آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس


آموزش تغییر آدرس سایت وردپرس

با عرض سلام. در این مقاله در زمینه تغییر آدرس سایت وردپرس به صورت تصویری در تنظیمات وردپرس و در هاست و دیتابیس به صورت دستی ، در خدمت شما هستیم . با ما همراه باشید.
شما مدیریت یک سایت وردپرسی را در اختیار دارید و می خواهید آدرس آن را تغییر دهید و یا سایت خود را از ساب دامین به دامنه اصلی انتقال دهید ما در این پست تصمیم به چنین آموزشی را داریم.
توجه داشته باشید که این آموزش بسیار ساده و سریع و در چند دقیقه انجام خواهد شد به گونه ای که به راحتی بتوانید آدرس سایت خود را تغییر دهید. اگر شما بخواهید چنین تغییری را ایجاد کنید باید تغییرات را در پایگاه داده وردپرس اعمال کنید تا سایت شما به درستی کار کند توجه داشته باشید که ما در اینجا دو مرحله را به شما آموزش می دهیم چنانچه مرحله اول جوابگو نبود مرحله دوم را امتحان کنید.
با ما همراه باشید.
مرحله اول: وارد قسمت پیشخوان و مدیریت وردپرس سایت خود شوید سپس در منو پیش روی خود قسمت تنظیمات را انتخاب و سپس وارد بخش همگانی شوید در این بخش تغییر آدرس را مشاهده می کنید که می توانید آدرس دلخواه خود را جایگزین آدرس فعلی سایت خود کنید.


مرحله دوم: برای انجام مرحله دوم شما ابتدا باید وارد هاست سایت خود شوید در پنل هاست خود وارد قسمت phpmyadmin شوید. در این قسمت شما وارد پایگاه داده سایت خود می شوید در اینجا دیتابیس سایت خود انتخاب کنید و در صفحه باز شده جداول پایگاه داده سایت خود را مشاهده خواهید کرد سپس بر روی جدول WP_options کلیک کنید


در اینجا دو قسمت پیش روی شماست که مربوط به آدرس سایت شما می باشد که به راحتی می توانید آدرس دلخواه خود را با www و یا بدون آن وارد کنید.
توصیه ما به شما این است که هر دو این آدرس ها را به یک شکل وارد کنید ولی بعضی از اوقات برای امنیت بیشتر سایت خود ممکن است این آدرس ها را متفاوت وارد کنید. ( آموزش نصب وردپرس در دو جای مختلف ) را به زودی ارائه خواهیم داد.

با تشکر از همراهی شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس