نحوه فروش فایل دانلودی در ووکامرس


نحوه فروش فایل دانلودی در ووکامرس

اکثرا فکر میکنند که فروش فایل های دانلودی فقط با ایزی دیجیتال دانلود امکان پذیر است ولی حتما شما هم از آن دسته افرادی هستید که میخواهید با افزونه فروشگاه ساز ووکامرس به فروش فایل های دیجیتالی از جمله عکس ، کتاب های دیجیتال ، پی دی اف ها و… بپردازید ، این امر بسیار ساده و امکان پذیر میباشد و شما خواهید توانست که به فروش فایل های دانلودی با افزونه ووکامرس بپردازید و اکثرا تفاوت چندانی میان فروش فایل های دانلودی و فیزیکی هیچ تفاوت خاصی ندارد ولی دقیقا مثل هم نیستند.

فروش محصولات دانلودی توسط ووکامرس نیازمند راهنمایی هایی میباشد که میتوانید با مطالعه این مقاله و به سرانجام رساندن آن این امر را به سادگی امکانپذیر سازید. آموزش هایی که در این مقاله توسط مبنای وردپرس در اختیار شما عزیزان قرارگرفته شده است بسیار ساده و کاربردی میباشد .

نحوه تنظیم ، ایجاد و فروش فایل های دانلودی در ووکامرس

قطعا وقتی یک کالای فیزیکی در فروشگاه اینترنتی فروخته میشود قرار گرفتن گزینه هایی همچون حمل و نقل ، مالیات و از این دست گزینه ها در سایت ضرورتی ندارد ، پس بعد از این که یک محصول در ووکامرس اضافه کردید حتما از این موضوع مطمئن شوید که در باکس اطلاعات محوصل روی گزینه دانلودی کلیک کنید چرا که با زدن این گزینه تمامی اطلاعات اضافی که مورد نیاز نیستند حذف خواهند شد اما گزینه های دیگری در رابطه با محصول دانلودی به باکس اضافه خواهند شد.

نحوه تنظیم ، ایجاد و فروش فایل های دانلودی در ووکامرس

 

پیکربندی و تنظیمات محصولات دانلودی در ووکامرس

با کلیک کردن برروی گزینه افزودن فایل در بخش فایل های دانلودی میتوانید فایل مورد نظر خودتان را دانلود کنید همچنین اگر هاست دانلود شما جداست در قسمت آدرس فایل میتوانید آدرس فایل مورد نظر خود را قرار دهید.

در این باکس سه گزینه دیگر نیز وجود دارد که ما به هر کدام از این موارد پرداخته ایم:

  • مدیریت دانلود : این گزینه برای محدود کردن بک لینک هایی میباشد که کاربر میتواند آن ها را به کارببرد.
  • انقضای دانلود : در این بخش یک تاریخ تعیین میکنید که کاربر در بین تایمی که شما مشخص کرده اید میتواند محصول مورد نظر را بخرد.
  • نوع دانلود : این بخش دارای سه گزینه شامل (نرم افزار ، موسیقی ، استاندارد) میباشد که میتوانید یکی را به عنوان نوع فایل خود انتخاب کنید .

از پیشخوان سایت روی گزینه ووکامرس >> پیکربندی شوید تا بتوانید از طریق آن تنظیمات پیکربندی را کامل کنید ، وارد تب محصولات شوید. اگر میخواهید دسترسی خرید فقط برای کاربران عضو سایت آزاد باشد روی گزینه دانلود نیازمند ورود هستند از گزینه محدودیت های دسترسی کلیک کنید و همچنین اگر میخواهید محصولی که در سایت قرار دادید برای کاربر مجانی باشد قیمت آن را صفر قرار دهید.

دسترسی به محصولات دانلودی حتما باید به گونه ای باشد که کاربر پس از خرید و پرداخت به لینک محصول دانلودی دسترسی داشته باشد پس ، از گزینه دسترسی به محصولات دانلود شدنی پس از پرداخت مراجعه نمایید.

مبناوردپرس استفاده نکردن از این گزینه را پیشنهاد میکند زیرا امکان این وجود دارد که لینک دانلود به موقع قرار نگیرد.

ایجاد محصول دانلودی بهتر

محصولات دانلودی تفاوت های بسیار با محصولات فیزیکی دارند از همین لحاظ یک محصول فیزیکی را با معرفی ویژگی های آن بهتر میتوان به کاربر معرفی کرد اما در محصولات دانلودی نیازمند معرفی بهتری میباشد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

استفاده از ویدئو معرفی کوتاه یا عکس

در محصولات فیزیکی میتوان یا یک عکس محصول مورد نظر را معرفی کرد اما اگر همین را برای یک محصول دانلودی در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد که پاسخگوی نیاز یک مشتری نخواهد بود پس به همین لحاظ بهتر است یک ویدئو کوتاه از محصول دانلودی مورد نظر در اختیار کاربران گذاشت تا با استفاده از نگاه کردن ویژگی های مورد نظر محصول خود را دریابند.

تعیین کردن نوع محصولات دانلودی

این مسئله در ورودی موتور های جستجو گر بسیار تاثیر گذار خواهد بود که به آن اسنیپت گویند ، زمانی که شما فرمت فایل های دانلودی را مشخص میکنید کاربر میداند محصولی که خریداری میکند فیلم است یا پی دی اف یا …. پس به این موضوع اهمیت بیشتری دهید زیرا امکان این وجود دارد شما یک فایل به صورت ویدئو برای فروش گذاشته باشید اما کاربر به خیال اینکه اگر محصول را خریداری کند با فایل پی دی اف مواجه میشود هرگز دست به خرید نخواهد زد.

امیدوارم که از این آموزش وردپرس لذت برده باشید با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *