افزونه Embed Any Document ساخت پیش نمایش انواع فایل در وردپرس


افزونه Embed Any Document ساخت پیش نمایش انواع فایل در وردپرس

به احتمال زیاد شما نیز با پیش نمایش فایل های مختلف در وب برخورد کرده اید به این صورت که قبل از دانلود فایل متنی می توانید آنا را تحت وب مشاهده کنید ، در این مطل قصد معرفی چگونگی استفاده از Embed در وردپرس را داریم به طوری که هر نوع فایلی را با هر فرمتی می توانید به حالت Embed نمایش دهید . با کمک این کار کاربرانتان دیگر نیاز به دانلود فایل متنی ندارند و میتوانند قبل از اینکه تصمیم به ذخیره سازی فایلی را داشته باشند آن را مشاهده کنند و سپس در صورت تمایل آن را دانلود کنند .

Embed Any Document عنوان افزونه ایست که قصد معرفی آن را داریم این افزونه تا کنون بیشتر از ۳۰ هزار نصب فعال و امتیاز ۴٫۴ را داشته است ، شما با کمک افزونه Embed Any Document قادر خواهید بود پیش نمایش از فایل های خود را به نمایش بگذارید.

نصب و فعال سازی Embed Any Document

نصب و فعال سازی این افزونه همانند سایر افزونه ها از دو روش استفاده می کند ” آموزش نصب افزونه وردپرس ” پس از نصب منوی تحت عنوان Embed Any Document خواهید داشت وارد آن شده و طبق تصویر زیر عمل کنید.

 

  • Default Size: در این بخش می‌توانید اندازه پهنا و ارتفاع فایل پیش نمایش را بر حسب درصد وارد کنید.
  • Show Download Link: با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود تا امکان دانلود فایل مورد نظر را فعال و یا غیرفعال کنید. علاوه بر ان در صورت فعال کردن دانلود فایل می‌توانید تعیین کنید که تمامی کاربران قادر به دانلود آن باشند و یا اینکه صرفا کاربرانی که در سایت ثبت‌نام کرده و وارد شده باشند بتوانند فایل مورد نظر را دانلود کنند.
  • Download Text: در این فیلد نیز نام متن مورد نظر برای دانلود فایل را وارد کنید.

 

افزودن پیش نمایش فایل در وردپرس

حال برای افزودن پیش نمایش انواع فایل در قالب ورد، پاورپوینت، اکسل، پی‌دی‌اف، متنی، تصاویر tif و tiff، ایلوستریتور و SVG به ویرایش یکی از مطالب خود مراجعه کنید. مانند تصویر زیر خواهید دید که دکمه‌ای با عنوان Add Document به آن اضافه شده است که با استفاده از ان می‌توانید پیش نمایشی از فایل مورد نظر خود را قرار دهید.

حال پس از کلیک بر روی این گزینه پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد که می‌توانید در آن فایل خود را آپلود کرده و یا از طریق آدرس فایل مورد نظر را نمایش دهید.

 

برای آپلود یا انتخاب فایل از رسانه وردپرس بر روی Upload Document و برای افزودن فایل از آدرس بر روی Add from URL کلیک کنید. حال پس از اینکه فایل مورد نظر و یا آدرس فایل را وارد کنید مشابه تصویر زیر شورت‌کدی به شما ارائه خواهد شد.

در صورت خریداری نسخه تجاری افزونه نیز می‌توانید فایل‌های موجود در گوگل درایو،‌دراپ باکس و باکس را در سایت نمایش دهید.

همانطور که مشاهده می‌کنید در این صفحه قادر خواهید بود تا تنظیمات پیشفرض را تغییر داده و اندازه، فعال یا غیرفعال کردن دانلود فایل، تغییر نام دکمه دانلود و نمایشگر فایل مورد نظر از طریق گوگل درایو یا ماکروسافت را انتخاب کنید.پس از انتخاب گزینه‌های موجود بر روی دکمه Insert کلیک کنید تا شورت‌کد ساخته شده در ویرایشگر نوشته قرار داده شده و نوشته را منتشر یا به‌روزرسانی کنید.

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید پیش‌نمایشی از فایل پی‌دی‌اف مورد نظر ساخته شده است که کاربر می‌تواند آن را به صورت کامل مشاهده کرده و با کلیک بر روی دانلود فایل در صورت عضویت و ورود در سایت به آن دسترسی یابد.

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس