آموزش وردپرس طراحی فرم در وردپرس با استفاده از Google Forms


آموزش وردپرس طراحی فرم در وردپرس با استفاده از Google Forms

ایجاد فرم با Google forms

بسیاری از کاربران ما علاقمند بودند تا چگونگی ایجاد و ساخت فرم را با Google froms در وردپرس را یاد بگیرند به همین جهت وظیفه خود دانستیم که چنین آموزشی را در اختیار کاربران خود قرار دهیم.
فرم هایی که با گوگل ایجاد می کنید را شما خواهید توانست در هر جایی قرار دهید و حتی در چندین سایت مختلف از آن استفاده کنید.
نکته ای که در اینجا ممکن است به ذهن همه ما برسد این است که با وجود این همه افزونه برای ساخت فرم مانند wp forms, guform و… چرا باید به Google forms نیاز داشت؟ یکی از دلایل استفاده از فرم ساز وردپرس خیلی آسان می باشد و همچنین با سایت وردپرسی شما سازگار و مرتبط هستند و شما می توانید به کاربران خود پیشنهادات ویژه، تایید پرداخت ایجاد فرم سفارشی ورود، فرم ثبت نام کاربر و…. را نشان دهید. نکته مهم دیگر آن است که شاید شما بخواهید یک فرم را در وب سایت های مختلف، لیست ایمیل ها، پلت فرم به اشتراک بگذارید پس به راحتی این اوامر برای شما امکان پذیر است و تمام پاسخ های فرم نیز در همان محل ذخیره خواهند شد.
در Google fromهمه پاسخ ها در Google drive ذخیره می شوند و شما می توانید به همکاران دیگر خود این امکان را بدهید که بر روی پاسخ های فرم ها کار کنند.

چگونگی ساخت فرم با Google froms

در ابتدای کار شما باید از وب سایت Google forms بازدید کنید و اگر تا به حال فرمی ایجاد نکرده اید قالبی را برای فرم جدید خود انتخاب کنید.

newgoogleform-MABNAWP

 

ایجاد فرم بسیار ساده و آسان است و جای نگرانی نیست در اینجا بهتر است یک فرم کوچک و توضیحاتی را ارائه دهید و سپس فیلد های دیگری را به فرم خود اضافه کنید. تکنولوژی Ai گوگل به گونه ای است که به طور خودکار فیلد فرم صحیح را براساس سوالاتی که شما می پرسید انتخاب می کند و چنانچه نوع فیلد نادرست انتخاب شود شما به صورت دستی می توانید آن را درست کنید.

googleformbuilder2-mabnawp
برای افزودن فیلد فرم های جدید بر روی دکمه add در منو کلیک کنید توجه داشته باشید شما حتی می توانید تصاویر و فیلم هایی را به فرم خود اضافه کنید و بعد از رضایت از فرم بر روی دکمه ارسال، کد جاسازی را دریافت نمایید.

getformcode3-mabnawp
این کد جایی را که باید بر روی زبانه جاسازی کلیک کنید را نشان می دهد بر روی لینک کپی کلیک و کد را کپی کنید

copyembedcode4-mabnawp

بعد به بخش مدیریت سایت خود رفته و سپس پست و صفحه ای را که می خواهید فرم در آن نمایش داده شود را باز کرده و به قسمت ویرایشگر متن رفته و کد فرم را در آن قرار دهید و انتها دکمه ذخیره و انتشار را بزنید و در آخر نیز نتیجه کار را مشاهده فرمایید.

pastecode5-mabnawp

formembedpreview7-mabnawp.ir

با تشکر از همراهی صمیمانه شما – شادباشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس