چگونه برای هر صفحه در وردپرس یک قالب یا ظاهر جدا داشته باشیم ؟


چگونه برای هر صفحه در وردپرس یک قالب یا ظاهر جدا داشته باشیم ؟

احتمالا شما هم بخواهید که در هر صفحه از سایت خود یک قالب جداگانه و اختصاصی داشته باشید یا بخواهید استفاده همزمان چند قالب در وردپرس را انجام دهید.  مثلا در صفحه تماس با ما یک نوع طراحی و یا در صفحه درباره ما یک نوع دیگر از طراحی را داشته باشید. برای اینکار باید به هر برگه جداگانه قالبی جداگانه نیز اختصاصی دهید.

درود فراوان خدمت تمامی کاربران مبنای وردپرس در خدمت شما هستیم با یکی دیگر از آموزش های وردپرس ، اینکه چرا باید یک صفحه در وردپرس یک قالب کاملا مجزا داشته باشد این است که ما شاید بخواهیم فایل یا اسکریپت یا کدی را در صفحه خاصی قرار دهیم. در ابتدا ما احتیاج داریم به یک فایل حدا به غیر از page.php  که تنها برای این که یک فایل ایجاد کنیم کافی است :

در پوشه قالب خود یک فایل ایجاد کنید که فرمت آن php باشد به طور مثال mabnawp.php یا هر اسم دیگری ، سپس در فایل کد قالب را درون آن قرار دهید.سپس برای اینکه فایلی که ساختین به یک صفحه اختصاص پیدا کند کافی است که کدزیر را در ابتدای فابل خود قرار دهید:

<?php
/*
Template Name: mabnawp
*/
?>

 

سپس بعد از قرار دادن کد وارد ایجاد برگه شوید  و در منوی سمت راست میتوانید قالب برگه خود را تعیین کنید در این جا میتوانید نام برگه خود را ببینید آن را انتخاب کنید.
با تشکر از همراهی شما-شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس