اقدامات ضروری که پس از نصب وردپرس باید انجام دهیم


اقدامات ضروری که پس از نصب وردپرس باید انجام دهیم

اقدامات ضروری که پس از نصب ورپرسباید انجام دهیم ، بعد از نصب و فعال سازی وردپرس چه کنیم ؟ تظیمات لازم برای سایت ، کار های مورد نیاز برای سایت

بسیاری از کاربران وردپرس ، بعد از نصب و راه اندازی دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند که بعد از فعال سازی وردپرس در سایت خود ، حال باید چه اقداماتی را انجام دهند . امروز در این مقاله به شما خواهم گفت که بهتر است چه اقداماتی را برای تکمیل سایت خود و همچنین نزدیک شدن به اهداف مد نظر خود به کار بگیرید .

اقدامات ضروری که پس از نصب وردپرس باید انجام دهیم

اقدامات ضروری وردپرس به تمام قسمت های سایت شما مربوط می شود و حتما باید آنها را قبل از هر کار دیگر بر روی سایت خود بررسی نمایید و سپس امکانات دیگر و لازم را بیافزایید . من سعی کرده ام اقداماتی را که شاید لازم باشد در سایت انجام دهید را در اختیار قرار دهم ولی استفاده از هر یک از آنها بنا بر نیاز و مصلحت شما کاربران عزیز می باشد .

افزودن فرم تماس با ما

فرم تماس برای هر یک از سایت های موجود در اینترنت ضروری است . پس شما بعد از نصب و فعالسازی وردپرس باید به دنبال یک افزونه ی قدرتمند برای ساخت صفحه تماس با ما باشید تا با این کار ، کاربران شما در هر لحاظ که مایل بودند بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند و مشکلات و درخواست های خود را با شما در میان بگذارند . پیشنهاد می شود از فرم ساز های وردپرس همچون فرم تماس ۷ ، فرم تماس Contact Form by Supsystic، فرم تماس Contact Form by BestWebSoft و … برای برگه ی تماس با ما استفاده کنید .

حذف دیدگاه ها ، نوشته نمونه ، برگه نمونه

بعد از نصب وردپرس به صورت پیش فرض دیدگاه ها ، نوشته و برگه نمونه نمایش داده می شود که شما می توانید در همان ابتدا این موارد را حذف کنید . چرا که حتما رفته رفته گوگل مطالب سایت شما را ایندکس خواهد کرد و اگر شما آنها را چندی بعد تغییر دهید با خطای ۴۰۴ وردپرس روبرو می شوید و رتبه ی سایت شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد .

ویرایش عنوان سایت ، توضیحات کوتاه و تنظیم منطقه ی زمانی

یکی دیگر از اقدامات مهم تغییر و ویرایش عنوان سایت شما و توضیحات کوتاه و همچنین ساعت محلی می باشد . برای انجام این کار وارد بخش “تنظیمات” سپس “همگانی” شوید و تغییرات مد نظر خود را وابسته به سایت انجام دهید .

پس از نصب وردپرس

انجام تنظیمات سئو و بهینه سازی وردپرس 

سئو و بهینه سازی برای هر سایتی مهم تلقی می شود چرا که با استفاده از سئو می توان میزان ترافیک سایت را بالا برد و تعداد کاربران و بازدید کنندگان را روز به روز افزایش بخشید . بعد از فعال سازی وردپرس خود لازم است افزونه ی yoast seo را بر روی سایت نصب کرده و اقدامات لازم برای بهینه سازی را از همان ابتدا انجام دهید .

سفارشی و تنظیم پیوند های یکتا

از قسمت تنظیمات وارد پیوند یکتا شوید و تنظیمات این بخش را از حالت ” پیش فرض ” یعنی حالت ساده p=123 بردارید و بر روی نام نوشته قرار دهید چرا که حالت ساده اصلا برای موتور های جستجو مثل گوگل مناسب نیست . در نتیجه در همان ابتدا بهینه سازی پیوند یکتا را انجام دهید چرا که تاثیر بسیاری بر روی سئو سایت شما خواهد داشت .

ثبت سایت در گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس یک سروریس رایگان از سمت گوگل می باشد که با استفاده از آن می توان آمار بازدید کنندگان سایت را بررسی نمود . پس سایت خود را از همان ابتدا در ابزار تحلیلی گوگل آنالیتیکس ثبت کنید و مخاطبین و کاربران خود را شناسایی ، نیاز های آنها را شناخته و نسبت به رفع آنها اقدامات لازم را در سایت لحاظ کنید .

نصب افزونه cache

سرعت یک عامل مهم در بهینه سازی سایت و در نتیجه جذب کاربران و افزایش ترافیک است . چرا که زمانی که کاربر به سایت شما می آید انتظار دارد با سرعت بیشتری به هدف و محتوای مد نظر خود دست پیدا کند تا با رضایت از سایت شما برود و در آینده نیز سایت شما را به عنوان منبع اصلی اطلاعات مورد نیاز خود انتخاب نماید . طبق آمار به دست آمده در هر یک ثانیه که سرعت سایت شما کاهش داشته باشد حدود ۱۷% از بازدیدها، ۱۱% از بازدید صفحات و ۱۶% از اعتماد مشتریان کم خواهد شد و این مورد اصلا به نفع شما و کسب و کار شما نمی باشد . از جمله افزونه هایی که بسیار می تواند در این زمینه کاربردی باشد افزونه  W3 total cache می باشد .

تهیه نسخه ی پشتیبان

نسخه ی پشتیبان از سایت یک امر دلخواه برای مدیران محسوب می شود ولی به شدت برای هر یک از ما که دارای سایت خاصی هستیم مورد نیاز است . چرا که شما ماه ها و حتی سالهای متوالی بر روی سایت خود در جهت دست یابی به هدف زحمت کشیده و زمان صرف می کنید و از طرف دیگر یک سایت همیشه و در هر لحظه در خطر آسیب دیدن می باشد پس بک آپ گرفتن به صورت دوره زمانی خاص یک امر ضروری است تا از آسیب های جدی و احتمالی جلوگیری نمود . برای انجام این کار می توانید از افزونه ی Updraft Plus استفاده نمایید .

استفاده از ضداسپم و حفاظت از هرز نامه

شما حتما رفته رفته در بخش دیدگاه ها با اسپم مواجه خواهید شد و همین اسپم ها به راحتی می توانند خطرات جدی و جبران ناپذیر و در انتها هک شدن سایت را به دنبال داشته باشند پس از همان ابتدا به آنها اجازه ورود به سایت را ندهید . برای جلوگیری از ورود اسپم ها می توانید از افزونه های کپچا و کد های امنیتی بهره مند شوید .

حذف قالب های بلا استفاده

پس از نصب وردپرس

شما ممکن است در ابتدای طراحی سایت از قالب های مختلفی استفاده نمایید تا بتوانید یکی از آنها را انتخاب نمایید و بعد تعداد زیادی از قالب ها بلا استفاده در سایت باقی بمانند . قالب های بلا استفاده را شناسایی و حتما از سایت خود حذف کنید برای این کار نیز از بخش نمایش سپس پوسته ها را برگزیده و قالب مورد نظر را حذف نمایید .

تنظیم پینگ لیست وردپرس

وردپرس به طور پیش فرض تنها از یک سرویس پینگ (سرویس های اطلاع رسانی آپدیت های سایت شما) استفاده می کند ولی شما بهتر است از همان ابتدا تعداد پینگ ها را افزایش دهید تا بروز رسانی سایت به سرویس های بیشتری برسد . برای انجام چنین کاری باید به منوی تنظیمات>> نوشتن رفته و لیست پینگ ها را بیافزایید .

تنظیمات دیدگاه‌ها

دیدگاه ها در سایت به نوعی محترم شمردن کاربران از سمت شما می باشد چرا که شما به کاربران سایت خود اجازه داده اید تا به راحتی نظرات خود را برای شما ارسال کنند پس بهتر است برای بازدهی بیشتر و سازنده تر به بخش تنظیمات رفته و بر روی گفت و گو کلیک کنید سپس نسبت به تغییر و تنظیم نمودن بخش های مختلف در این قسمت اقدامات لازم را انجام دهید . پس از نصب وردپرس

تنظیمات دسته ها و صفحه اصلی سایت

وردپرس به طور پیش فرض از دسته ” دسته بندی نشده  ” استفاده می کند که شما بهتر است برای قرار دادن دسته های خود درون سایت آن را تغییر داده و دسته بندی های خود را ایجاد نمایید .صفحه ی اصلی سایت نیز که در دید کاربر خیلی با ارزش و مهم است باید تغییر کرده و تنظیماتی بنا بر نیاز شما انجام گیرد برای دسترسی به این تنظیمات از بخش تنظیمات بر روی خواندن کلیک کنید و صفحه ای که در اختیار شما قرار می گیرد را تنظیم نمایید .

با تشکر از همراهی شما – شادباشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس