بررسی دلایل تغییر میزبان وردپرس


بررسی دلایل تغییر میزبان وردپرس

۷ دلیل برای تغییر هاست وردپرس

اولین موردی که تصمیم به داشتن یک سایت می گیرم که برای ایجاد سایت وردپرسی لازمه ثبت دامنه، داشتن فضایی برای بارگذاری اطلاعات سایت بر روی آن است که حتما باید آن را نیز انتخاب کنیم. خب ما هم تمام ابزارها و امکاناتی که برای ساخت سایت مورد نیاز است را فراهم می سازیم همه کارهای لازم را انجام می دهیم و سایت مورد نظر خود را می سازیم اکا ممکن است بعد از گذشت مدتی احساس کنیم که فضا یا هاست ما با مشکل مواجه است که سایت ما را نیز با مشکلاتی مواجه کرده به طور مثال سرعت بارگذاری بسیار کندی را دارد و یا در اکثر زمان ها قطع می باشد، دارای پشتیبانی درست و مناسبی نیست و… و مشکلات بسیار دیگری که در مورد هاست می تواند رخ دهد و در اینجاست که شما مجبور می شوید و یا تصمیم می گیرید هاست خود را تغییر دهید و از شرکت دیگری برای سرویس هاست وردپرس استفاده کنید تا این مشکلات حل و با موارد دیگری مواجه نشوید.

هاست یا فضای میزبانی وردپرس

ما با استفاده از وردپرس به راه اندازی وب سایت می پردازیم پس در این زمینه مشکلی نداریم حال باید ما به دنبال یک هاست وردپرس قدرتمند باشیم.
ما در این آموزش سعی می کنیم در ابتدا مواردی را که مربوط به هاست است را بررسی و بعد از آن به نکات دیگر می پردازیم.

Dns در سرویس هاستینگ چیست؟

شما برای سایت به دامنه نیاز دارید پس از آن که آن را انتخاب کرده و سپس آن را ثبت کردید کمپانی با پذیرفتن آن، اطلاعات ضروری را در دسترس شما به عنوان مالک نام دامنه، قرار می دهد به هر حال این اطلاعات مربوط به شما و مالک واقعی نام دامنه است بعلاوه سرورهایی که نام دامنه باید روی آن قرار گیرد. در اینجا چیزی که به سرویس هاستینگ dns مربوط می شود ذخیره کردن اطلاعات مربوط به دامنه شماست. زمانی که شما نام دامنه مورد نظر خود را در مرورگر وارد میکنید مرورگر توسط هاست وردپرس شما می تواند برای اطلاعات و دستورات درخواستی با نشانی ip سایت شما را یافته و به نمایش بگذارد.

آیا باید از یک سرویس دیگری برای ثبت نام خود استفاده کنیم؟

در اینجا باید بگوییم که بسیاری از مردم علاقه چندانی به حل مشکلات خود در بین شرکت های هاستینگ ندارند در صورتی که بسیاری از شرکت ها برای ثبت دامنه سرویس های رایگانی را ارائه می کنند.
امنیت برای اطلاعات نام دامنه شما بسیار مهم و ضروری است اگر یکبار نام دامنه شما به سرقت برود گرفتن مجدد آن کار بسیار سخت و مشکلی است در واقع زمانی که شما برند سایت خود را ایجاد کرده و در معرض دید تمام کاربران و مشتریان خود با یک نشانی اینترنتی خاص قرار می دهید خنثی و بی اثر می شود. اگر هاستینگ dns شما پایین باشد مشتریان نمی توانند سایت شما را پیدا کنند همچنین اگر چیزی در سایت شما یک خوبی و یا بسیار بد کار کند مرورگر ها نمی توانند با آدرس ip از سایت شما بازدید کنند. حالا تصور کنید که شما برای سایت خود تبلیغات کرده و هزینه ی بالایی نیز پرداخت کرده اید تا ترافیک سایت خود را بالا ببرید در چنین وضعیتی سرور dns شما از کار بیفتد تمام هزینه و زمانی را که برای کشاندن افراد به سمت سایت خود در نظر گرفته اید را از دست می دهید چرا که سایت شما دیگر قابل مشاهده نخواهد بود.
یک هاستینگ dns خوب و مناسب زمان بارگذاری سایت شما را بهبود می بخشد زمان را بسیار کاهش می دهد، با جستجو آدرس ip شما سایت به نمایش در می آید. این گونه هاستینگ ها با سرورهای چند گانه در دنیا کار می کنند و آدرس ip را با نام دامنه مرتبط ذخیره می کنند تا سایت به راحتی نمایش داده شود.
اکثر افراد مبتدی چندان مایل نیستند که سرویس هاست خود را تغییر دهند چرا که اطلاعات و دانش کافی برای این کار را در اختیار ندارند. مهم ترین کاری که باید انجام داد تهیه بک آپ و یا پشتیبان است که با کمی تحقیق می توان بهترین راه را برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب و بک آپ سایت خود را در اختیار بگیرد.
۱_ دان شدن مکرر و غیر منتظره
دان شدن سایت بدترین اتفاق است که بر روی سیو و ترافیک سایت اثر منفی دارد چرا که کسی از سایتی که سرعت بارگذاری کندی دارد و یا به طور مداوم قطع می شود بازدید نمی کنند و به سرعت چنین سایت هایی را ترک می کنند اگر سایت شما با چنین مشکلاتی مواجه است باید از هاست بهتری استفاده کنید.
اگر با این موضوع موافق هستید با کمک سایت pingdom می توانید سایت خود را مانیتورینگ کرده و در هر لحظه فرآیند آن را مشاهده کنید.
۲_ خطا در برقراری پایگاه داده
اگر به طور مکرر با این مشکل مواجه باشید تنها دو علت می تواند داشته باشد.
هاست شما قدرت خوبی ندارد و باید از پشتیبانی هاست بخواهید تا به شما در زمینه حل مشکل کمک کند.
شما از افزونه و یا افزونه های غیر استاندارد استفاده می کنید باید آنها را حذف کنید.

۳_ ارورهای سمت سرور
یکی از رایج ترین ارور های داخلی سرور مربوط به ارور های وردپرس است که بسیاری با این نوع دست و پنجه نرم می کنند. چنانچه با این مشکل مواجه هستید به دنبال هاست وردپرس مناسب باشید.
۴_ به تعلیق درآمدن سایت
برخی از هاستینگ ها با اعمال غیر قانونی و خلاف قوانین سرور های اصلی باعث بسته شدن اکانت خود می شوند که معمولا بعد از بسته شدن حساب کاربری هاست یک پیام با عنوان suspend در صفحه اصلی سایت شما نمایش داده می شود. هر چه سریع تر با چنین سرویس هایی باید قطع رابطه کرد.
۵_ پشتیبانی ضعیف
هیچوقت پشتیبانی ها صد در صد نیستند اما باید از سرویسی استفاده کنیم که تا حد زیادی پاسخگو باشد چرا که این امر بسیار مهم است و ممکن است شما بارها به این مورد نیاز داشته باشید.
۶_ کم شدن سرعت صفحات
سرعت تاثیر زیادی در رنک سایت و قدرت جستجو دارد. معمولا پایین بودن سرعت سایت به خاطر درخواست های زیاد کاربران است و این موضوع را باید هاست وردپرس قوی پوشش دهد.
۷_ بیشتر شدن اطلاعات سایت
در ابتدا باید بسنجیم که برای سایت ما و اطلاعات آن به چه میزان فضا نیاز است تا بعدها با مشکل برنخوریم البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که امکان افزایش حجم هاست نیز وجود دارد ولی باید در این مورد دقت بیشتری کرد.
موفق باشید.

 

ما به شما در صورتی که هاست ندارید و حتی اگر هم هاست دارید استفاده از سرویس های مبنا هاستینگ را پیشنهاد می کنیم . واقعا نه به خاطر اینکه در یک مجموعه هستیم به دلیل کیفیت خدمات ارائه شده پیشنهاد ما مبنا هاستینگ می باشد.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس