چگونه با افزونه UpdraftPlus از وردپرس بک آپ بگیریم ؟


چگونه با افزونه UpdraftPlus از وردپرس بک آپ بگیریم ؟

سلام وقت بخیر

با یکی دیگر از قسمت های آموزش وردپرس در  مبنای وردپرس در خدمت شما هستیم .

چگونه با افزونه UpdraftPlus از وردپرس بک آپ بگیریم ؟

پشتیبان گیری اولین لایه ای از امنیت را برای هر سایت وردپرسی فراهم می کند . گذشته از داشتن پشتیبان گیری خودکار، شما همچنین نیاز به یک راه آسان برای بازگرداندن نسخه پشتیبان دارید. در این مقاله، ما آموزش افزونه UpdraftPlus را شرح می دهیم .

چرا شما نیاز به پشتیبان گیری و بازیابی  وردپرس دارید ؟

تحقیقات نشان می دهد که از دست دادن داده ها و خرابی هر سال ۱٫۷ تریلیون $ به اقتصاد در سطح جهان زیان وارد می کند .
همه وب سایت ها در اینترنت آسیب پذیر نسبت به از دست دادن داده ها و تهدیدات امنیتی هستند . به عنوان صاحب یک وب سایت،مواردی که اطلاعات و داده های شما را مورد حمله و خطر از دست دادن قرار میدهند چیست ؟ این موارد عبارت اند از :

با هک شدن وب سایت ، اطلاعات شما از بین برود . بعد از هک شدن سایت چه کنیم ؟
ارائه دهنده میزبانی وب خود ممکن است به علت پشتیبانی ضعیف داده های خود را از دست بدهد .
میزبان شما حق فسخ حساب شما و حذف تمام اطلاعات خود را محفوظ می دارد.
و بسیاری از حالت دیگر که اطلاعات با ارزش شما را به خطر می اندازد . شما برای جمع آوری این اطلاعات چقدر زمان گذرانده اید ؟
بهترین راه حل برای محافظت از اطلاعات و فایل ها پشتیبان گیری به صورت منظم می باشد .
خوشبختانه شما از وردپرس استفاده می کنید. میلیون ها کاربر روی آن تمرکز دارند این بدان معنی است که برای هر کاری یک افزونه وجود دارد. این ماجرای پشتیبان گیری خودکار وردپرس به افزونه UpdraftPlus  ختم می شود .

ایجاد فایل پشتیبان با افزونه UpdraftPlus 

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که افزونه UpdraftPlus  را نصب و فعال کنید . برای اطلاعات بیشتر، نحوه نصب و فعال سازی افزونه وردپرس  را ببینید.
پس از فعال سازی، وارد تنظیمات افزونه UpdraftPlus شوید. 

settings-upbackups

settings-upbackups

بعد وارد تب settings یعنی تنظیمات شوید .
این تب برای تنظیمات کلی و ذخیره خودکار پشتیبان می باشد.  شما میتوانید مشخص کنید در چه بازه از زمان بک آپ به صورت خودکار انجام شود و در کجا ذخیره گردد. 

up-settings

up-settings

در ابتدا شما نیاز به یک برنامه برای پشتیبان گیری به صورت خودکار دارید که شامل فایل ها ، قالب ها ، افزونه ها و تصاویر می باشد ،
بعد از آن شما نیاز به انتخاب یک برنامه پشتیبان گیری برای پایگاه داده وردپرس دارید که شامل همه پست ها و صفحات، نظرات، تنظیمات وب سایت، می باشند ..
بهترین راه برای برنامه پشتیبان گیری این است که همگام با زمانبندی مطلب خود تنظیم کنید.  

به عنوان مثال، اگر شما در هفته دو بار مطلب ارسال می کنید بهتر است در میان هفته برنامه پشتیبان عمل کند و یا در انتهای هفته تا بعد از بروزرسانی سایت بک آپ به صورت خودکار گرفته شود.

مرحله بعدی انتخاب محل ذخیره فایل های پشتیبان می باشد

این راه که شما فایل های خود را بر روی سرور های ابری ذخیره می کنید یک ایده تجاری برای افزایش نرخ بهره دهی پشتیبان می باشد. یعنی حتی زمانی که وب سایت شما به طور کامل از بین رفت ، تمامی هارد دراویر شما نیز از بین رفت باز هم فایل پشتیبان از اطلاعات خود دارید مزیت دیگر این سبک از پشتیبان گیری دسترسی راحت ، سریع و بدون محدودیت زمانی به فایل ها است.

UpdraftPlus این امکان را میدهد تا از سرویس های رایگان مانند Dropbox، گوگل درایو، مایکروسافت واندرایو، و بسیاری دیگر. استفاده کنید .

شما با انتخاب یکی از این سرویس ها میتوانید تنظیمات را انجام دهید . 

برای مثال Dropbox  را انتخاب کرده و ذخیره کنید . شما نیاز دارد تا اطلاعات حساب Dropbox  را در تنظیمات خود لحاظ کنید بعد از انتخاب Dropbox  به عنوان محل ذخیره فایل های پشتیبان اطلاعات حساب خود را وارد کنید.
setupdropbox

setupdropbox

دسترسی برای اتصال به حساب دراپ باکس ، شما اجازه را صادر می کنید تا در زمان گرفتن بک آپ توسط افزونه فایل های پشتیبان شما در حساب ابری خود ذخیره شوند.

authdropbox

برای اجازه دادن به اتصال حساب دکمه “Allow” را انتخاب کنید. بعد از تکمیل فرآیند با پیغام زیر رو به رو میشوید که برای ادامه روی دکمه ‘Complete Setup’ کلیک کنید.

completesetup

تبریک . شما مراحل پیکربندی برای اتصال به فضای ذهیره سازی خود را انجام داده اید. برای ادامه تنظیمات و گرفتن پشتیبانی به صورت خودکار وارد آدرس Settings » UpdraftPlus Backups شوید و گزینه ‘Backup Now’ را انتخاب  کنید .

backupnow

با انتخاب این گزینه پنجره ای پاپ آپ برای شما باز خواهد شد شما برای ارسال به فضای ذهیره سازی ابری گزینه “send the backup to remote storage” را انتخاب کنید .و دکمه‘Backup Now’ را برای ادامه کلیک کنید. manualbackup

با موفقیت شما در حال گرفتن فایل پشتیبان از وب سایت وردپرسی خودهستید .

backupprogress

در حال گرفتن آپلود می باشد لطفا برای اتمام منتظر بمانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس