غیرفعال کردن ویرایشگر قالب برای افزایش امنیت وردپرس


غیرفعال کردن ویرایشگر قالب برای افزایش امنیت وردپرس

یکی از مسائل مهم امنیتی در وردپرس قابلیت ویرایش فایل های افزونه و قالب در پیشخوان می باشد که در این آموزش قصد داریم نحوه غیرفعال کردن ویرایشگر قالب برای افزایش امنیت وردپرس را برای شما عزیزان توضیح دهیم لطفا با ما همراه باشید.

افزایش امنیت وردپرس

همانطر که میدانید ما میتوانیم از طریق پنل مدیریت وردپرس به ویرایش فایل های افزونه ها و قالب وردپرس بپردازیم. دسترسی که وردپرس برای کاربران خود ایجاد کرده است شاید بتواند کمک کند که کاربران سرعت بیشتری به کار خود ببخشند اما از نظر امینت وردپرس این سیستم ایرادات خود را دارد ، به عنوان مثال :

با هک شدن قسمت پنل مدیریت وردپرس و وارد شدن هکر به پیشخوان سایت از طریق وارد کردن نام کاربری و رمز عبور میتواند فایل ها و کد های مخرب خود را درون سایت بریزد یا از طریق دسترسی که به مشتری خود دادید ممکن است مشتری شما وارد ویرایشگر قالب وردپرس شما شده و با پاک کردن یا نوشتن یک کلمه منجر به خاموشی سایت شما شود :’). پس بهتر است که تا دیر نشده به فکر غیر فعال کردن ویرایشگر قالب وردپرس و همچنین به افزایش امنیت وردپرس بپردازید. همراه دوستداشتنی مبنای وردپرس باشید با آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر قالب وردپرس.

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر قالب وردپرس

برای غیر فعال کردن ویرایشگر قالب وردپرس باید کد زیر را درون فایل functions.php یا wp-config.php قالب وردپرس خود بریزید:

define( 'DISALLOW_FILE_EDIT', true );

امیدوارم از این آموزش وردپرس لذت برده باشید.

غیر فعال کردن ویرایشگر قالب وردپرس

با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس