رفع خطای Redirected در Fetch as Google


رفع خطای Redirected در Fetch as Google

چگونگی رفع خطای Redirected در Fetch as Google ، خطای Redirected در گوگل وب مستر ، خطای ریدایرکت در سرچ کنسول را چگونه برطرف کنیم ، راه های رفع خطا در سرچ کنسول 

ابزار Fetch as Google در سرچ کنسول یا با نام قدیمی گوگل وبمستر یکی از گزینه هایی که بسیاری از مدیران سایت از آن برای افزایش سرعت ایندکس شدن صفحات وب سایت خود استفاده می کنند در واقع به گوگل می گویند که چنین صفحه ای را در سایت خود ایجاد کرده اند و آن را به گوگل معرفی می کنند. باید بگوییم که این کار در رتبه بندی گوگل برای کلمه کلیدی مورد نظر شما تاثیری نخواهد داشت. لازم به ذکر است که برخی از کاربران معتقدند که استفاده زیاد از Fetch as Google برای ایندکس کردن مطالب و صفحات سایت می تواند باعث مشکل و جریمه از سمت گوگل شود باید در پاسخ بگوییم که از آنجایی که گوگل وبمستر برای استفاده Fetch as Google در یک هفته را به اندازه ۵۰۰ بار محدود کرده است پس جایی برای نگرانی و جریمه شدن نگذاشته است.

چگونه خطای Redirected در Fetch as Google را رفع کنیم؟

احتمال صد در صد شما هم هنگام معرفی صفحات و نوشته های خود به گوگل به کمک ابزار Fetch as Google گوگل وب مستر با خطای Redirected مواجه شده اید. در بعضی از موارد به اشتباه به فکر ایرادات وب سایت افتاده و سعی بر رفع آن دارید. اما یک نکته جالب در مورد این خطا وجود دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

پیغامی که در خط اول نمایش داده می شود نشان دهنده انتقال ۳۰۱ صفحه به یک صفحه دیگریست. HTTP/1.1 301 Moved Permanently خب با توجه به پیغام ظاهر شده شاید به فکر تغییر صفحات و یا ادیت فایل ربات باشید. (خب من که بودم !) یا شایدم نه به فکر تغییرات دیگری که نمی دانید چرا این اتفاق می افتد. در حالی که تمامی صفحات شما به بهترین نحو سر جایشان هستند. بسیار خب راه حل این مشکل بسیار سادست. تنها کافیست تا وارد لینک خطا داده شده کنید. یعنی روی لینکی که به Fetch as Google معرفی کرده اید کلیک کنید و بعد وارد صفحه ای می شوید که پیغام خطا را توضیح داده است در کنار لینک گزینه follow را بزنید به احتمال ۷۰ درصد مشکل شما حل می شود. اما باز چنانچه این مشکل وجود داشت کافیست تا بعد از آدرس صفحه معرفی شده ” / ” اضافه کنید. تمام.

در صورتی که مشکل و خطای ایجاد شده در سرچ کنسول و در هنگام فیچ کردن صفحات از https و http باشد، شما باید آدرس دیگیری را با استفاده از https در سرچ کنسول ایجاد کنید. برای این کار در قسمت setting در قسمت بالا در سمت راست درخواست change address را بزنید و http خود را به https تغییر دهید.

در صورتی که خطای ایجاد شده از www باشد باید به پنل مدیریت سایت خود رفته و در قسمت تنظیمات منو، آدرس www خود را اضافه کنید.

اگر خطا یا مشکل ریدایرت از “/” بود می توانید این علامت را به آدرسی که فیچ می کنید اضافه کرد و مشکل و خطا را رفع کنید.

با تشکر از همراهی شما- شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس