آموزش ساخت سایت مپ وردپرس


آموزش ساخت سایت مپ وردپرس

سلام خدمت شما کاربران عزیز مبنای وردپرس ، در این مقاله میخواهیم به آموزش ساخت سایت مپ در وردپرس بپردازیم ، افزونه ای که امروز برای ساخت سایت مپ معرفی میکنیم Google XML Sitemaps نام دارد ، شاید بخواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با سایت مپ بدانید و با خودتون بپرسید که سایت مپ چیست ؟

اهمیت ایجاد ساخت سایت مپ در وردپرس

سایت مپ امکانی است که میتواند به افزایش سرعت مطالب کمک کند ، چرا که با معرفی ساختار کلی سایت به گوگل میتواند به خزنده های آن کمک کند که در سایت بهتر به جستجو وگردش بپردازند و یک امتیاز بزرگ برای سئو و  بهینه سازی سایت میباشد . حال که با یک توضیح کوچک متوجه مفهوم و ساختار سایت مپ شدیم متوجه اهمیت ساخت سایت مپ شدیم اما چگونه در وردپرس میتوانیم سایت مپ بسازیم ؟

آموزش ساخت سایت مپ در وردپرس

افزونه های بسیاری در وردپرس هستند که میتوانند امکان ساخت سایت مپ در وردپرس را ایجاد کنند یکی از این افزونه ها افزونه Google XML Sitemaps میباشد البته افزونه yoast seo هم میتواند این امکان را ایجاد کند ولی افزونه yoast seo بیشتر کار سئو را انجام میدهد و یک افزونه سئو میباشد.

افزونه Google XML Sitemaps ساخت سایت مپ در وردپرس

بعد از این که افزونه Google XML Sitemaps را نصب کردید و آن را فعال کردید (آموزش نصب و فعالسازی افزونه وردپرس)  وارد پنل کاربری وردپرس شوید و در قسمت تنظیمات یک بخش با عنوان XML Sitemaps اضافه شده است ، روی آن کلیک کنید.

 

به طور کلی دو مدل نقشه سایت داریم (  xml , html  )  که با افزونه Google XML Sitemaps هر دورا خواهیم داشت و همانطور هم که در تصویر بالا میبینید چند گزینه برای موتور های جستجو مشخص شده است که میتوانید آنها را فعال کنید و همچنین میتوانید دو مدل سایت مپ را بسازید و هردو نوع را انتخاب کنید.

از بخش Additional pages میتوانید لینک صفحه ها را به نقشه ای که ساخته اید اضافه کنید.

افزونه ایجاد نقشه سایت Google XML Sitemaps  در قسمت post priority این امکان را برای شما فراهم آورده است که مشخص کنید چند دیدگاه هر نوشته در سایت مپ نمایش داده شود که البته خود آن حالت پیش فرض تعیین شده است.

بخش  sitemap content تعیین میکند چه بخش هایی در سایت مپ شما قابل نمایش باشند.

 

در قسمت Excluded item  مشخص میکنید که چه دسته از افراد میتوانند سایت مپ شما را ببیند و چه دسته از افراد نمیتوانند برای این که بتوانید سطح دسترسی در این موضوع را تعیین کنید باید تیک جلوی هر قسمت در این بخش را بزنید.

تبریک میگم نقشه سایت ایجاد شده است کافی است ذخیره را بزنید تا مراحل ساخت سایت مپ در وردپرس به اتمام برسد تا زمانی که پست خود را در سایت انتشار دادید به صورت خودکار در نقشه سایت ظاهر شود.

باتشکر از همراهی ما-شادباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس