نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس


نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس

دسته بندی ها و برچسب ها دو طبقه بندی جدا برای مرتب سازی محتوا و مقالات درون سایت است دسته بندی برای موضوعات و یا بخش های گسترده تر در وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که برچسب ها برعکس این موضوع می باشند و به مفاهیم خاص در متن مقالات شما اختصاص می یابد.

نمایش محبوب ترین برچسب ها در وردپرس

حال در این جا سوال ما از شما این است که چرا و چه موقع باید محبوب ترین برچسب ها را در وردپرس نمایش داد؟
در این مقاله به خیلی از پرسش های شما در این زمینه پاسخ خواهیم داد.
یک مورد اشتباه که اغلب مبتدیان در این زمینه به ندرت از آن استفاده می کنند همین مورد است ولی امروزه ابزارهای ساده ای وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا دسته ها و برچسب ها را به راحتی به کار ببرید و یا آنها را ادغام کرده و حتی آنها را به هم تبدیل نمایید.زمانی که شما شروع به استفاده از دسته ها و برچسب ها می کنید تگ های بیشتری را در سایت خود به وجود می آورید و با توجه به دامنه هر یک از آنها به طور گسترده تر می توانید دسته ها را در منوی ناوبری قرار دهید ولی برچسب ها که در هر محتوا به صورت جداگانه می باشد ممکن است کمتر مورد کاوش قرار گیرد.
یک راه که برای مقابله با این مورد است این می باشد که شما می توانید ویجت ابر پیش فرض تگ ها را به قسمت ابزارک های خود اضافه کنید برای این کار در قسمت پیشخوان وارد بخش ابزارک ها شده و بر روی ابزارک کلیک کرده و بر روی تگ cloud بزنید.
ویجت تگ ها به طور پیش فرض تمام برچسب ها را به ترتیب حروف الفبای نشان می دهد و شما قادر نخواهید بود که این نظم و ترتیب را تغییر داده و یا تعداد تگ ها را محدود کنید. بلکه فقط می توانید به طور مثال محبوب ترین و یا پرداخت استفاده ترین تگ ها را در قسمت های دلخواه خود مثلا ابزارک ها به نمایش بگذارید این کار یک راه بسیار ساده است تا کاربران شما با کلیک بر روی هر یک از برچسب ها به راحتی و بسیار سریع به محتوای مورد نظر خود برسند و ایده ها و موضوعاتی که بیشتر در سایت مورد استقبال قرار گرفته اند را به راحتی در دسترس داشته باشند از جمله بهترین مزایای این کار می توان به این مورد اشاره کرد که با انجام این کار مطالب بیشتری در اختیار کاربر است و همین مورد موجب بازدید بیشتر و مشارکت کاربران خواهد شد.
حال در این جا می خواهیم نگاهی به چگونگی نمایش محبوب ترین تگ ها و یا برچسب ها در وردپرس بیاندازیم.

۱_ استفاده از پلاگین

این روش بسیار ساده بود و یکی از روش هایی است که به همه کاربران توصیه شده و بسیاری از این روش بهره می گیرند برای شروع افزونه simple tags را نصب و فعالسازی کنید ” آموزش نصب افزونه وردپرس ” بعد از انجام این کار وارد صفحه ابزارک ها شوید و ویجت برچسب ابر را به نوار کناری سایت خود اضافه کنید.
در قسمت تنظیمات شما می توانید تعداد برچسب را مشخص کنید همچنین می توانید نحوه نمایش، اندازه قلم، رنگ ها و… را در قسمت تنظیمات،تنظیم نمایید.
برای نمایش برچسب های محبوب تعداد آنها را وارد کنید و گزینه مربوط به مرتب سازی نزولی را نیز برگزینید و در آخر نیز بر روی ذخیره کلیک کنید و وارد سایت خود شوید تا محبوب ترین برچسب های خود را ببینید.

۲_ نمایش برچسب های محبوب به صورت دستی

این روش با استفاده از وارد کردن کد امکان پذیر است. وارد مدیریت هاست خود شوید و فایل functions.php را باز کرده و کد زیر را وارد کنید.

function wpb_tag_cloud() { 
$tags = get_tags();
$args = array(
	'smallest'         => 10, 
	'largest'          => 22,
	'unit'           => 'px', 
	'number'          => 10, 
	'format'          => 'flat',
	'separator'         => " ",
	'orderby'          => 'count', 
	'order'           => 'DESC',
	'show_count' 				=> 1,
	'echo'						=> false
); 

$tag_string = wp_generate_tag_cloud( $tags, $args );

return $tag_string; 

} 
// Add a shortcode so that we can use it in widgets, posts, and pages
add_shortcode('wpb_popular_tags', 'wpb_tag_cloud'); 

// Enable shortcode execution in text widget
add_filter ('widget_text', 'do_shortcode'); 

شما با این کد به سادگی توانستید ۱۰ برچسب برتر وب سایت خود را با تعداد مشخص پست ها ایجاد و نمایش دهید. بعد از آن یک Wpb_popular _tags کوتاه ایجاد کنید، شما می توانید در هر صفحه یا هر پست یا ویجت کوتاه از آن استفاده کرده و محبوب ترین تگ ها را نمایش دهید.

برچسب های محبوب با تعداد پست

اگر شما مایل باشید که تعداد برچسب های خود را کاهش دهید و در واقع آنها را سبک کنید باید دستورالعمل های دقیقی را برای چگونگی ترسیم برچسب ها در وردپرس را وارد کنید.
ما در این جا امیدواریم که توانسته باشیم آموزش کامل و جامعی را از محبوب ترین تگ ها در وردپرس در اختیار شما قرار داده باشیم و شما نیز این آموزش را یاد گرفته باشید و بتوانید به کار ببرید.

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس