آموزش تغییر رمز وردپرس از هاست و دیتابیس


آموزش تغییر رمز وردپرس از هاست و دیتابیس

گاهی ممکن است که شما مایل باشید رمز وردپرس خود را تغییر دهید و یا رمز خود را فراموش کرده باشید و وقت و حوصله لازم برای بازیابی آن را نداشته باشید و بخواهید رمز جدیدی را به وردپرس خود اختصاص دهید ما در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه رمز وردپرس خود را از طریق هاست و phpmyadmin تغییر دهید.
باید بدانیم که ما هر تغییری که در وردپرس اعمال کنیم در دیتابیس نیز اعمال خواهد شد و ذخیره می شود مانند ثبت نام کاربران و یا تغییر اطلاعات کاربران.
اما آموزش مهمی که امروزه مد نظر ماست تغییر رمز وردپرس می باشد برای انجام این کار شما باید وارد هاست سایت خود شوید و سپس phpmyadmin را یافته و روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه مدیریت دیتابیس خود شوید در آنجا دیتابیس هایی را مشاهده می کنید شما باید دیتابیس مربوط به سایت وردپرسی خود را بیابید و روی آن کلیک کنید.


سپس بر روی جدول Wp_user کلیک کنید تا محتویات آن برای شما باز شود در این صفحه اطلاعات ثبت نامی سایت خود را مشاهده می کنید نام کاربری خود را انتخاب و روی edit کلیک کنید.
توجه داشته باشید که Wp پسوند جداول همان نوشته ای است که در هنگام نصب وردپرس امکان تغییر آن وجود دارد و اگر آن را تغییر داده باشید در اینجا همان نمایش داده خواهد شد.

سپس در صفحه که برای شما باز می شود در ردیف user_pass گزینه varchar را بر روی md5 تنظیم کنید سپس رمز جدید خود را وارد کرده  و بر روی دکمه go کلیک نمایید و آن برای شما ذخیره شود توجه داشته باشید از آن پس رمز وردپرس شما رمز جدیدی است که برای آن در نظر گرفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس