انتخاب دسته بندی های محدود در وردپرس با افزونه


انتخاب دسته بندی های محدود در وردپرس با افزونه

تعیین محدودیت در انتخاب دسته‌بندی با Categories Metabox Enhanced

با سلام خدمت همه دوستان.
تا حالا به به سایت های اشتراک فیلم دقت کرده اید که اگر اقدام به انتشار فیلمی در سایت کنند تنها می توانند یک دسته بندی را برگزینند و یا برخی از سایت ها اقدام به جمع آوری اطلاعات آماری میکنند در بخش دسته بندی اطلاعات فقط می توانید یک نوع دسته بندی را انتخاب کنند
ما در این مقاله می خواهیم افزونه ای کاربردی و موثر را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن بتوانید دسته بندی های مطالب را محدود کنید و یا مکان و محل مورد نظر برای نمایش آنها را نیز انتخاب و یا تغییر دهید.
افزونه مورد نظر ما با نام categories metabox enhanced می باشد و در مخزن وردپرس بیش از ۱۰۰۰ بار نصب و فعال شده است و دارای امتیاز ۴/۹ می باشد
این افزونه را نصب و فعالسازی کنید در بخش منوی پیشخوان سایت شما به قسمت تنظیمات رفته و بر روی categories metabox enhanced کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید و بعد در آنجا تنظیمات را سفارش سازی کنید.

 

آموزش وردپرس ، قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ، هک وردپرس ، سئو وردپرس

انتخاب نوع دسته بندی

در این بخش ۳ نوع انتخاب داریم که با انتخاب هر یک از آنها می توان نوع نمایش دسته بندی مطالب را تعیین نمود این انواع عبارتند از:
Checkbox: این مورد مانند نسخه پیشفرض وردپرس است و با استفاده از این گزینه کاربر قادر خواهد بود تا هر تعداد دسته بندی که می خواهد را انتخاب کند.
Radio: این گزینه همانطور که از نامش مشخص است دکمه رادیویی است یعنی با این گزینه تنها می توان یک انتخاب داشت
Select: این مورد یک لیست کشویی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با کلیک کاربر باز شده و کاربر می تواند یکی از دسته بندی ها را انتخاب کند

انتخاب موقعیت نمایش

شما برای انتخاب موقعیت نمایش فرم دسته بندی ها در سایت باید وارد بخش position شوید که سه حالت را برای شما در نظر گرفته است: حالت اول حالت normal می باشد که اگر بر روی این حالت تنظیم شود فرم دسته بندی براساس آخرین تغییر مکان درج خواهد شد. حالت دوم حالت side است که اگر این گزینه انتخاب شود به صورت نسخه پیش فرض در ستون کناری نشان داده میشود و حالت سوم یعنی حالت advanced که در زیر ویرایشگر و در اندازه بزرگتر درج خواهد شد.
در بخش priority می توانید مکان نمایش را الویت بندی کنید تا به عنوان اولین فرم، فرم مرکزی و یا پایین ترین فرم در صفحه ارسال مطالب درج شود.
برای انتخاب نام فرم دسته بندی وارد قسمت title می شویم در آنجا یک نام را انتخاب می کنیم بعد از انتخاب نام مورد نظر تیک گزینه indent allow new terms را برای نمایش دکمه های افزودن دسته بندی و پاکسازی فعال می کنیم.
قابلیت دیگری که این افزونه در اختیار دارد این است که با انواع پست تایپ های سفارشی در وردپرس سازگار می باشد و شما با استفاده از آن می توانید برای پست تایپ های مورد نظر خود نیز تنظیمات را انجام داده و آن را سفارش سازی نمایید. به عنوان نمونه اگر در سایت از ووکامرس برای فروش محصولات خود استفاده می کنید در تنظیمات افزونه تب جداگانه ای برای اعمال این تنظیمات وجود دارد.
بعد از اینکه تنظیمات بخش دسته بندی محصول را سفارش سازی کردید در صفحه ارسال محصول جدید می بینید که دسته بندی پست تایپ مورد نظر نیز تغییر کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس