آموزش ساخت اپلیکیشن وردپرس با افزونه Reactor


آموزش ساخت اپلیکیشن وردپرس با افزونه Reactor

ساخت نرم افزار موبایل برای وردپرس میتواند یک سوال بی جواب در ذهن شما باشد مبنی بر اینکه چرا ما به اپلیکیشن اندروید برای سایت خود احتیاج داریم ؟

پیشنهاد میکنم حتما  آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید برای سایت وردپرس را مطالعه کنید چرا که بهتر است !!!

شاید به این باور نرسیدید که ساخت اپلیکیشن برای سایت شما چقدر مهمه اما وقتی به سایت های بزرگ سر میزنید و میبینید که هر کدام از آنها یک نرم افزار موبایل برای سایت خود دارند به این باور خواهید رسید که سایت شما هم نیاز مند یک نرم افزا موبایل میباشد اما ساخت نرم افزار برای سایت هزینه های سنگینی هم به دنبال خود دارد و نیازمند دانش بسیار میباشد که یادگیری زبان های برنامه نویسی app را میطلبد ، اما شاید شما وقت و هزینه کافی برای این کار نداشته باشید و امروزه هم با توجه به نرم افزاری شدن همه چیز از جمله همین طراحی سایت که با cms صورت میگیرد حتما باید راه های ساده تری هم باشد. با ما در مبنای وردپرس همراه باشید امروز میخوایم به یه روش خیلی ساده برای سایت وردپرسی یک نرم افزار بسازیم.

ساخت نرم افزار موبایل برای وردپرس

همانطور که در بالا اشاره کردیم امروزه همه چیز نرم افزاری شده است و با استفاده از app ساز های online بدون هیچ گونه صرف زمان برای یادگیری زبان برنامه نویسی میتوانید اپلیکیشن موبایل را برای وردپرس بسازید.
برای ساخت اپلیکیشن موبایل سایت وردپرسی ما سایت AppPresser رو به شما توصیه میکنیم که به طور قطع میتوان گفت یکی از بزرگترین سایت های سازنده ی اپلیکیشن موبایل میباشد که جدیدا یک محصول معرفی کرده به اسم Reactor .

نکته اصلی این مقاله همین محصول یعنی Reactor میباشد که یک فرصت بسیار عالی برای شماست که سایت وردپسی دارید با استفاده از این نرم افزار میتوانید نرم افزار موبایل را برای وردپرس بدون هیچ گونه دانش بسازید.

ساخت اپلیکیشن موبایل برای وردپرس با Reactor

اولین قدم برای ساخت اپلیکیشن موبایل اتصال هسته Reactor با سایت وردپرسی خود میباشد یعنی اتصال اپ ساخته شده شما به پایگاه داده سایت و نوشته ها و …

برای انجام شدن این کار افزونه Reactor Core را نصب میکنیم و دومین قدم ثبت نام در سایت reactor  میباشد. (برای ثبت نام در سایت reactor اینجا کلیک کنید)

 پس از نصب افزونه در پیشخوان وارد reactor بشید و پس از وارد شدن به تنظیمات میتوانید برگه ها ، مطالب ، زمینه دلخواه ، رسانه ها را در این نرم افزار قرار دهید.

کار کردن با این افزونه بسیار ساده میباشد با کمی تلاش به موفقیت های بسیاری در ساخت نرم افزار موبایلی وردپرس میرسید.

ساخت برگه در اپلیکیشن

از بخش App Pages روی Add New کلیک کنید تا بتوانید چند برگه بسازید که شامل چند گزینه میشود و میتوانید در منوی نرم افزار بگذارید.

  1. لیست
  2. لیست چند رسانه ای
  3. ووکامرس
  4. برگه از سایت
  5. تصاویر گالری
  6. گوگل مپ

با کشیدن ورها کردن گزینه ی لیست آن را به اپلیکیشن خود بیفزایید ، با استفاده از لیست میتوانید برگه ها ، مطالب و دسته بندی ها  را مورد استفاده قرار دهید.

 

اگر میخواهید کاربران محصولات شما را در اپلیکیشن ببنید در شرایطی که از ووکامرس سایت استفاده میکنید گزینه ووکامرس را انتخاب کنید.

text/html امکان دیگه ای هست که میتوانید در اپلیکیشن خود استفاه کنید که اصلا به سایت شما مربوط نیست و فقط یک برگه جداگانه برای نمایش یک چیز مشخص مانند عکس یا ویدیو بزارید در نرم افزار سایتتون.

در بخش page type سه گزینه با عنوان های برگه های سایت ، گوگل مپ ، گالری تصاویر است که میتوانید آنها را انتخاب کنید.که میتوانید در عکس پایین ای حالت ها رو ببینید.

 

 

 

ساخت منو برای اپلیکیشن وردپرس

برای ساختن منو در اپکیشن وردپرس در قسمت App Menus بعد از ایجاد برگه ها با کشیدن و رها کردن برگه ها را در منو قرار بدید مانند تصویر زیر که میتوانید برای برگه ها آیکون هم انتخاب کنید.

 

 

پیش نمایش اپلیکیشن وردپرس

روی اپلیکیشن ساخته شده در بخش Apps  که در سمت چپ وجود دارد کلیک کنید و حال باید اطلاعت سایت خود از جمله آدرس سایت که افزونه را روی آن نصب کردید و منوی ساخته شده برای نرم افزار را وارد کنید و سپس گزینه update  را بزنید.

 

پس از اینکه تمامی این مراحل راانجام دادید پیش نمایش اپلیکیش ساخته شده برای وردپرس را ببینید.

 

مرحله پایانی ساخت اپلیکیشن برای وردپرس

خب تقریبا تمام مراحل را انجام دادید گزینه Build/Test را بزنید و توسط اسکن کد QR نرم افزار را دانلود کنید. همچنین باید یک حساب کاربری در سایت build.phonegap.com بسازید پس از این که اکانت ساخته شده auth token رو از phonegap در Reactor واردی کنید و در قسمت Apps/Phonegap Account این auth token را وارد کنید.

اگر میخواهید اپلیکیشن وردپرس ساخته شود Build App را فعال کنید و بعد از آن دکمه Update  را بزنید و با اسکنر های مختلف کد QR را دانلود کنید و از آن استفاده کنید.

خب پس از گذراندن تمامی مراحل فوق دیدید که به همین آسانی توانستیم یک اپلیکیشن موبایل برای سایت وردپرسی خود بسازیم ، امیدوارم از خواندن این مطلب نتیجه مطلوب را گرفته باشید.
با تشکر از همراهی شما-شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس