چطور مشکل نفرستادن ایمیل توسط وردپرس را رفع کنید.

چرا شما ایمیلی از سایت وردپرستان دریافت نمی کنید

یکی از متداول ترین دلایل این موضوع این است که سرور میزبان وردپرس شما برای استفاده از تابع ()php mail پیکربندی نشده است.

دلیل دیگر این است که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات الکترونیکی از ابزارهای مختلفی برای کاهش هرزنامه های ایمیل استفاده می کنند. این ابزار ها اغلب سعی می کنند تشخیص دهند آیا واقعا ایمیل مورد نظر از موقعیت مکانی که ادعا می کند فرستاده می شوند.

گاهی اوقات ایمیل توسط وردپرس ارسال می شود، اما هرگز حتی به پوشه هرزنامه مقصد نمی رسد. به همین دلیل توصیه می کنیم از وردپرس برای ارسال خبرنامه الکترونیکی خود استفاده نکنید.
به همین دلیل توصیه می کنیم از SMTP برای ارسال ایمیل در WordPress استفاده کنید. (SMTP (Simple Mail Transfer Protocol پروتکل استاندارد برای ارسال ایمیل است. برخلاف تابع ()SMTP ، php mail از احراز هویت مناسب استفاده می کند که قابلیت ارسال ایمیل را افزایش می دهد.
SMTP دارای سرویس های مختلف بسیاری می باشد، اما ما در این مقاله تنها دو مورد از آن ها را شرح می دهیم:MailGun و Gmail.

ارسال ایمیل های وردپرس شما با استفاده از Mailgun

Mailgun یک ارائه دهنده سرویس ایمیل محبوب است. آنها اجازه می دهند تا صاحبان وبسایت ارسال مقادیر زیادی از ایمیل ها را با قابلیت انتقال بالا داشته باشند.

به عنوان یک ارائه دهنده خدمات ایمیل اختصاصی، آنها پول و زمان زیادی را برای اطمینان از اینکه ایمیل شما به مقصد شما می رسد، صرف می کنند.
در حالی که Mailgun خدمات را پرداخت می کند، هر ماه ۱۰،۰۰۰ ایمیل به صورت رایگان ارائه می دهد. این موضوع بیشتر برای سایت های کوچک مناسب است.
در ادامه نحوه تنظیم سایت وردپرسی را برای استفاده از mailgun برای ارسال ایمیل شرح داده ایم.
ابتدا باید در وب سایت Mailgun ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، باید روی دکمه «افزودن دامنه خود» کلیک کنید.
 در تصویر بالا صفحه اضافه کردن دامنه جدید را مشاهده می کنید. در اینجا شما نیاز دارید تا یک ساب دامین برای نام دامنه سایت وردپرسیتان اضافه کنید. برای مثال:mail1.yourdomain.com.

شما میتونین با دنبال کردن دستور العمل های که در ادامه وجود دارد می تونین یک ساب دامین رو دامین خودتون ایجاد کنین.

ابتدا شما باید از داشبورد cPanel حساب میزبانی خود بازدید کنید. روی آیکون ساب دامین در بخش دامنه کلیک کنید.
 در صفحه بعد، شما باید ساب دامین خود را وارد کنید و سپس دامنه ریشه خود را از منوی کشویی انتخاب کنید.
 
پس از آن بر روی دکمه ایجاد کلیک کنید، بعد از اینکار یک پیغام با مضمون این که ساب دامین شما با موفقیت ثبت شد را مشاهده می کنید.
اکنون شما می توانید ساب دامینی را که ساختید را در صفحه افزودن دامنه mailgun اضافه کنید. بعد از اینکه دامنه را اضافه کنید، Mailgun به شما چندین پرونده DNS را نشان می دهد.
 
دوباره به داشبورد cPanel خود برگردید و سپس بر روی ‘Advanced DNS Zone Editor’ کلیک کنید.
 

 در این مرحله از شما خواسته خواهد شد که دامنه ای را که قصد تغییر سوابق DNS اش را دارید انتخاب کنید. هنگامی که دامنه ریشه خود را انتخاب کنید، گزینه هایی برای اضافه کردن سوابق DNS جدید خواهید دید.

اولین ورودی TXT ساب دامین شما خواهد بود. ساب دامینی را در فیلد نام و سپس فیلد TXT به عنوان نوع رکورد وارد کنید. در فیلد TTL 14400 را اضافه کنید و مقدار نمایش داده شده در صفحه تنظیمات دامنه Mailgun را به فیلد TXT Data  اضافه کنید.
 

فرآیند را برای اضافه کردن سابقه TXT دیگر تکرار کنید.

پس از اتمام کار، به داشبورد cPanel برگردید و روی نماد MX Entry کلیک کنید.
 

از شما خواسته خواهد شد دامنه ریشه خود را انتخاب کنید، سپس به بخش پایینی صفحه بروید. در آنجا شما تنظیماتی را برای افزودن یک MX Entry جدید می بینید.

 

مقادیر اولویت و مقصد را وارد کنید و همانطور که در تصویر می بینید روی دکمه زیر فیلد کلیک کنید.

شما با موفقیت دامنه خود را به Mailgun اضافه کرده اید. حالا شما نیاز دارید که آن تایید کند که دامنه شما دارای سوابق DNS مناسب است. این علمیات ممکم است کمی طول بکشد زیرا امکان دارد گاهی اوقات سوابق DNS مربوط به بروزرسانی باشد.

شما می توانید وضعیت تأیید دامنه خود را با مراجعه به صفحه دامنه در حساب کاربری Mailgun خود بررسی کنید.
Mailgun وضعیت فعلی دامنه شما را در کنار آن نشان می دهد، سپس آن می تواند تغییرات DNS که شما ایجاد کردید را تایید کند.
 
هنگامی که دامنه شما فعال است، می توانید سایت وردپرس خود را راه اندازی کنید تا از Mailgun برای ارسال ایمیل ها استفاده کنید.
اولین چیزی که باید انجام دهید این است که Plugin Mailgun را برای وردپرس نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب پلاگین وردپرس را ببینید.
بعد از اینکه افزونه را نصب و فعالسازی کردید برای تنظیمات آن باید بخش تنظیمات و mailgun بروید.
 
به طور پیش فرض، Mailgun با استفاده از HTTP API ایمیل ها را می فرستد. این روش توصیه شده است، اما اگر به دلایلی در وب سایت شما کار نکند، می توانید به SMTP بروید.

شما به mail gun ،API keys خود نیاز دارید. به سادگی به داشبورد Mailgun وارد شوید و بر روی نام دامنه خود کلیک کنید. Mailgun اعتبارنامه SMTP شما و همچنین  API key را نشان می دهد.

 شما نیاز دارید این key  ها را کپی کرده و در بخش تنظیمات این پلاگین قرار داده و ذخیره کنید.

پس از این که تنظیمات را دخیره کردید، شما می توانید بر روی دکمه پیکر بندی امتحانی کلیک کنید. Mailgun تنظیمات شما را آزمایش خواهد کرد و پیام موفقیت را به شما نشان می دهد.
بعد از انجام تمام این کار ها شما با موفقیت سایت وردپرسی خود را برای ارسال ایمیل با استفاده از mailgun راه تنظیم کردید.

ارسال ایمیل های وردپرس با استفاده از gmail SMTP servers

یکی دیگر از گزینه های ارسال ایمیل در وردپرس استفاده از gmail SMTP servers است. با استفاده از این روش می توانید از هر حساب کاربری gmail معمولی برای ارسال ایمیل خود استفاده کنید. با این حال، اگر شما از Google Apps for Work بر روی یک دامنه خاص استفاده کنید، قابلیت ارسال ایمیل شما بسیار بهتر خواهد شد.

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که پلاگین Gmail SMTP را نصب و فعال کنید.
بعد از اینکه افزونه را نصب و فعال سازی کردید برای انجام تنظیمات و پیکربندی آن باید به بخش تنظیمات و Gmail SMTP بروید.
 
Gmail از شما می خواهد یک برنامه ایجاد کنید و از  API key برای استفاده از  SMTP servers خود استفاده کنید. برای اطلاع یافتن از اینکه چگونه وردپرس خود را برای استفاده از gmail SMTP servers تنظیم کنید مقاله “ارسال ایمیل در وردپرس با استفاده از Gmail SMTP Servers ” را بخوانید.
امیدواریم توانسته باشیم به شما در رفع مشکل عدم ارسال ایمیل توسط وردپرس کمک کرده باشیم.
با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس