افزونه Yoast SEO نسخه ۱۱ و تغییرات آن در سئوی سال جدید

بازدید : 32
نویسنده : خانم نوروزی
افزونه Yoast SEO نسخه ۱۱ و تغییرات آن در سئوی سال جدید
5 امتیاز از 2 رای
زمان مطالعه : 10 دقیقه
انتشار : ۲۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸
بروزرسانی : ۲۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸
افزونه Yoast SEO نسخه ۱۱ و تغییرات آن در سئوی سال جدید

تا به امروز با واژه ی داده های ساختار یافته یا structured data مواجه شده اید و یا  گوشتان خورده است . اگر شما از افرادی باشید که در سطح اینترنت و طراحی سایت فعالیت می کنید حتما با این واژه برخورد کرده و آشنایی دارید . داده های ساختار یافته به کدهایی گفته می شود که دارای یک فرمت مشخص باشند و به صورتی نوشته میشوند که برای موتور های جستجو قابل فهم و درک هستند .

پس با این حساب داده های ساختار یافته به شدت با اهمیت هستند چرا که به جرات می توان گفت بسیاری از پیشرفت های جستجو با همین داده ها انجام میشوند چرا که  استفاده از داده های ساختار یافته می توانیم به راحتی با گوگل صحبت کنیم . موتور های جستجو به راحتی می توانند محتوای درون سایت را بخوانند ولی داده های ساختار یافته بهآنها ر درک و فهم محتوا کمک بسیاری می کنند . در نتیجه داده های ساختار یافه یک ابزار برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد یک صفحه به گوگل می باشد که گوگل از همین اطلاعات استفاده می کند و تایج جستجو را به نحو خیلی بهتر ارائه می دهد .

structured data به طور چشمگیری در مبحث سئو مهم است  چرا که به گوگل کمک می کند تا راحتتر به مفهوم یک صفحه یک سایت دست یابد همچنین داده های ساختار یافته نوع نمایش صفحه در نتایج جستجو را نیز تغییر می دهد وموجب می شود اطلاعات بیشتری به کاربران نشان داده شود .

افزونه ی Yoast SEO

یکی از بهرین افزونه های سئو در وردپرس این افزونه می باشد که طرفداران بسیاری نیز دارد که در دو نسخه ی رایگان و پریموم در اختیار کاربران مختلف قرار گرفت . این افزونه سالیان سال است که مورد استفاده کاربران قرار گرفته و به صورت مرتب بروز رسانی شده و امکانات بیشتر و بهتری را دارا شده است . در نسخه ی ۱۱ افزونه ی Yoast SEO  نیز تغییرات چشمگیری به وجود آمده است که در ادامه به آنها می پردازیم .

تغییرات نسخه ۱۱ افزونه Yoast SEO در وردپرس

همانطور که می دانید افزونه ی Yoast SEO سالهاست که از نشانه گذاری های پایه ای اسکیما یا Schema پشتیبانی می کند که در نسخه ی ۱۱ توسعه دهندگان افزونه به طور کلی طرح schema.org را باز نویسی کرده اند . ( schema.org چیست ؟ موتور های جستجو پروژه ای را تحت عنوان schema.org ایجاد نموده اند که در آن می توان همه ی داده های ساختار یافته را مشاهده کرد همین مورد سایت را به مجموعه ی بزرگی ازکد ها تبدیل خواهد کرد شما با استفاده از schema.org می توانید کد های مرتبط با سایت خود را بیابید )

در نسخه ی ۱۱ افزونه تغییرات متفاوت و در جهت داده های ساختار یافته اتفاق افتاده است که در این مقاله به بررسی این تغییرات می پردازیم .

اصلاح اجرای Schema

همانگونه که در بالا اشاره کردیم داده های ساختار یافته ، محتوای سایت را به موتور های جسجو می فهمانند و به موتور های جستجو کمک می کنند تا بفهمند در یک صفحه از سایت و محصولات قرار داده شده در چه موردی هستند و حتی چه شرکتی آنها را تولید می کند . پس داده های ساختار یافته کار و فرآیند جستجو را برای ما ساده تر می کند . گوگل می خواهد خود را به عنوان یک موتور اکتشاف به همگان معرفی نماید و از یک موتور جستجو خارج شده و بهترین نتایج را از جستجو در اختیار کاربران خود قرار دهد پس خیلی ساده می توان فهمید محتوا های ارزشمند برای گوگل نیز با ارزش خواهند بود . (در زمینه ی تولید محتوا برای سایت خود فعال و با کیفیت بالا اقدام کنید )

قابلیت Entity graphs

با استفاده از این قابلیت که در افزونه ی yoast seo قرار داده شده است گوکل می تواند بفهمد سایت شما در چه موضوعی در حال فعالیت است . Entity graphs  در واقع توضیحاتی را در زمینه ییک موضوع ارائه می دهند که Entity  ها اشخاص ، مکان ها و … را توصیف کرده و سپس رابطه ی بین آنها را مشخص می کند . برای مثال Entity  ها در سایت شما می توانند به راحتی مشخص کنند که سایت شما با صفحات ، نویسندگان و سازمان ها  … چگونه در ارتباط می باشد .

در گذشته استفاده از داده های ساختار یافته دارای مشکلاتی بود یکی از این مشکلات استفاده از کد های مورد نیاز بود که همین مورد مهارت و دانش بسیاری را می طلبید . داده های ساختار یافته بر اساس JSON-LD ( یکی از کد های Schema.org می باشد که در واقع روشی برای نوشتن کد هاست ) اطلاعات را به موتور های جستجو می دهند . افزونه ی yoast seo نیز با زیرکی بسیار از داده های ساختار یافته استفاده می کند و در نسخه ی جدید که ارائه کرده است پیشرفت و تغییرات عمده را ایجاد نموده است . در گذشته هر قطعه از داده های ساختار یافته توسط یک فزونه وارد وردپرس می شد و همین موجب می شد داده ها به صورت جداگانه وارد سایت شده و توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند اما الان توسط افزونه ی yoast seo این مشکل رفع شده  و شما در این نسخه لازم نیست کار خاصی را انجام دهید و تنها باید فیلد هایی را که افزونه از شما درخواست می کند را پر کنید .

تیم توسعه دهنده افزونه بر روی چگونگی پیاده سازی نشانه گذاری اسکیما و استفاده موثر وردپرس و سایت از نشانه گذاری ها کار کرده است و توانسته ی نتیجه مطلوب و یک افزونه ی سئو بی نقص و کامل را در اختیار کاربران خود قرار دهد . در نسخه ی ۱۱ افزونه ی  yoast seo کد های نشانه گذاری اسکیما بازنویسی شده و از مفهومی برای داده های ساختار یافته استفاده می کند که بسیار متفاوت است و از گراف هایی تشکیل شده که از ID های مختلف برای ارتباط nodes ها استفاده می کند و دیگر از ارایه های تو در تو خبری نیست و همین موجب یک نتیجه ی مطلوب شده است .

کدهای Schema به چه شکل عمل می کنند ؟

شما به عنوان یک کاربر عادی لازم نیست همه ی پشت صحنه ی افزونه را بدانید و از آن آگاه باشید بلکه همین که بدانید داده های ساختار یافته چگونه باعث می شوند که اجزای مختلف با یکدیگر کار کنند کافی می باشد . با این موضوع حتما به اهمیت و ارزش فیلد هایی که افزونه از شما در خواست می کند تا آنها را پر کنید ، پی خواهید برد .

تغییرات نسخه ۱۱ افزونه Yoast SEO در وردپرس

در شکل بالا نمونه ای از چگونگی پیاده سازی کد های Schema را مشاهده می کنید که به منظور یک ابزار تست داده های ساختار یافته گوگل بررسی شده اند .

داده های ساختار یافته در Yoast SEO

افزونه در نسخه ی جدید در سایت شما داده های ساختار یافته ی بیشتری را تولید کرده که می توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند . داده های ساختار یافته خیلی ساده تنظیم شده اند و از شما می پرسند که سایت شما به صورت شخصی است یا سازمانی و شرکتی . در صورتی که سازمانی و برای یک کسب و کار باشد باید Organization را انتخاب کنید و اگر سایت شخصی و یا فردی باشد گزینه ی مربوط به آن را انتخاب کنید . افزونه هر آن چه را که شما برای داده های ساختار یافته نیاز دارید را می سازد تنها باید وارد مسیر سئو شده و بر روی بهبود ظاهر جستجو کلیک کنید .

تعیین نوع کسب و کار

در اینجا می خواهیم انواعی از داده های ساختار یافته را که به آنها Base Script گفته می شود را در اختیار شما قرار دهیم . توجه داشته باشید آبجکت graph@ در JSON-LD هستند که ساطمانی و یا شخصی بودن سایت و اسکیمای Website و Webpage را توصیف می کند . این بخش در تمام صفحات سا شما وجود خواهد داشت که در برخی صفحات ممکن است اسکیمای دیگری نیز اضافه شود به طور مثال د صفحه ی مقاله ی شما اسکیما article  نیز وجود خواهد داشت .

صفحه ی اصلی : براساس تنظیم شخصی یا سازمانی ، استفاده از Website برای مشخصات سایت ، استفاده از Webpage برای مشخصات صفحه

صفحه برگه : مانند صفحه ی اصلی است به اضافه ی اطلاعات تاریخ و نوار ناوبری نیز می باشد .

صفحه ی نوشته : Article + Author در این صفحه اضافه خواهد شد Author زمانی که سایت به صورت سازمانی انتخاب شود فعال خواهد شد .

طبقه بندی ها و آرشیو : یک صفحه با CollectionPage و WebPage

آرشیو پست تایپ ها : یک صفحه با CollectionPage و WebPage

آرشیو نویسنده : یک صفحه با ProfilePage و Person

صفحه نتایج جستجو : در این صفحه تایپ Webpage به SearchResultsPage تغییر خواهد کرد .

صفحه ی ۴۰۴ : این صفحه نیز مانند صفحه ی اصلی می باشد ولی Webpage وجود ندارد .

نتیجه بستگی به صفحه سایت شما دارد ولی نتیجه به صورت کد های پایه ای زیر می باشد .

افزونه های جانبی Yoast SEO

افزونه های جانبی Yoast SEO نیز دچار تحولات و تغییرات بزرگی شده است و این تغییرات تنها در نسخه ی ۱۱ Yoast SEO وجود ندارد .

افزونه Local SEO

اطلاعات Schema داده های ساختار یافته برای این افزونه یک امر کاملا ضروری است و ثبت اطلاعات در حساب Google My Business کمک بسیاری به گوگل در شناسایی موضوع و محتوای صفحه اصلی سایت خواهد کرد . در تغییرات ایجاد شده در این افزونه شما می توانید مکان های چندگانه ای را ایجاد و اضافه نمایید همچنین خود افزونه نیز شما را در وارد کردن اطلاعات مورد نیاز راهنمایی می کند .

افزونه Local SEO

افزونه WooCommerce SEO

در این افزونه نیز Schema دست خوش تغییرات شده اند و گراف محصولاتی که اضافه شده است امکان ساخت داده های ساختار یافته را برای ووکامرس  و محصولات ساده کرده است و به راحتی می توان برای محصولات خود داده های ساختار یافته اضافه نمود و داده ها و اطلاعات فروشنده ها را با محصولات مرتبط ساخت .

افزونه WooCommerce SEO

افزونه News SEO

در نسخه ی جدید این افزونه  هر Article به NewsArticle تبدیل شده است همچنین سال انتشار و دارنده کپی رایت نیز به اطلاعات داده های ساختار یافته اضافه شده است و همین موجب می شود تا نتایج بهتری را در گوگل مشاهده کنید .

توسعه دهندگان yoast در تلاش برای افزودن بلوکی برای داده های ساختار یافته در وردپرس هستند تا با کمک آن بتوان محتوا ها را به صورت مرحل به مرحله نوشت نسخه ی  ۱۱ افزونه ی Yoast SEO در زمینه ی پیاده سازی Schema تمام توانایی خود را به کار گرفته تا بتواند تغییرات مفید و کارسازی را ایجاد نماید .


2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
اعظم نوروزیمحمد Recent comment authors
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین رای بیشتر
اطلاع از
محمد
مهمان
محمد

سلام .خسته نباید بسیار سپاسگذارم برای مطالب فوق العاده عالی و مفیدتون

قالب فروشگاهی دیجی کالا قالب آموزشی هنرستان برای وردپرسقالب فروشگاهی دیجی کالا

مطالب مرتبط

بررسی صفت های افزونه گوتنبرگ در نسخه جدید

بررسی صفت های افزونه گوتنبرگ در نسخه جدید

همه ما تا امروز راجع به گوتنبرگ اطلاعاتی پیدا کرده ایم یا اگر با آن

مطالعه بیشتر
آموزش قدم به قدم سئو وردپرس

آموزش قدم به قدم سئو وردپرس

عبارت سئو مخفف search engine optimization به معنی بهینه سازی برای موتور های جستجو می

مطالعه بیشتر
آموزش نحوه ساخت فایل ربات robots.txt بهینه

آموزش نحوه ساخت فایل ربات robots.txt بهینه

امروز می خواهیم در زمینه فایل robot سایت برای شما صحبت کنیم فایلی که برای

مطالعه بیشتر
بررسی چهار اشتباه رایج در سئو

بررسی چهار اشتباه رایج در سئو

با سلام خدمت دوستان عزیز. امروز با ارئه ۴ اشتباه رایج از سئو که باید

مطالعه بیشتر

پر بازدید ترین مطالب وردپرس

ویرایش پیشخوان وردپرس با ساخت افزونه سفارشی داشبورد من

ویرایش پیشخوان وردپرس با ساخت افزونه سفارشی داشبورد من

شاید شما هم از دسته افرادی هستید که پروزه های سفارشی با وردپرس { وردپرس

مطالعه بیشتر
پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن

پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن

پیدا کردن کد های مخرب وردپرس و آموزش رفع آن | شناسایی و یافتن کدهای

مطالعه بیشتر
معرفی قالب های برتر سال ۲۰۱۸

معرفی قالب های برتر سال ۲۰۱۸

معرفی قالب های برتر سال ۲۰۱۸ ، پوسته های وردپرسی ، بهترین قالب های رایگان

مطالعه بیشتر
آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات دانلودی با EDD در وردپرس

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات دانلودی با EDD در وردپرس

آموزش راه اندازی فروشگاه اینترنتی با edd در وردپرس ، ایزی دیجیتال دانلود ، فزونه

مطالعه بیشتر
آموزش سرچ کنسول | بخش دوم | Search Console

آموزش سرچ کنسول | بخش دوم | Search Console

آموزش سرچ کنسول ، تنظیمات و نکات پیشرفته و حرفه ای در گوگل وبمستر ،

مطالعه بیشتر
قالب وردپرس چند منظوره رایگان و فارسی Hostel با فونت زیبا

قالب وردپرس چند منظوره رایگان و فارسی Hostel با فونت زیبا

امروز قالب وردپرس فارسی و رایگان hostel در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده ایم

مطالعه بیشتر
تابع the_title() عنوان پست در حال نمایش در وردپرس | the_title() | Function

تابع the_title() عنوان پست در حال نمایش در وردپرس | the_title() | Function

برای نمایش عنوان پست در حال نمایش می بایست از تابع the_title() استفاده کرد ،

مطالعه بیشتر
صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

صفحه فرود یا Landing Page چیست؟

صفحه فرود یا Landing Page چیست؟ ، اهداف لندینگ پیج ، نکات مهم در بهینه

مطالعه بیشتر

ایمیلت رو وارد کن ، قالب و افزونه جایزه بگیر

Scroll Up
کانال آپارات ما اینستاگرام مبنای وردپرس