آموزش وردپرس ارائه راهکارهای مهم مبارزه با صفحه مرگ


آموزش وردپرس ارائه راهکارهای مهم مبارزه با صفحه مرگ

تا حالا برای شما پیش آمده است که به دنبال مطلبی مهم و ضروری باشید و هنگامی که وارد لینک مربوط می شوید با یک صفحه سفید مواجه شوید این اوج بدشانسی است و بدتر از آن این است که مواجه با این صفحه در هر دو سمت کاربر و مدیریت باشد. حتما شما اگر خود دارای سایت باشید و مدیریت سایتی را به دست بگیرید از بروز چنین این مشکلاتی به شدت پیش گیری می کنید و حدالامکان آن را رفع می نمایید.
ما امروز تصمیم داریم روش های مدرن و جدیدی را برای مبارزه با صفحه سفید مرگ در وردپرس در اختیار شما قرار دهیم تا در کمترین زمان بتوانید سایت را مجددا برگردانید.

مبارزه با صفحه مرگ

این مشکل معمولا در زمان استفاده از کد php و ارورهای آن و یا به دلیل کمبود محدودیت حافظه به وجود می آید. در اینجا اولین گامی که شما باید بردارید این است که بررسی کنید آیا این مشکل برای صفحه ی مدیریت نیز پیش آمده یا خیر! در صورتی که مدیریت فعال باشد این مشکل از قالب و یا افزونه ها خواهد بود.
توجه داشته باشید صفحه مرگ ممکن است با توجه به مرورگر شما متفاوت باشد.
به طور مثال در فایرفاکس صفحه مرگ به صورت یک صفحه بدون ارور و کاملا سفید ظاهر می شود.

whitescreenerror-mabnawp

۵ راهکار حرفه ای

غیرفعال کردن قالب و افزونه ها

در اکثر مواقع این مشکل بر اساس به روز رسانی بد یک افزونه به وجود می آید پس در ابتدای کار غیرفعال کردن تمام افزونه هاست و سپس تک به تک افزونه ها را فعال کنید تا افزونه خراب را بیابید. چنانچه به قسمت مدیریت نیز دسترسی نداشتید وارد سرور خود شوید و نام پوشه افزونه ها را تغییر دهید سپس سایت را چک کنید اگر مشکل رفع شد باید تک تک افزونه ها را بررسی کرده و در آخر نام پوشه را به حالت اول برگردانید.
اگر صفحه مرگ از قالب باشد چنانچه به مدیریت دسترسی داشته باشید می توانید آن را غیرفعال کنید ولی اگر نداشتید وارد سرور شوید و نام پوشه قالب را تغییر دهید در این صورت سایت به حالت قالب پیش فرض خود در می آید و می توانید قالب جدید دیگری را جایگزین کنید.

فعال کردن اشکال زدا

در صورتی که مشکل سمت کاربر و سرور وجود داشت و رفع نشد می توانید از اشکال زدا استفاده کنید برای فعال کردن آن به فایل wp_config. Php در هاست خود رفته و کد زیر را در آن قرار دهید.

define( ‘WP_DEBUG’, false )

نیاز به تغییر گزینه false به true می باشد.با انجام این کار درست است که هنوز مشکل حل نشده است اما راه حل خوبی است برای رسیدن به حل مشکل چرا که به جای صفحه سفید ارور های مربوط به آن را مشاهده می کنید.
به طور مثال اگر مشکل از سمت افزونه و قالب باشد این ارور را مشاهده می کنید.

Cannot redeclare get_posts() (previously declared in /var/www/html/wordpress/wp-includes/post.php:1874) in /var/www/html/wordpress/wp-content/plugins/my-test-plugin/my-test-plugin.php on line 38

افزایش فضای هاست

امکان محدودیت در فضای هاست می تواند موجب مشکل صفحه مرگ شود برای این مشکل می توانید قطعه کد زیر را فایل wp_config. Php مشاهده کنید.

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);

 

آموزش افزایش محدودیت آپلود در وردپرس با استفاده از کد

برای مبارزه با صفحه مرگ از فایل htaccess در وردپرس استفاده کنید و کد زیر را در آن وارد کنید

php_value memory_limit 64M

بررسی سطح دسترسی

احتمال این مورد بسیار کم است ولی بهتر است که بررسی شود قوانینی برای سطوح دسترسی وجود دارد که عبارتند از:
سطح دسترسی فایل ها باید ۶۶۴ باشد.

فولدرها باید ۷۷۵ باشد.

فایل wp_config. Php باید ۶۶۰ باشد.

بررسی مشکل آپدیت خودکار

گاهی اوقات ممکن است وردپرس با به روز رسانی دچار مشکل شود که معمولا در زمان بروزرسانی خودکار با این مشکل مواجه می شوید برای مبارزه با صفحه مرگ ابتدا وارد روت وردپرس شده و اگر با فایل maintenance در feel مواجه شدید آن را حذف نمایید و مجدداً سایت را مشاهده فرمایید.
سعی کرده ایم تا روش های مدرن و کارآمدی را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم تا با استفاده از آنها به راحتی بتوانید با صفحه سفید مرگ مبارزه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس