محدود کردن نویسندگان وردپرس


محدود کردن نویسندگان وردپرس

بسیاری از ما هستیم که دارای نویسندگانی برای سایت خود می باشیم ولی مایلیم آنها را محدود کنیم به طور پیش فرض کاربران قابلیت ویرایش تمام صفحات و پست های سایت را دارند که این برای بسیاری جالب و دلخواه نمی باشد و می خواهند نویسندگان تنها بتواند به صفحات خاصی دسترسی داشته و آن را ویرایش کنند برای انجام این کار با ادامه این آموزش همراه ما باشید.
یکی از قابلیت هایی که وردپرس در اختیار ما قرار داده است سیستم مجوز دهی و تعیین نقش کاربر در وردپرس است که یکی از این نقش ها نویسنده می باشد که به طور پیش فرض می تواند به تمام صفحات دسترسی داشته باشد، ولی اگر دارای چندین نویسنده هستید که می خواهید هر کدام از آنها به صفحات خاصی دسترسی داشته باشند باید مجوز دسترسی آنها را تغییر دهید.

تغییر نقش کاربر در وردپرس

در ابتدا افزونه capability manager enhanced را نصب و فعالسازی کنید سپس برای پیکربندی به منوی users capabilities وارد شوید سپس سمت نویسنده را مشخص کرده و دکمه بارگزاری را بزنید بعد از انجام این کار تمام مجوز ها و توانایی های آن نشان داده می شود که می توانید آنها را تغییر دهید.

دو سطر بالا که در تنظیمات افزونه مشاهده می فرمایید مخصوص صفحات و پست ها می باشد که برای اعطای مجوز باید تیک آن را بزنید و برای لغو تیک آن را بردارید.

تغییرات را ذخیره کنید اگر تیک گزینه تغییر توسط دیگران را بردارید نویسندگان دیگر نمی توانند صفحات و پست هایی که توسط آنها ایجاد نشده را ویرایش کنند.
برای اطمینان نویسنده ای که پست و صفحاتی را ایجاد کرده است را به مدیریت تغییر بدهید سپس از منوی pages گزینه all pages را انتخاب کرده و از تب ها همه را انتخاب کنید و از منوی کشویی گزینه ویرایش و سپس دکمه اعمال را بزنید. سپس می توانید هر کس را به عنوان مدیریت صفحات انتخاب کنید، به روز رسانی تغییرات را کلیک کنید.

اجازه ویرایش صفحات خاص

تا الان اجازه ویرایش را از کاربران گرفتید برای اعطای مجوز به کاربران باید صفحه مورد نظر را ویرایش کرده سپس در گوشه بالا سمت راست روی دکمه کلیک کنید مطمین شوید گزینه نویسنده تیک خورده باشد سپس اسکرول به سمت پایین کنید نام نویسنده را انتخاب کنید
به روز رسانی تغییرات را بزنید و تمام.
با تشکر از همراهی شما – شادباشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس