محدود کردن نویسندگان وردپرس

بازدید : 20
نویسنده : مرتضی براتی
1 رای2 رای3 رای4 رای5 رای
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد , ۱۳۹۶
دانلود
محدود کردن نویسندگان وردپرس

بسیاری از ما هستیم که دارای نویسندگانی برای سایت خود می باشیم ولی مایلیم آنها را محدود کنیم به طور پیش فرض کاربران قابلیت ویرایش تمام صفحات و پست های سایت را دارند که این برای بسیاری جالب و دلخواه نمی باشد و می خواهند نویسندگان تنها بتواند به صفحات خاصی دسترسی داشته و آن را ویرایش کنند برای انجام این کار با ادامه این آموزش همراه ما باشید.
یکی از قابلیت هایی که وردپرس در اختیار ما قرار داده است سیستم مجوز دهی و تعیین نقش کاربر در وردپرس است که یکی از این نقش ها نویسنده می باشد که به طور پیش فرض می تواند به تمام صفحات دسترسی داشته باشد، ولی اگر دارای چندین نویسنده هستید که می خواهید هر کدام از آنها به صفحات خاصی دسترسی داشته باشند باید مجوز دسترسی آنها را تغییر دهید.

تغییر نقش کاربر در وردپرس

در ابتدا افزونه capability manager enhanced را نصب و فعالسازی کنید سپس برای پیکربندی به منوی users capabilities وارد شوید سپس سمت نویسنده را مشخص کرده و دکمه بارگزاری را بزنید بعد از انجام این کار تمام مجوز ها و توانایی های آن نشان داده می شود که می توانید آنها را تغییر دهید.

دو سطر بالا که در تنظیمات افزونه مشاهده می فرمایید مخصوص صفحات و پست ها می باشد که برای اعطای مجوز باید تیک آن را بزنید و برای لغو تیک آن را بردارید.

تغییرات را ذخیره کنید اگر تیک گزینه تغییر توسط دیگران را بردارید نویسندگان دیگر نمی توانند صفحات و پست هایی که توسط آنها ایجاد نشده را ویرایش کنند.
برای اطمینان نویسنده ای که پست و صفحاتی را ایجاد کرده است را به مدیریت تغییر بدهید سپس از منوی pages گزینه all pages را انتخاب کرده و از تب ها همه را انتخاب کنید و از منوی کشویی گزینه ویرایش و سپس دکمه اعمال را بزنید. سپس می توانید هر کس را به عنوان مدیریت صفحات انتخاب کنید، به روز رسانی تغییرات را کلیک کنید.

اجازه ویرایش صفحات خاص

تا الان اجازه ویرایش را از کاربران گرفتید برای اعطای مجوز به کاربران باید صفحه مورد نظر را ویرایش کرده سپس در گوشه بالا سمت راست روی دکمه کلیک کنید مطمین شوید گزینه نویسنده تیک خورده باشد سپس اسکرول به سمت پایین کنید نام نویسنده را انتخاب کنید
به روز رسانی تغییرات را بزنید و تمام.
با تشکر از همراهی شما – شادباشید .


مطالب مرتبط

تیتر ها در محتوای سایت

تیتر ها در محتوای سایت

همانطور که در مطالب قبلی بر روی محتوا و تاثیر آن بر سئو تاکید بسیاری

مطالعه بیشتر
انتخاب آدرس نوشته مناسب برای سئو بهتر در وردپرس

انتخاب آدرس نوشته مناسب برای سئو بهتر در وردپرس

همه ما کلماتی را بعد از url مشاهده کرده ایم که آن را با عنوان

مطالعه بیشتر
رعایت ۵ نکته برای موفقیت در تجارت اینترنتی

رعایت ۵ نکته برای موفقیت در تجارت اینترنتی

امروزه یکی از انواع تجارت، تجارت الکترونیک می باشد که به سرعت رو به پیشرفت

مطالعه بیشتر
افزونه Username Changer برای تغییر نام کاربری در وردپرس

افزونه Username Changer برای تغییر نام کاربری در وردپرس

یکی از تدابیر امنیتی توسط تیم پشتیبانی وردپرس بر روی آن اعمال شده است حذف

مطالعه بیشتر

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از

ایمیلت رو وارد کن ، قالب و افزونه جایزه بگیر