آموزش وردپرس غیر فعال کردن فید rss سایت


آموزش وردپرس غیر فعال کردن فید rss سایت

آموزش غیر فعال کردن فید rss سایت برای جلوگیری از سرقت مطالب و هدایت کاربران به صفحه اصلی با استفاده از کد.
یکی از امکانات وردپرس feed rss می باشد ولی شما چرا نیاز به غیر فعال فید rssدارید؟ در جواب این سوال باید بگم که rss یا همان خوراک سایت مدتی است که مورد استفاده ربات های کپی بردار قرار گرفته است این موجب نارضایتی بسیاری از مدیران و صاحبان سایت های مختلف گردیده به همین خاطر مایلند تا این گزینه را غیرفعال کنند تا جلوی این کپی برداری از مطالب را بگیرند.
غیر فعال کردن rss هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد ولی زمانی هست که شما از فید وردپرس خود ورودی دارید یا از آن در افزونه ها استفاده کرده اید و با بستن آن بازدید شما کاهش پیدا خواهد کرد ولی اگر تا به حال از feed rss استفاده نکرده اند و متوجه به سرقت رفتن مطالبتان شده اید بهتر است که آن را ببندید.

آموزش غیر فعال کردن feed rss

برای غیر فعال کردن آر اس اس باید فایل functions. Php قالب خود را باز کنید و درصورت وجود نداشتن آن، این فایل را ایجاد کنید که برای این کار باید وارد هاست خود و قسمت فایل منیجر سپس پوشه قالب خود شوید.
سپس کد زیر را در فایل functions کپی کنید و آن را ذخیره نمایید.

  function cwc_disable_feed() {
    wp_die( __('فید سایت غیر فعال است و از شما بازدیدکننده محترم لطفا به صفحه اصلی سایت بروید <a href="'. get_bloginfo('url') .'">صفحه اصلی</a>!') );
}
add_action('do_feed', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rdf', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_rss2', 'cwc_disable_feed', 1);
add_action('do_feed_atom', 'cwc_disable_feed', 1);

و به راحتی خوراک سایت خود را غیر فعال کنید البته افزونه هایی نیز برای غیر فعال کردن آر اس اس نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.
از همراهی شما صمیمانه متشکریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس