افزونه کپچا در وردپرس


افزونه کپچا در وردپرس

یکی از راه های که میتوان با اسپم ها در وردپرس مقابله کرد استفاده ازافزونه کپچا میباشد البته حتی استفاده از این راه هم نمیتواند به طور کامل از ورود اسپم ها و عوامل مخرب به سایت شما بگیرد پس راه بهتری را به شما پیشنهاد میدهیم. ثبت نام و نظر هایی که در سایت شما به ثبت میرسند فعالیت و مدیریت تارنمای شما را مختل کرده و دارای هیچ ارزشی نمی باشد و علاوه بر آن به سایت شما خسارت نیز وارد می کند و اینگونه نظرات و ثبت نام ها در دیتابیس یا همان پایگاه داده وردپرس شما نیز ذخیره میشوند و به مرور زمان موجب افزایش حجم داده‌ ها و ایجاد تأخیر در بارگذاری صفحات وب شده و در نهایت موجب مصرف و کاهش پهنای باند خواهد شد.

افزونه کپچا در وردپرس

یکی از پلاگین باهوش و مهم در وردپرس که به راحتی ربات ها را با کاربران تشخیص می دهد این افزونه می باشد. چرا که تنها در ابتدا شاید وارد کردن کاراکتر ها لازم باشد و بعد ها افزونه شما را تشخیص داده و تنها بر روی گزینه ی i’m not robot کلیک کنید کافی می باشد.

این افزونه را نصب و فعال سازی کنید سپس در قسمت منو پیشخوان خود خواهید دید که این افزونه وجود دارد با کلیک بر روی آن وارد بخش تنظیمات آن شوید.

nocaptcha :  برای استفاده از این افزونه وردپرس نیاز به کد API داریم. Application Programming Interface رابط پیاده سازی توسط افزونه است. به گونه ای که به دیگر برنامه ها اجازه می دهد با آن ارتباط داشته باشند برای به دست آوردن این نوع رابطه باید بر روی نوشته ی پایین باکس site key کلیک کنید تا وارد محیط جدیدی شوید .

Get API : شما با زدن دکمه register  وارد صفحه ای خواهید شد که در آن site key و secret key را مشاهده خواهید کرد و شما قادر خواهید بود گزینه های افزونه را با آنها به راحتی پر کنید.

Code : شما با وارد کردن گزینه های خواسته شده در انتها باید بر روی دکمه ی ذخیره کلیک کنید.

در قسمت بعدی شما قسمت های مختلفی را که می خواهید کپچا را در آن قرار دهید را انتخاب می کنید.

اولین گزینه مربوط به فرم ورود هست، دومین گزینه مربوط به فرم ثبت نام و سومین گزینه مربوط به کامنت ها یا دیدگاه هاست.

افزونه کپچا در وردپرس

در قسمت یا صفحه ی بعدی تنظیمات اصلی را مشاهده خواهید کرد و همچنین اطلاعات قالب مورد استفاده، زبان انتخابی و پیامی خطایی که در هنگام عدم تشخیص افزونه به شما داده می شود را مشاهده می کنید.

افزونه کپچا در وردپرس

و شما در انتها می توانید نتایج را ببینید .

افزونه ی  Captcha by BestWebSoft

این افزونه یکی از بهترین نوع افزونه هاست که می توانید برای مقابله با اسپمرها از این افزونه کپچا وردپرس استفاده کنید. در ابتدا این افزونه را نصب و فعال سازی کنید سپس به مسیر پیشخوان > BWS Plugins > معادله‌ ی امنیتی رفته و در صفحه ی تنظیمات کپچا خواهید دید که گزینه اول مربوط به فعال کردن کپچا برای قسمت‌ های گوناگون سایت می‌باشد و به‌ راحتی و تنها با یک کلیک می‌ توانید کپچا را به فرم ورود وردپرس، فرم ثبت‌ نام وردپرس، فرم بازیابی رمز و فرم دیدگاه‌ های وردپرس اضافه کنید .

این افزونه با استفاده از معادله های ریاضی بصورت ضرب، جمع و تفریق که خود شما می توانید انتخاب کنید موجب جلوگیری از درخواست‌های اسپم ها می شود و باعث بالا بردن امنیت سایت شما  خواهد برد .

افزونه ی کپچا برای وردپرس capcha code

 این افزونه معمولا برای قرار دادن کدهای کپچا استفاده می شود که حتما در سایت های گوناگون مشاهده کرده اید که یک کد امنیتی برای شما گذاشته شده و باید این کد را داخل کادر به طور صحیح نوشته و همچنین اگر کد را اشتباه وارد کنید یا به طور کل کد  را وارد نکنید از ارسال نظر برای کاربران جلوگیری خواهد کرد شما میتوانید به راحتی با این افزونه کار کنید چون این افزونه کاملا فارسی میباشد.

افزونه ی مورد نظر خود را نصب و فعال سازی کنید بعد از این که افزونه امنیت سایت را نصب کردید یک گزینه با نام capcha به مدیریت وردپرس سایت شما اضافه شده است و شما با کلیک روی این گزینه می توانید به راحتی تنظیمات افزونه دسترسی پیدا کنید.

افزونه کپچا در وردپرس

به راحتی میتوانید متوجه تنظیمات این افزونه شوید چرا که این افزونه کاملا فارسی بوده و کار کرد با آن بسیار ساده است و در انتها نیز بر روی دکمه ذخیره زده و از کپچا در قسمت هایی همچون فرم ورود به مدیریت، نمایش کپچا در فرم عضویت، کپچا برای فرم ارسال دیدگاه، بخش غیر فعال کردن کپچا برای کاربران سایت و … استفاده کنید.

کد امنیتی در وردپرس با افزونه SI CAPTCHA Anti-Spam

هنگام نصب به یاد داشته باشیداز آخرین نسخه این افزونه استفاده کنید بعد از نصب و فعال سازی افزونه از قسمت افزونه های پنل مدیریت وردپرس روی Captcha Option کلیک کنید و وارد بخش تنظیمات آن شوید .

در این بخش شما سه قسمت ، قسمت تنظیمات فرم ها ، سبک دهی یا همان استایل دهی ، برچسب گذاری را در اختیار دارید. شما در این قسمت ها می توانید مشخص کنید که کد امنیتی برای چه قسمت فعال شود. 

افزونه کپچا در وردپرس

در قسمت بعدی که به طور پیش فرض پر شده است کاری نداشته باشید چرا که مربوط به قسمت سبک دهی افزونه می باشد.

افزونه کپچا در وردپرس

مرحله بعدی مربوط به برچسب گذاری می شود ما می توانیم مشخص کنیم که مثلا در صورت تکمیل نکردن فرم ، خطا با چه پیغامی به کاربر نمایش دهد و…

افزونه کپچا در وردپرس

و در اخر نیز نتیجه ی کار خود را مشاهده فرمایید.

افزونه ی wp-recaptcha

معروف ترین و پر استفاده ترین کپچا در اینترنت این افزونه می باشد استفاده و کار کردن با این افزونه بسیار آسان است کافی است پس از نصب و فعال سازی آن از منوی تنظیمات به زیر منوی WP-reCAPTCHA مراجعه کنید. حال در این جا باید وارد سایت reCaptcha شده و یک جفت کلید ایجاد کنید و اطلاعات را در بخش تنظیمات افزونه وارد کنید

اگر مایل باشید کپچارا برای کسانی که در سایت شما ثبت نام کرده اند را غیر فعال کنید کافی است گزینه ی Hide for Registered Users who can را در تنظیمات افزونه فعال کنید و در آخر تنظیمات انجام داده شده را ذخیره کنید .

افزونه ی Easy Captcha

این افزونه امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار داده است و این افزونه سه حالت کپچا را برای شما ایجاد می کند

حالت اول Hidden Captcha یا کپچای مخفی که مشابه HoneyPot می باشد این ویژگی باعث میشود افزونه انسانها را از ربات تشخیص دهد

حالت دوم استفاده از Simple image captcha که یک تصویر کپچای ساده ایجاد می کند

حالت سوم همان reCaptcha است .

شما با این افزونه می توانید کپچا را در صفحه ورود ، صفحه ثبت نام و صفحه بازنشانی رمز عبور نیز اضافه کند.

 بعد از نصب و فعال سازی افزونه خود منوی جدیدی با عنوان Easy Captcha به منوی تنظیمات

وردپرس افزوده خواهد شد و شما با مراجعه به آن می توانید تنظیمات دلخواه را انجام دهید .

افزونه ی Securimage-WP

با استفاده از این افزونه تنها می توانید کپچای تصویری با استفاده از کتابخانه ی GD ایجاد کنید

و از reCaptcha پشتیبانی نمی کند برای دسترسی به تنظیمات این افزونه تنها باید بعد از نصب و فعال سازی آن

به منوی تنظیمات و زیرمنوی Securimage-WP مراجعه کرده و وارد بخش تنظیمات شوید.

این افزونه از کپچای صوتی و کپچای ریاضی نیز پشتیبانی می کند و شما قادر خواهید بود طول کپچا، رنگ و اندازه ی آن را نیز تعیین کنید.

شما کار های بسیاری را در این افزونه می توانید انجام دهید چرا که این افزونه قابلیت های بسیاری را در اختیار شما قرار داده است.

 

افزونه کپچا در وردپرس,

افزونه کپچا برای وردپرس,

استفاده از افزونه کپچا در وردپرس,

طریقه استفاده از افزونه کپچا در وردپرس,

استفاده کپچا در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس