افزونه وردپرس برای صفحه بندی ای جکس (Ajax)


افزونه وردپرس برای صفحه بندی ای جکس (Ajax)

افزونه وردپرس برای صفحه بندی ای جکس (Ajax) وجود دارد که نام آن Ajax Pagination and Infinite Scroll می باشد با استفاده از این افزونه می توانید صفحه بندی های خود را به صورت زنده داشته باشید این به چه معنی است : یعنی زمانی که کاربر در صفحه بندی به طور مثال از صفحه ۱ به صفحه ۲ می رود این انتقال به صورت ای جکس یا زنده صورت می گیرد و دیگر صفحه مجددا بارگذاری نمی شود . این امکان در برخی از وب سایت ها موجود می باشد برای استفاده از این ویژگی شما نیازی به دانش خاصی ندارید تنها توجه کنید که در برخی از موارد ممکن است تا با نصب و فعال سازی این افزونه وب سایتتان کمی بهم ریخته شود در صورتی که این اشکال پیش آمد شما باید با پشتیبان تماس بگیرید و یا خودتان با دانش برنامه نویسی اختلال ایجاد شده را برطرف کنید .

نصب و فعال سازی افزونه Ajax Pagination and Infinite Scroll

به مانند تمامی افزونه های وردپرس میتوان هم از مخزن جستجو و هم به صورت دستی نصب نمود برای آگاهی از روش های نصب لطفا آموزش نصب افزونه وردپرس را دنبال کنید. پس از نصب منویی برای شما فعال خواهد شد که میتوانید از آن قسمت امکانات افزونه را مدیریت کنید.

نکاتی برای نصب افزونه وجود دارد که در زیر آمده است :

  • پس از نصب و فعال سازی افزونه، به بخش “تنظیمات > تنظیمات صفحه بندی آژاکس” مراجعه کنید.
  • اگر از قالب های پیشفرض وردپرس استفاده می کنید، یک مورد رو در آپشن “تنظیمات صفحه بندی آژاکس” انتخاب کنید.
  • در غیر این صورت، ۴ فیلد ضروری متصل به سلکتورهای قالب وجود داره که توسط ابزار Inspect Element مروگر قابل شناسایی هستند.
  • فیلد اول با عنوان “سلکتور تک نوشته ها” مربوط به سلکتور (کلاس یا آی دی) پوش دهنده کل نوشته ها یا محصولاته. (در واقع کلاس مادر رو تشکیل میده)
  • فیلدم دوم با عنوان “سلکتور تک نوشته” اشاره به سلکتور تک نوشته ای داره که توسط گزینه بالا پوشش داده شده. (تک نوشته ها فرزندان کلاس مادر هستند)
  • فیلدهای سوم و چهارم مربوط به سکتورهای سیستم پیشفرض ناوبری شما هستند. توجه داشته باشید که قالب شما حتما باید یک سیستم ناوبری داشته باشه.
  • در ادامه میتوانید تنظیمات دلخواهتان را (مثل انتخاب نوع صفحه بندی از ۳ گزینه موجود) انجام بدید و پس از پایان سفارشی سازی، روی گزینه ذخیره سازی کلیک کنید.

با تشکر از همراهی شما – شادباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس