تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس


تایید اعتبار آدرس ایمیل در ووکامرس

کسانی که از فروشگاه های اینترنتی خرید کرده اند می دانند که در فروشگاه ووکامرسی مرحله ی بعد از خرید یک محصول، مرحله ی پرداخت آن است. که به صفحه پرداخت می روید اما قبل از این که پرداخت صورت گیرد. باید فرمی را که شامل اطلاعات شما است از قبیل : نام و نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس پستی، نام شهر، پست الکترونیکی و … را تکمیل نمایید و سپس به صفحه ی پرداخت بانک یا درگاه های واسطه منتقل شوید.

آیا حذف بخش ایمیل از فرم خرید محصول کار درستی است؟

بارها دیده شده است که تعدادی از کاربران، خواستار لغو و حذف این قسمت به دلیل خستگی و کسل کنندگی مشتریان شده اند. اما باید گفت که این قسمت از خرید از فروشگاه های اینترنتی باعث اعتبار بخشیدن به فروشگاه شده و همچنین باعث می شود که در تحویل دادن محصول کاملا دقیق عمل شود و امکان اشتباه را کاهش می دهد پس از نظر منطقی کار درست و موثری می باشد.
کسانی که از فروشگاه های اینترنتی خرید می کنند حتما در بسیاری از فرم های ورود اطلاعات مشاهده کرده اند که دو بار پشت سر هم از شما آدرس ایمیل را می خواهد که یک بار آدرس ایمیل و بار دیگر با عنوان تکرار آدرس ایمیل. این عمل با اینکه بسیار پیش پا افتاده و ساده به نظر می رسد اما موضوع کاملا اساسی و مهمی تلقی می شود. چرا که علت این امر این است که کاربران و مشتریان با این کار ایمیل ورودی خود را تایید می کنند. تا اطلاعات از سمت آن سایت برایتان ارسال شود و اگر آدرس ایمیل اشتباهی وارد کرده باشید، خود مسئول آن هستید.

تایید اعتبار آدرس ایمیل ووکامرس

شاید در مرحله اول تنها به فروش خالص فکر کرده باشید و اینکه این کار چطور اتفاق بیافتد برای شما یک پروسه ابتدایی داشته باشد ” محصول اضافه کنیم ، معرفی کنیم و بفروشیم شاید هم در برخی نگرش ها خدمات پس از فروش بدهیم. ” اما اینکه این فروش چند بار از هر یک مشتری اتفاق بیافتد یک نکته مهم است که باید به آن توجه کنید. چرا که کسی که از سایت شما خریدی انجام میدهد یک فرصت برای معرفی بهتر محصولات دیگر است. به این ترتیب که در درجه اول باید کیفیت محصول فروخته شده و خدمات پس از فروش را به مراتب افزایش دهید. سپس باید همواره بخواهید تا مشتری از محصولات جدید دیدن کند. این نباید به صورتی باشد که شکل اسپم و آزار به خود بگیرید در ادامه همراه باشید تا در این رابطه بیشتر توضیح دهیم.

تایید اعتبار ادرس ایمیل

بازگشت پذیری مشتری با تایید آدرس ایمیل

اینکه چطور یک تایید آدرس ایمیل میتواند به بازگشت پذیری مشتریان کمک کند شاید یک سوالی باشد که برای شما پیش آمده است. برای اینکه یک مشتری بازگشت پذیری بیشتری را داشته باشد. باید برای ایشان اطلاع رسانی ها به صورت مرتب ارسال شود. یا اینکه اطلاعیه و اخبار به صورت مداوم در اختیار مشتری قرار گیرد. تا بتواند با شما ارتباط بگیرد.

از او بخواهید نر خود را در مورد محصول استفاده کرده، بیان کند. برای تمامی این موارد نیاز به یک ایمیل واقعی دارید تا کاربر از آن استفاده کند. اگر شما این تاییده را نگیرید شاید افرادی بخواهند صرف پر کردن فیلد ها ایمیلی مبهم را وارد کنند که اصلا وجود خارجی ندارد. اما میتوانید با دریافت تاییدیه یا ارسال لینک تایید یا هر دو باهم از صحت آدرس ایمیل وارد شده اطمینان داشته باشد به این ترتیب نرخ بازگشت پذیری مشتریان را بیشتر کرده اید.

تایید اعتبار آدرس ایمیل با استفاده از کد نویسی

برای اینکه بخواهید یک فیلد دیگر در ووکامرس برای درخواست تایید ایمیل کاربران اضافه کنید. میتوانید با استفاده از کد نویسی این کار را انجام دهید یا اینکه از افزونه های بالا استفاده کنید. برای اینکه این امر را توسط روش کد نویسی انجام دهید کد زیر را در فایل توابع قرار دهید.

add_filter( ‘woocommerce_checkout_fields’ ,’add_checkout_field’ );
add_filter( ‘default_checkout_billing_email-2’, ‘default_field_value’ , 10, 2 );
add_filter( ‘woocommerce_process_checkout_field_billing_email-2’ , ‘validate_email_address’ );

function add_checkout_field( $fields = array() ) {

$fields[‘billing’][‘billing_email-2’] = array(
‘label’ => __( ‘Confirm Email Address’, ‘wc_emailvalidation’ ),
‘placeholder’ => _x( ‘Email Address’, ‘placeholder’, ‘wc_emailvalidation’ ),
‘required’ => true,
‘class’ => apply_filters( ‘woocommerce_confirm_email_field_class’, array( ‘form-row-first’ ) ),
‘clear’ => true,
‘validate’ => array( ’email’ ),
);

return $fields;

}

function default_field_value( $value = null, $field = ‘billing_email-2’ ) {
if ( is_user_logged_in() ) {
global $current_user;
$value = $current_user->user_email;
}
return $value;
}

function validate_email_address( $confirm_email = ” ) {
global $woocommerce;

$billing_email = $woocommerce->checkout->posted[‘billing_email’];

if( strtolower( $confirm_email ) != strtolower( $billing_email ) ) {

$notice = sprintf( __( ‘%1$sEmail addresses%2$s do not match.’ , ‘wc_emailvalidation’ ) , ‘‘ , ‘‘ );

if ( version_compare( WC_VERSION, ‘2.3’, ‘<‘ ) ) { $woocommerce->add_error( $notice );
} else {
wc_add_notice( $notice, ‘error’ );
}

}

return $confirm_email;
}

البته برای تایید هویت آدرس ایمیل کاربران در وردپرس افزونه هایی نیز وجود دارند که میتوان از هر یک از آن ها استفاده کرد. افزونه Woocommerce User Email Verification و افزونه WooCommerce Email Validation میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس