ساخت گالری عکس در وردپرس با افزونه Envira Gallery Lite


ساخت گالری عکس در وردپرس با افزونه Envira Gallery Lite

ساخت گالری عکس در وردپرس | افزونه Envira Gallery Lite وردپرس | افزونه ایجاد گالری تصاویر در وردپرس 

سلام خدمت عزیزان و دوستداران مبنای وردپرس در مقاله های قبلی در رابطه با نحوه ساخت گالری عکس در وردپرس بدون افزونه آموزش های مفیدی را در خدمت شما عزیزان قرار دادیم که چگونه یک گالری عکس در وردپرس بسازیم ؟ اما امروز میخواهیم یکی از افزونه های پرطرفدار وردپرسی را معرفی کنیم که امکان ساخت گالری عکس در وردپررس را برای ما ایجاد میکند اما گالری که ویژگی ها وقابلیت های مهمی را از جمله اینکه اگر کار بر روی عکس گالری در سایت کلیک کند میتواند تصاویر را به صورت Light Box ببیند.

ایجاد گالری  تصاویر در وب سایت های وردپرس

تصاویر همواره یکی از روش های تاثیر گذار در ذهن مخاطب برای برقراری ارتباط بین سایت با آن ها هستند ، ارتباطی که میتواند منجر به فروش محصولات یک سایت شود و همچنین در برخی از سایت ها با کاربرد هایی همچون دانلود میتواند باعث جذب کاربرهای انبوه شود چرا که کاربران از آن سایت خاطر خوبی را در ذهن خود میسپارند. اما حالا که به اهمیت عکس ها در سایت پی بردیم بریم که امکان ساخت گالری حرفه ای عکس در وردپرس با افزونه Envira Gallery Lite را ایجاد کنیم.

افزونه Envira Gallery Lite

افزونه Envira Gallery Lite

افزونه Envira Gallery Lite یک افزونه با کاربرد ساخت گالری عکس با ویژگی های خاص است که در دستگاه های مختلف به خوبی به نمایش در میاید  و حالت رسپانس خود را حفظ میکند البته این افزونه بسیار حرفه ای نسخه پولی هم دارد که نسخه پولی آن ویژگی های بیشتری را برای ساخت گالری در وردپرس در اختیار ما قرار میدهد. اما ما در این آموزش وردپرس قصد داریم نسخه رایگان این افزونه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که با این حال بازهم ویژگی هایی که برای ساخت گالری عکس در اختیار ما قرار میگیرد بی نهایت کاربردی است و سازندگان این افزونه ادعا بر این کرده اند که بهترین افزونه را برای ساخت گالری عکس در وردپرس ساخته اند.

آموزش کار با افزونه Envira Gallery Lite

همانطور که قبلا هم گفتیم برای کار با هر افزونه ای ابتدا باید آن را نصب کنیم که میتوانید از آموزش نصب و فعال سازی افزونه در وردپرس کمک بگیرید ، اما بعد از اینکه افزونه Envira Gallery Lite به خوبی نصب و فعال شد گزینه جدید به نام “Envira Gallery” در پنل کاربری وردپرس یا همان پیشخوان اضافه خواهد شد که باید روی آن کلیک کنید تا به تنظیمات افزونه هدایت شوید.

آموزش کار با افزونه Envira Gallery Lite

تنظیمات افزونه Envira Gallery Lite

زمانی که به صفحه وارد میشوید باید روی گزینه ای به نام Add New کلیک کنید که مانند تصویر زیر پنلی برای شما به نمایش دراید که باید در آن نام گالری عکس خود را بنویسید و برای ساخت گالری باید ۵ مرحله را پشت سر بگذارید که به توضیح هر کدام میپردازیم:

تنظیمات افزونه Envira Gallery Lite

 1. Images
 2. Config
 3. Lightbox
 4. Misc
 5. قراردان کد کوتاه گالری عکس در صفحه یا پست دلخواه

۱- Images :

همانطور هم که از اسم این بخش مشخص است باید عکس های خود را اضافه کنید و برای اضافه کردن باید عکس های مد نظر را آپلو کنید یا از عکس هایی که وجود دارند استفاده کنید.

گالری عکس حرفه ای وردپرس

۲- Config :

در این بخش از تنظیمات برای ساخت گالری عکس باید تصاویر را پیکر بندی کنید. که مانند تصویر زیر شامل  گزینه هایی میشود.

گالری عکس وردپرس

 • Number of Gallery Columns : در این بخش باید تعداد ستون های گالری عکس را انتخاب بنمایید.
 • Gallery Theme : این قسمت برای انتخاب قالب گالری میباشد که در نسخه رایگان این افزونه یک قاب بیشتر وجود ندارد.
 • Column Gutter Width : این بخش برای برای تنظیم فاصله بین ستون هاست.
 • Margin Below Each Image : میزان فضایی که هر عکس از سمت پایین از آن فاصله میگیرد.
 • Crop Images in Gallery : اگر تیک این گزینه را بزنید و آن را فعال کنید افزونه به صورت خودکار تصویر را به اندازه استاندارد برش میدهد.

۳- Lightbox :

تنظیمات Lightbox را در این بخش باید انجام دهید که بازهم شامل گزینه هایی میشود.

ساخت گالری با حالت لایت باکس در وردپرس

 • Enable Lightbox : برای فعال شدن حالت لایت باکس(Light Box) تیک این گزینه را بزنید و برای غیر فعال شدن آن تیک آن را بردارید.
 • Gallery Lightbox Theme : اگر نسخه پولی این افزونه را در اختیار دارید قالب گالری عکس مورد نظر را انتخاب کنید و اگر ندارید در حالت پیش فرض یک قالب وجود دارد.
 • Caption Position :برای تنظیم مکان کپشن هر تصویر باید از طریق این گزینه اقدام کنید.

۴- Misc :

این بخش از تنظیمات شامل :

افزونه ساخت گالری در وردپرس

 • Gallery Title : نام گالری
 • Gallery Slug : نامک گالری
 • custom gallery classes : در این قسمت میتوانید کلاس Css دلخواه مورد نظر را بدهید وتغییرات را در گالری عکس ایجاد کنید.
 • Enable RTL support : با زدن تیک این گزینه ، افزونه از زبان های راست به چپ پشتیبانی میکند.

۵- قراردان کد کوتاه گالری در صفحه یا پست دلخواه :

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید یک آیکون در سمت راست بالا قرار دارد که با کلیک برروی آن میتوانید کد کوتاه گالری عکس ساخته شده را بردارید و در هر صفحه یا برگه ای که میخواهید جایگذاری کنید.

ساخت گالری در وردپرس با افزونه

به عنوان مثال ما این کد را در برگه نمونه ای قرار دادیم تا شما بهتر بتوانید متوجه قرار گیری کد در صفحه یا برگه شوید.

ساخت گالری عکس در وردپرس

توجه :

اگر این افزونه را نصب کرده اید در هر صفحه یا برگه ای که ایجاد یا ویرایش میکنید در پایین تر از ویرایشگر وردپرس بخشی به نام Envira Gallery Setting اضافه شده است که مستقیما میتوانید به ساخت گالری عکس برای پست یا برگه با روش هایی که آموزش دادیم بپردازید.

گالری ساخته شده توسط افزونه Envira Gallery Lite

ساخت گالری عکسحالت لایت باکس در گالری عکس

گالری عکس

تبریک! ما در این مقاله توانستیم ساخت گالری عکس در وردپرس را امکان پذیر سازیم البته با قابلیتی که در تصویر بالا مشاهده میکنید و این افزونه فوق حرفه برای ساخت گالری عکس توانست بهترین امکانات را برای ساخت گالری عکس در وردپرس در اختیار ما قرار دهد. امیدوارم از این افزونه وردپرس فوق حرفه ای به خوبی برای ساخت گالری عکس در سایتتان به خوبی استفاده کنید.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس