چگونه در وردپرس تصاویر پس زمینه را تغییر دهیم ؟


چگونه در وردپرس تصاویر پس زمینه را تغییر دهیم ؟

تصاویر پس زمینه نقش مهمی را در زیبایی ظاهری سایت دارند و موجب دلپذیر تر و کاربر پسند تر شدن سایت می شوند پس بهتر است تصویر پس زمینه در سایت استفاده شود.

اضافه کردن تصویر پس زمینه در وردپرس

شما این کار را به دو صورت می توانید انجام دهید:
روش اول اضافه کردن تصویر با استفاده از تنظیمات وردپرس
بسیاری از قالب های وردپرس در سفارش سازی از تصویر پس زمینه پشتیبانی می کنند و شما به راحتی از قسمت تنظیمات می توانید این گزینه را فعال کنید ولی در صورتی که قالب شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند برای انجام این کار باید از روش های دیگر بهره بگیرید.
در صفحه مدیریت به قسمت نمایش، سفارش سازی بروید و سپس customizer قالب راه اندازی می شود و در آنجا می توانید تنظیمات را انجام دهید. بر روی گزینه تصویر پس زمینه کلیک کنید سپس از صفحه باز شده تنظیمات مربوط به آپلود و یا انتخاب عکس را انجام دهید پنجره آپلود تصویر باز می شود و شما می توانید یک تصویر جدید را آپلود و یا از کتابخانه رسانه انتخاب کنید. بعد از انتخاب شما پیش نمایش تصویر خود را در customizer تم می بینید
در قسمت preset میتوان چگونگی نمایش تصویر را مشخص کنید

  • Fill screen پر کردن صفحه
  • Fit screen فیت در صفحه
  • Repeat تکرار
  • Custom به صورت سفارشی

همچنین می توانید موقعیت تصویر را با کلیک بر روی فلش ها انتخاب کنید و در آخر بر روی گزینه ذخیره و انتشار در بالای صفحه کلیک کنید.
روش دوم: اضافه کردن تصاویر با استفاده از css:وردپرس چندین کلاس css به عناصر html اضافه می کند شما هم به راحتی با ساختن کلاس ها css می توانید تصاویری را به پس زمینه خود اختصاص دهید.
بطور مثال اگر شما یک دسته بخصوصی را در سایت خود داشته باشید وردپرس به صورت خودکار موقع بازدید هر شخص از دسته کلاس cssرا به تگ body اضافه می کند برای دیدن اینکه وردپرس کدام کلاس را به body اضافه کرده است از گزینه inspect استفاده کنید. برای اضافه کردن تصویر پس زمینه به دسته باید کدهایی را به تم بیفزایید فقط در نظر داشته باشید که آدرس تصویر و کلاس دسته بندی را با تنظیمات خود جایگزین کنید.
امیدوارم این مقاله در زمینه اضافه کردن تصویر پس زمینه به شما کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس