موفقیت در کسب و کار الکترونیکی با استفاده از پادکست


موفقیت در کسب و کار الکترونیکی با استفاده از پادکست

امروز موزیک و فایل های صوتی در همه جا دیده می شود و ما آن را در مسافرت ها، هنگام کار بصورت انفرادی و یا گروهی و تیمی و یا در مواقع پیاده روی به آهنگ و یا هر فایل صوتی گوش می دهیم.پس استفاده از پادکست ها در تبلیغات و اهمیت آن مورد استقبال بسیاری از کاربران می باشد اتفاقا امروزه در کسب و کار اینترنتی برای موفقیت بیشتر از پادکست ها استفاده می شود.

پادکست چیست ؟

احتمال زیاد شما مطالب آموزشی را گوش داده اید که برای فراگیری دروسی مانند زبان و ادبیات یا شیمی به کار برده شده اند ، یا حتی مطالبی که برای روانشناسی و سخنرانی های بزرگان بوده است . این نوعی از پادکست می باشد. پادکست شیوه ای از انتشار محتواست که به صورتی صوتی بوده و مانند نوشته یا فیلم از طریق وب سایت منتشر می شود. در ابتدای رواج گیری این نوع محتوا به آن رادیو اینترنتی گفته شد ، مزایایی زیادی از جمله قابل انتخاب بودن مطالب توسط کاربر که نقش بسزایی در پیشرفت این سبک محتوا داشته است را دارد .

استفاده از پادکست در کسب و کار اینترنتی

در حال حاضر با رشد تکنولوژی ها باید از پادکست ها در کسب و کار استفاده شود و در واقع پادکست ها موجب توسعه فعالیت های بازاریابی شما خواهد شد ما در این مقاله دلایل استفاده از پادکست ها را در کسب و کار آنلاین در خدمت شما قرار می دهیم.

سهولت و سرعت در ضبط محتوای پادکست

اولین چیزی که در فایل های صوتی بسیار مهم است این می باشد که محتوا در سالهای اخیر به راحتی ضبط می شوند تنها کافی است یک میکروفن و هدفن در دست داشته باشید و به راحتی و با کمترین هزینه این کار را انجام دهیم.
یک واقعیت که وجود دارد و همه ما از آن باخبریم این است که استفاده از پادکست ها در کسب و کارهای اینترنتی راحت تر از تولید ویدئو و فیلم است و همچنین از سرعت و کارایی بیشتری برخوردار است. بعد از ضبط و ویرایش لازم محتوای پادکست می توان آن را با سرعت بیشتری در اختیار کاربران سایت گذاشت و ما این اطمینان را به شما می دهیم که فایل های صوتی مورد پسند و توجه کاربران زیادی قرار خواهد گرفت.

بهره گیری از ترافیک بیشتر

تا به اینجا فقط گفتیم که مردم از پادکست ها استقبال می کنند ولی به افرادی توجه کنید که به سمت و سوی سایت شما کشیده شده اند و زمانی متوجه خواهید شد که این تعداد کاربران چه افزایشی پیدا کرده اند و حتی گاهی تصور نیز،نمی شد. همچنین شما می توانید جواب سوالات کاربران خود را به صورت فایل های صوتی در اختیار آنها قرار دهید.
هرچند که تا به اینجا در مورد این موضوع صحبت کردیم ولی به طور جدی باید بگیم که بسیاری از دارندگان سایت تا به الان به این موضوع حتی فکر هم نکردند ولی اگر شما استعداد و اعتماد به نفس سخنرانی کردن را دارید به جرات در این زمینه موفق خواهید بود ولی در صورتی که این مهارت را ندارید باز هم جای نگرانی نیست چرا که با تمرین می توانید این مهارت را کسب نمایید.

ایجاد ارتباط با کاربران

علاوه بر استفاده از پادکست ها در کسب و کارهای اینترنتی از آنها برای برقراری ارتباط بهتر با مخاطبان خود نیز می توانید بهره بگیرید و اگر این کار را با کیفیت بالا و سودمند در اختیار بازدید کنندگان قرار دهید آنها برای همیشه جذب سایت و کسب و کار شما خواهند شد و در نتیجه شما نیز تشویق به گذاشتن هر چه بیشتر این فایل های صوتی در سایت خود خواهید شد.
با این نکته توجه کنید که شما بتوانید اعتماد کاربران خود را جلب کنید و آنها از شما راضی باشند چه خواهد شد؟ واضح است آنها شما را به دوستان خود نیز توصیه می کنند و همین روند موجب جذب کاربران بیشتر در سایت خواهد شد. پادکست ها به شما اجازه می دهد که برند خود را به مخاطبان معرفی کنید. اعتبار و ارزش شما را ارتقا می دهد.

افزایش تعداد مکالمه ها

پادکست ها در زمینه بهبود ترافیک سایت و ایجاد ارتباط مفید با مخاطبان سودمند باشد همچنین در هر فایل صوتی از شما برای کاربران منجر به افزایش اعتماد به نفس شما خواهد گشت و همین اعتماد به نفس موجب می شود تا مشتریان به کالا و خدمات شما اطمینان کرده و از آنها استفاده کنند. پادکست ها یک روش مدرن و ویژه ای برای رقابت با رقیبانتان می باشد فقط کافی است اعتماد کاربران خود را جذب کنید و آن گاه نتیجه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس