تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس


تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس

تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس به ما کمک میکند تا سایت خود را بهتر مدیریت کنیم و نگرانی های ما از هر لحاظ در سایت از جمله تغییر مطالب وردپرس تغییر برگه ها ، و مسائل امنیتی

را برطرف کند. یکی از بهترین راه حل ها برای مدیریت بهتر سایت تعیین سطح دسترسی کاربران وردپرس میباشد.

سلام به شما کاربران عزیز مبنای وردپرس در این مقاله میخواهیم تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس را با افزونه ای که معرفی میکنیم به شما آموزش دهیم ، با ما همراه باشید.

 

تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس

نقش های کاربری که در وردپرس تعریف شده اند شامل :

  1. مدیر
  2. ویرایشگر
  3. نویسنده
  4. مشترک
  5. مشارکت کننده

در جدول زیر نقش های کاربری در وردپرس تعیین دسترسی شده اند. دسترسی هر یک توضیح داده شده است:

با توجه به جدول بالا میتوانید به هر کابر دسترسی خاصی بدهید و با تعیین نقش در وردپرس برای کابران محدودیت ایجاد کنید اما نمیتوانید به صورت ریزتر برای آنها محدودیت ایجاد کنید ، شاید بخواهید که برای نقش مدیر دسترسی را محدود کنید تا فقط قادر باشد ویرایشگر قالب را ببیند یا دسترسی برای آن ایجاد کنید که یک بخش خاص را مدیریت کند ، همانطور که در بالا گفتم با تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس میتوانیم سایت خودرا بهتر مدیریت کنیم .

تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس با افزونه Advanced Access Manager :

با نصب افزونه Advanced Access Manager (آموزش نصب و فعال سازی افزونه) میتوانیم پنل مدیریت سایت در وردپرس را محدود سازیم ، ابزارک ها را کنترل کنیم طوری که تنها کاربرهایی که شما برای آنها دسترسی تعیین میکنید به آن دسترسی پیدا کنند ، زمینه های دلخواه را مدیریت کنید (Meta box) ، دسترسی برای بخش دیگاه را تعریف کنید.

در این افزونه میتوانید تعیین کنید که چه کاربرانی میتوانند کاربران را ایجاد و ویرایش کنند و همچنین میتوانید تعیین کنید که چه کاربرانی میتوانند نوشته ها را ایجاد ویرایش و حذف کنند.

از قابلیت های جالب این افزونه تعیین سطح دسترسی برای برگه ها ، و نوشته های سفارشی خو کاربر است ، ومیتوانید کاربر را به نقش های بیشتری ارتقا دهید . برای هر چیز ی که فکرشو کنید در وردپرس میتوانید با این افزونه تعیین سطح دسترسی ایجاد کنید حتی ساخت منو ها و سفارشی سازی پیشخوان و حتی مدیریت روی نقش مدیران و از جمله مهمترین آنها مدیریت افزونه ها.

امیدوراردم این مطلب موردرضایت شما دوستان عزیز باشد و از افزونه تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس نهایت استفاده را ببرید.

باتشکراز همراهی شما-شادباشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پارس وی دی اس