تفاوت میان دسته ها و برچسب های وردپرس


تفاوت میان دسته ها و برچسب های وردپرس

تفاوت میان دسته بندی و برچسب های وردپرس ، بین دسته بندی وردپرس و برچسب ها چه فرقی وجود دارد ؟ اهمیت برچسب ها و دسته ها در سئو

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که وردپرس در اختیار دارد وجود برچسب ها و دسته بندی ها برای هر یک از محتوا های موجود در سایت است . استفاده از این دو مورد بسیار برای سایت بخصوص سئو و بهینه سازی می تواند اهمیت داشته باشد چرا که همین دو مورد به خوبی می توانند رتبه سایت شما را بالا برده و کاربران بسیاری را جذب کنند .

تفاوت میان دسته ها و برچسب های وردپرس

تفاوت میان دسته بندی ها و برچسب ها در سایت ها ممکن است برای کاربرانی مبهم باشد که ما در این مقاله آنها را برای شما برمیشماریم .

  • دسته ها عموما برای ایجاد یک مرز میان مطالب و همچنین برای ایجاد یک ساختار درست و مرتب مورد استفاده قرار می گیرند که معمولا به صورت درختی تعریف می شوند ولی برچسب ها معمولا تک سطحی هستند .
  • دسته ها در تعداد کم و از پیش تعیین شده هستند در صورتی که برچسب ها در تعداد بیشتر و در هنگام ایجاد محتوا و متناسب با متن ایجاد می شوند .
  • دسته ها برای موضوعات کلی و عمومی نوشته می شوند ولی برچسب ها وارد جزئیات شده و مسایل جزئی تری را بیان می کند .
  • دسته بندی ها می توانند در جاهای مختلف از جمله منو سایت ، ساید بار ، فوتر قرار بگیرند ولی برچسب ها دارای چنین ویژگی هایی نمی باشند .
  • دسته بندی های سایت دارای آیکون ، تصاویر و توضیحات مختصری هستند ، در صورتی که برچسب ها فاقد این ویژگی ها هستند .
  • انتخاب دسته بندی ها برای هر یک از سایت ها الزامی است در صورتی که برچسب ها برای هر یک از محتوا ها اختیاری می باشد .

دسته ها در وردپرس با یکدیگر در ارتباط هستند و دارای سلسله مراتب می باشند به گونه ای که یک دسته بندی می تواند زیر مجموعه و یا زیر دسته مخصوص به خود را نیز داشته باشد . برچسب ها دقیقا برعکس دسته بندی ها هستند و دارای زیر مجموعه و یا سلسله مراتب نیستند و بین هر یک از برچسب ها ارتباط خاصی دیده نمی شود .

تفاوت میان دسته ها و برچسب های وردپرس

برچسب ها با استفاده از ویرگول لاتین از یکدیگر جدا می شوند و در پایان هر یک از صفحات و یا پست ها ، متناسب با محتوا نوشته می شوند . همین برچسب ها می توانند تاثیر زیادی بر روی سئو و بهینه سازی سایت شما داشته باشند .

محل استفاده از دسته ها و برچسب ها

در هر زمانی می توانید دسته بندی های خود را در سایت ایجاد کنید و آن را در اختیار کاربران قرار دهید . نکته مهم در مورد دسته بندی ها که باید به آن دقت کنید این است که هیچ یک از دسته بندی هایی که ایجاد نموده اید نباید خالی بوده و محتوایی را شامل نشوند . در هنگام استفاده از برچسب ها نیز می توانید در زمان ایجاد محتوا برچسب های خود را نیز ایجاد کنید . توجه داشته باشید یک برچسب اگر چه چندین نوشته و محتوا را نیز در خود جای دهد باز هم لزومی ندارد که تبدیل به دسته بندی شود .

اهمیت دسته ها و برچسب ها برای سایت

دسته ها و بر چسب ها به کاربران در یافتن محتوای مد نظر خود کمک بسیاری می کند و در زمینه سئو و بهینه سازی نیز سایت شما را به رتبه های خوبی می کشاند . برچسب ها و دسته بندی ها باید به درستی و با کیفیت انتخاب شوند و حتما هدفی را دنبال کنند و آن هدف هم سهولت در دست یابی کاربران و جذب کاربران بیشتر باشد .

با تشکر از همراهی شما – شاد باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس